Skocz do zawartości
blezor

Przestawienie swiatel na lewo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupilem passata z roku 2007 z lampami bi -ksenonowymi jezeli dobrze sie na tym znam, sa bielsze niz zwykle i maja funkcje doswietlania na zakretach dodatkowa zarowka. Mam pytanie: czy te swiatla sa tylko "prawo stronne" czy jest mozliwosc przekrecenia ich na lewa strona? W starym passacie mialem lampy soczewkowe i w nich byla mozliwosc wyjecia ich i w srodku przekrecenia takiej wajchy i dawaly luk swiatla w gore na lewa strone. Czy w tch tez jest taka mozliwosc? Pytam bo nie wiem jeszcze co i jak jest w tym nowym aucie mam go od niedawna i wlasnie mam problem z tymi swiatlami cos nie moge przejsc przegladu, a jestem obecnie w kraju z lewostronnym ruchem. Ktos moze mi pomoc? Mam czas do czwartku za tydzien by cos wykombinowac. Moze ktos ma rysunek jak sa skonstruowane te leflektory? Albo moze ktos mi podpowie ja sie je demontuje, wyciaga? Bylbym wdzieczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: czy te swiatla sa tylko "prawo stronne" czy jest mozliwosc przekrecenia ich na lewa strona? W starym passacie mialem lampy soczewkowe i w nich byla mozliwosc wyjecia ich i w srodku przekrecenia takiej wajchy i dawaly luk swiatla w gore na lewa strone

Ogólnie jest możliwość ustawienia jedynie asymetrycznego lub symetrycznego, czyli jeśli masz reflektory przystosowane do ruchu prawostronnego, czyli asymetryczne, to możesz je przestawić najwyżej do wiązki symetrycznej (takiej, jak w USA), a nie ma możliwości ustawienia asymetrycznej wiązki dla ruchu lewostronnego.

To tak ogólnie.

Jeśli chodzi o reflektory bixenonowe w B6-to już nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy est możliwość zmiany światła asymetrycznego na symetryczne :( Ale z pewnością nie ma możliwość zmiany światła asymetrycznego z prawostronnego na lewostronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Mam pytanie a jak zrobic te symetrie? Ma ktos moze jakis rysunek foto jak wygladaja te lampy w srodku?

Dzis bylem w salonie vw i kombinowali, powiedzial mi serwisant ze sa jakies naklejki od volkswagena na te swiatla, tylko ze nie maja ani jednej paczki na skladzie w salonach w angli bo malo kto to uzywa, wiec musi kontaktowac sie z salonami w niemczech no i musze czekac. Ciekawe czy chodzilo mu o takie czarne trojkaty ktore widzialem ponaklejane na kilku samochodach ktore ograniczaja swiecenie na prawo, czy o jakich mowil? Narazie czekam na odp z salonu, a w miedzyczasie szukam po necie ale praktycznie zero info na ten temat. Moze ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam borykam sie z prawa lampa xenon skretna czesto mi gasnie ostatnaio mialem tydzien spokoju. Moze miał ktos z was podobny problem... czasmi jest dobrze a czasami gasnie i musze od nowa wyłaczyc i właczyc swiatła i sie zapala co to moze byc ? cos nie łaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam borykam sie z prawa lampa xenon skretna czesto mi gasnie ostatnaio mialem tydzien spokoju. Moze miał ktos z was podobny problem... czasmi jest dobrze a czasami gasnie i musze od nowa wyłaczyc i właczyc swiatła i sie zapala co to moze byc ? cos nie łaczy ?

 

Dawno zmieniałeś żarniki? Jeśli tak, to po prostu mogą Ci się już kończyć. Pewną podpowiedzią powinna być też barwa światła, jakie dają Twoje lampy. Masz cały czas lekko niebieskie (ew. lekko zielonkawe), czy może już intensywnie niebieskie, lekko różowe, żółte itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem w salonie vw i kombinowali, powiedzial mi serwisant ze sa jakies naklejki od volkswagena na te swiatla, tylko ze nie maja ani jednej paczki na skladzie w salonach w angli bo malo kto to uzywa, wiec musi kontaktowac sie z salonami w niemczech no i musze czekac. Ciekawe czy chodzilo mu o takie czarne trojkaty ktore widzialem ponaklejane na kilku samochodach ktore ograniczaja swiecenie na prawo, czy o jakich mowil? Narazie czekam na odp z salonu, a w miedzyczasie szukam po necie ale praktycznie zero info na ten temat. Moze ktos ma jakis pomysl?

 

Lampy w Passatach B6 są albo prawostronne albo lewostronne. Nie da się ich stosować zamiennie. Jako doraźne rozwiązanie dla turystów stosuje się naklejki, ale nie sądzę, żeby "puścili" Ci z czymś takim przegląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to jest dobrze czasem do salonu VW podjechac. Sa naklejki! Przyszly z niemiec i kosztowaly mnie 32 euro. Okolo 50 min w salonie i naklejki zostaly fachowo naklejone. I pojechalem na przeglad i dostalem przeglad na nastepne dwa lata wiec wszystko skonczylo sie dobrze, jestem zadowolony. A naklejki dzialaja tak ze poprostu nie daja zalamac sie lini swiatla do gory w prawa strone, tylko teraz mam linie swiatla plaska i to wystarczy, bo problem byl w tym ze oslepiam ludzi jadacych z naprzeciwka po mojej prawej, czyli ruch lewostronny.

Teraz technicznie: te naklejki to komplet takich bialych zaslepek w roznych formach, inna na lewa lampe inna na prawa. Nr katalogowy oryginalnej czesci VW: 3C1 998 981 B. Nazywa sie ABD FOLIE. To takie info dla ludzi zainetesowanych, albo dla tych co chca pojechac odwiedzic znajomych/rodzine do kraju z ruchem lewostronnym i nie chca oslepiac tych z naprzeciwka. W sobote porobie fotki jak to wyglada na lampach, bo teraz jak wracam z pracy to juz ciemno. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. W CyCu jest możliwość chwilowo przestawić światła z prawostronnego ruchu na lewostronny z poziomu MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam borykam sie z prawa lampa xenon skretna czesto mi gasnie ostatnaio mialem tydzien spokoju. Moze miał ktos z was podobny problem... czasmi jest dobrze a czasami gasnie i musze od nowa wyłaczyc i właczyc swiatła i sie zapala co to moze byc ? cos nie łaczy ?

Masz uszkodzona przetwornice,to nie zarowka,tez tak wymienialem co 1m-c co 2 m-ce i ciagle vas podawal mi przebicie na plusie.Wymienilem przetwornice ,jest okey.

Witam! Kupilem passata z roku 2007 z lampami bi -ksenonowymi jezeli dobrze sie na tym znam, sa bielsze niz zwykle i maja funkcje doswietlania na zakretach dodatkowa zarowka. Mam pytanie: czy te swiatla sa tylko "prawo stronne" czy jest mozliwosc przekrecenia ich na lewa strona? W starym passacie mialem lampy soczewkowe i w nich byla mozliwosc wyjecia ich i w srodku przekrecenia takiej wajchy i dawaly luk swiatla w gore na lewa strone. Czy w tch tez jest taka mozliwosc? Pytam bo nie wiem jeszcze co i jak jest w tym nowym aucie mam go od niedawna i wlasnie mam problem z tymi swiatlami cos nie moge przejsc przegladu, a jestem obecnie w kraju z lewostronnym ruchem. Ktos moze mi pomoc? Mam czas do czwartku za tydzien by cos wykombinowac. Moze ktos ma rysunek jak sa skonstruowane te leflektory? Albo moze ktos mi podpowie ja sie je demontuje, wyciaga? Bylbym wdzieczny. Pozdrawiam.

W VASie znalazlem opcje do przestawiania swiatel zprawej na lewa i zlewej na prawa,ale nie testowalem tego.Zapytaj ludzi ktozy znaja wasa na pamiec,moze dzial tuning optyczny,albo dzial z VAGiem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w większości nowych samochodów z lampą soczewkową jest taka opcja... nawet w starych primerach na soczewce da się to zorbić , choć tam trzeba to zrobić manualnie w lampie... ;-) Dlatego dziwnym byłoby posunięcie VW i nie wprowadzenie tego do swoich modeli...(2 linie produkcyjne lamp! a to sa koszta!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem nic nie da sie wymyslic, zreszta bylem u producentow i kontaktowali sie z samymi niemcami i tam im doradzili te naklejki jakie wlasnie z niemiec dostalem i mam, wiec producenci nic wiecej nie mogli zrobic, wiem ze "polak potrafi":fajny i pewno cos sie da dlatego tu pytalem. W starym passacie wlasnie sobie sam przestawilem soczewki, a w tym sie nie da. A co do dwoch lini produkcyjnych to chyba nie jest to tak do konca, bo produkowane sa jedne lampy a dwa rodzaje soczewek sa wmontowywane, dla prawo i lewo stronnych. Dzieki za odp.

(PS: nie chce ktos kupic passata 2000r kombi?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego te naklejki możesz w każdym

Haldords mam je u siebie w aucie od dwóch lat bo gdzieś słyszałem ze niby jest obowiązek je mieć jak się jedzie w Europę bo niby francuska policja się tego czepia ale ja nigdy ich nie montowalem a już piec razy Polskę odwiedzilem swoim autem.

 

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

 

I jak to jest dobrze czasem do salonu VW podjechac. Sa naklejki! Przyszly z niemiec i kosztowaly mnie 32 euro. Okolo 50 min w salonie i naklejki zostaly fachowo naklejone. I pojechalem na przeglad i dostalem przeglad na nastepne dwa lata wiec wszystko skonczylo sie dobrze, jestem zadowolony. A naklejki dzialaja tak ze poprostu nie daja zalamac sie lini swiatla do gory w prawa strone, tylko teraz mam linie swiatla plaska i to wystarczy, bo problem byl w tym ze oslepiam ludzi jadacych z

naprzeciwka po mojej prawej, czyli ruch lewostronny.

 

Kolego te naklejki możesz kupić w każdym

Haldords mam je u siebie w aucie od dwóch lat bo gdzieś słyszałem ze niby jest obowiązek je mieć jak się jedzie w Europę bo niby francuska policja się tego czepia ale ja nigdy ich nie montowałem a już piec razy Polskę odwiedziłem swoim autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszesz, tez je ogladalem, nawet powiem wiecej, w haldords maja przewaznie jak piszesz na europe, czyli dla samochodow z angielska kierownica i swiatlami, a mi potrzeba bylo z europejska kierownica na angielskie drogi a to roznica, pozatym na kazdym promie dostaniesz i takie dla wyspiarzy i dla kontynentowcow wiec i prawo i lewo skretne, ale to nie to. Bo wlasnie takie mialem i takie nie przeszly na przegladzie niestety. Wiec jak pisalem zasiagnalem rady producenta mojego samochodzu i mam i przeglad tez mam. A te o ktorych piszesz sa dobre dla turystow na tydzien czy dwa, bo po pierwsze nie za dobrze sie nadaja, po drugie z czasem deszcz czy spryskiwacze zaczna je odklejac i zabrudzac bo to jest tylko na chwile, a po trzecie widziales kiedys zeby ktos je kupil i pojechal do diagnosty je zalozyc, bo ja widzialem tylko jak je ludzie montuja na promie czy na parkingu. Niby sa, ale jak zamontowane i czy zdaja egzamin to nikt tego nie wie.

Ja jednak wole miec wszystko tak jak trzeba, a wiele to nie kosztuje i napewno bezpieczniej. Ty jak jezdzisz w europe to nie patrz sie ze francuzi sie czepiaja bo maja racje, poprostu oslepiasz tych z naprzeciwka wiec naklej czasem to dla twojego i innych bezpieczenstwa. Po co je trzymasz w schowku? Juz nie wspomne ze jak nie daj boze bedziesz mial stluczke w europie u francuza czy niemca i zobacza kierownice z drugiej strony i brak naklejek na swiatlach to poprostu lezysz. Wiec nikomu tego nie zycze. To naprawde kilka euro czy funtow, a jedziesz spokojnie. Pozdrawiam i szerokiej drogi wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem jak założyciel tematu tylko w 3bg, w niedzielę mam przegląd. mam już na sobotę wieczór załatwionego paska angola, żeby pożyczyć lampy na przegląd, ale zastanawia mnie jedna rzecz, w 3C etka przy lampie pokazuje te naklejki, o których pisał kolega, a w 3bg nie. wiem, że w 3bg zwykłe soczewki h7 da się przestawić żeby świeciły symetrycznie, ale ja mam ori xenon i przy nim etka też nie pokazuje żadnych naklejek, może da się w xenonie zrobić symetrię jak w h7 :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 FL jest na lampach klapka - patrz foto.

Po jej zdjęciu widać dźwignię. Najlepiej przestawiać ją imbusem. WAŻNE: NIE PRZEKRĘCAĆ!!!

 

Dla lamp dla ruchu prawostronnego:

Dźwignia w górę - ruch prawostronny

Dźwignia w dół - ruch lewostronny

 

18423009831.jpg

 

Fotka pożyczona z aukcji http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-b-5-xenon-lift-lifting-prawy-prawa-i1842300983.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy przestawione ciekawe czy przegląd przejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz sprawe zalatwiona. Masz przeglad w niedziele? Gdzie w niedziele daja przeglady? Pozdrawiam jezdzacego kontynentalnym autem po wyspie i wszystkich forumowiczow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogheda kolego, ale teraz to już chyba wszędzie w niedziele zrobisz od kiedy te nowe przepisy weszły, że auta 10 lat i starsze co rok muszą jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności