Skocz do zawartości
alkrys

Kontrolka ABS-u zapala się w czasie jazdy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

problem polega na tym że :

1.Po włączeniu silnika kontrolka gaśnie - jest ok.

 

2.Po ruszeniu w czasie jazdy po mieście co 2-3 naciśniecie pedału hamulca powoduje że w czasie hamowania słychać jakby tarcie z przodu , hamulec pulsuje i nie wciska gładko - jest czuć skokowy opór.

Przy większej prędkości ok.70 aby zahamować trzeba mocno ze 2-3 razy docisnąć hamulec aby zahamować i jest dziwne uczucie ściągania /zarzucania samochodu.

3.Jeśli zaś jadę równo 80-100/h po paru sekundach zapala się na stałe lampka ABS ale za to hamulce działają w porządku - bez szarpnięć.

 

- Komputer nie pokazuje żadnych błędów .

- Płyn jest - zbadany - ok.

- Dzisiaj wymieniłem klocki z tyłu - nic nie pomogło.

- Opony są takie same na wszystkich kołach .

- Z przodu nowe tarcze i klocki od ok.pół roku .

 

Jak kojarzę to po wymianie tarcz dopiero zaczęło się to pojawiać - ale w tym samym czasie opony letnie zakładałem.

 

Miał ktoś taki przypadek ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kojarzę to po wymianie tarcz dopiero zaczęło się to pojawiać - ale w tym samym czasie opony letnie zakładałem.
Sprawdź wtyczki ABS czy są dociśnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dociśnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz Vagiem jak dzialaja czujniki, w ktoryms bloku mozna zmierzyc predkosc obrotowa czujnikow kazdego kola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, kontrolka raz się zapalał innym razem nie i tak samo kiedy nie była zapalona auto zachowywało się dziwnie, natomiast kiedy się zapaliła auto jechało równo normalnie się hamowało (oczywiście abs nie działał). Prawdopodobnie kończy się któryś czujnik ABS i podaje fałszywą prędkość obrotową koła do kompa w stosunku do obrotów pozostałych kół, komputer może wariować i próbować korygować obroty kół przyhamowując jedno bardziej drugi mniej.

U mnie kilku dniach takiej wariacji na vagu wyskoczył błąd, wymieniłem czujnik i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi sie przypomnialo, nie zaswieca Ci sie czasem kontrolka jak krecisz kolami?

Bo taki przypadek tez mialem i sie okazalo ze przewod (kabel) jednego czujnika byl uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie vagiem czujników ABS:03-ABS,08-odczyt wartości mierzonych,kanał01 pokazuje odczyt z poszczególnych czujników prędkości na czterech polach.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolami kręcę nie ...

a co to vag?

 

sorki ale nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest przypadłość tego typu że abs zaświeca się przy 1,40 po przejechaniu pewnego odcinka w tym tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw czystośc klem na akumulatorze, bo takie objawy moga wystąpic przy ich zabrudzeniu.

VAG to taki program do diagnostki aut VW przy pomocy komputera PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. U mnie też jest podoba przypadłość, aczkolwiek kontrokla ABS włącza się gdy z tyłu siedzi pasażer, pozatym jest ok. Potrafi wręcz z niewyjaśnionych przyczyn zablokować (oczywiście lekko) tylne koło na ułamki sekund, podczas których słyszę ten charakterystyczny zgrzyt (ABS już zimą mnie ratował :P ). Nawet dwa razy podczas przyspieszania na drugim biegu z trojgiem pasażerów z tyłu (i wcale nie dostał po dupce) ABS zadziałał i lekko przyhamował:/Test climatronic nic nie wykazał pod vaga podepne się za jakiś czas, gdyż dopiero się za nim rozglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj trzeci post:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8127 Sposób jaki Ci opisałem sprawdzisz czujniki ABS w czasie jazdy autem.Jeżeli z któregoś koła będzie inny odczyt to masz winowajcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy mógłby mi ktoś podać numery czujnika abs przód i numery tylnych czujników abs do Passat kombi 1,9TDi ,, 110KM , AFN , 98r , będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności