Skocz do zawartości
Gość xender

Jak wyłączyć klimę na zime ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xender

Witam Wszystkich

Mam u siebie w aucie klimę ( ściślej climatronic ) Nie wiem jak to jest ale nie mam na panelu od sterownia przycisku ECONO ( ten który wyłącza całkowicie klimatyzację ) Za każdym razem przy włączeniu odpala się sprężarka. Trochę to przykre bo w tym okresie bardziej zależy mi na ogrzaniu a nie na chłodzeniu :) Wiem że w wypadku ECONO wciskamy i zero problemu a ja mam tylko AUTO i OFF :( Jak zatem na zimę ją wyłączyć - wiadomo włączony kompresor to większe spalanie + zima = spalanie max. Acha w kodach mam 4444 to znaczy że nic nie jest walnięte . I na koniec jeszcze jedno pytanko. Czy regulacja temeperatury w aucie ( + / - ) ma różnicę w spalaniu tzn. przy ustawniu 19 st. pali mniej niż np. 21st. (albo na odwrót )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że sprężarka uruchamia się?

Poniżej 5°C następuje trwałe unieruchomienie klimy w aucie (czujnik temperatury).

Tak więc nie masz się czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj klime w zimie trzeba koniecznie pare razy załączyć chociaż na parę minut w czynniku chłodzącym jest olej i on smaruje cały układ , jak nie chcesz mieć kłopotów w lecie z klimą to tak zrób,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xender

Dzięki za info ale ... sprężarka się załącza zawsze ( słychać ją ) A co do temperatury to jak jest +6 to po co mi klima jak i tak muszę się ogrzewać ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to ze klima nie służy tylko do chłodzenia w lecie ale i do osuszenia powietrza zimą w samochodzie co by szyby nie parowały a tem.mozesz mieć ustawiną na 30 stopni jak chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xender

No to już kumam o co biega ;) Dzięki za info Acha a wie ktoś może gdzie jest ten czujnik i jak wygląda ?? Pytam tak z ciekawości ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajduje sie on w podszybiu nad filtrem przeciwpyłkowym. Nie musisz zdejmować plastikowej osłony filtra, gdyż czujnik przypięty jest do tej samej krawędzi, na której wybity jest VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajduje sie on w podszybiu nad filtrem przeciwpyłkowym. Nie musisz zdejmować plastikowej osłony filtra, gdyż czujnik przypięty jest do tej samej krawędzi, na której wybity jest VIN.[/quot

 

albo w zderzaku po stronie pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, i tego nie jestem pewien, bo być może są dwa. Faktycznie czujnik temperatury zewnętrznej z której korzysta zespół Climatronic może znajdować się również w zderzaku. Wskazuje on temperaturę zewnętrzną na panelu, ale jak to ze sterownikami bywa, czujnik ten może być wykorzystywany w wielu innych funkcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo w zderzaku po stronie pasażera

Ja mam klimę manualną i czujnik w zderzaku jest od temperatury zawnętrznej pokazywanej na MFA a czujnik pod maską koło VINu od klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo w zderzaku po stronie pasażera

Ja mam klimę manualną i czujnik w zderzaku jest od temperatury na MFA a czujnik pod maską koło VINu od klimy[/quot

 

ja mam climatronica i mam tylko w zderzaku ale on pokazuje tylko na wyświetlaczu temperaturę zewnętrzną , raz na giełdzie samochodowej widziałem paska co miał właśnie przy podszybiu takie ustrojstwo , nie wiem od czego to zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor
Skąd wiesz, że sprężarka uruchamia się?

Poniżej 5°C następuje trwałe unieruchomienie klimy w aucie (czujnik temperatury).

Tak więc nie masz się czego obawiać.

Pamiętaj klime w zimie trzeba koniecznie pare razy załączyć chociaż na parę minut w czynniku chłodzącym jest olej i on smaruje cały układ , jak nie chcesz mieć kłopotów w lecie z klimą to tak zrób,

No więc kto ma racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam już zgłupiałem , co prawda to będzie moja pierwsza zima z klima , ale tak słyszałem od panów co zajmują się klimatyzacjami ale na wszelki wypadek zadałem to pytanie na autokącik zobaczymy co oni napiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

No więc kto ma racje?

Obydwaj :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcję niemiecką :kwasny: .

Zaraz jeszcze raz sprawdzę.

 

 

======

Die Kuhlanlage arbeitet nur bei laufendem Motor, bei Aussentemperaturen von mehr als etwa +5°C und in den Geblasestufen 1 bis 4.

Co należy przetłumaczyć, jako:

Klima pracuje tylko podczas pracy silnika przy temperaturach zewnętrznych powyżej +5°C i na biegach wentylatora 1-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xender

Witam Ponownie

Co do czujnika to na 100% nie mam przy podszybiu. W zderzaku nie sprawdzałem bo nie wiem gdzie szukać. Słyszałem od mechanika (teorię) że powinien być w zdeżaku ale z tyłu ?? Ja już nic nie rozumiem w każdym bądź razie na razie włącza się cały czas ( nie jest za zimno - i lepiej) Acha jakby coś to zawsze można sprawdzić po sprzęgleelektromagnetycznym od klimy czy działa czy nie. Kody i wszystko wiadomo 4121 - 1 działa 0 nie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie ale wszyscy troche odbiliście z tematu. u siebie a autku tez mam klimatronic bez funkcji ECONO i albo chodzi albo nie. Koledze xender, chodzi o to jak wyłączyć sprężarkę. Poruszałem juz ten problemik w innym wątku: http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/climatronik-i-sam-nawiew-vt4485.htm

kolega ppmarian pisał że "poprostu wpiolem sie przekaznikeim miedzy zasilanie sprzegla kompresora. przycisk mam na desce - 2 klawisz od swiatel przeciwngielnych"

 

Może napisał by ktoś nam instrukcję jak zrobić wyłącznik sprężarki, taką instrukcję najlepiej organoleptyczną, żeby każdy nieelektronik i niemechanik sobie z tym poradził

pozdo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko pięknie ładnie ale wszyscy troche odbiliście z tematu. u siebie a autku tez mam klimatronic bez funkcji ECONO i albo chodzi albo nie. Koledze xender, chodzi o to jak wyłączyć sprężarkę. Poruszałem juz ten problemik w innym wątku: http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/climatronik-i-sam-nawiew-vt4485.htm

kolega ppmarian pisał że "poprostu wpiolem sie przekaznikeim miedzy zasilanie sprzegla kompresora. przycisk mam na desce - 2 klawisz od swiatel przeciwngielnych"

 

Może napisał by ktoś nam instrukcję jak zrobić wyłącznik sprężarki, taką instrukcję najlepiej organoleptyczną, żeby każdy nieelektronik i niemechanik sobie z tym poradził

pozdo :][/quote

 

popieram głos kolegi :ok::509:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że wtrące ale czy mam rozumieć z tych wypowiedzi oraz z wypowiedzi w linkach ze jeśli mam manualną klimę i mam czujnik uniemożliwiający uruchomienie jej klawiszem w tem.mniejszej niż +5c to i tak sama spręzarka czy jak to się tam pod maską nazywa i tak pracuje razem z silnikiem tylko chłodu do samochodu nie daje? :help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności