Skocz do zawartości
Filip954

Świece zapłonowe VR6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam możliwośc zakupu oryginalnych swiec BERU w kartonie VW, nie uzywane tylko nie wiem czy beda pasowały ich numer to 101 000 038 AB sa to świece 3-elektrodowe, a wiem ze VR6 miał zakładane 101 000 035 AB lub 101 000 035 AH. Zdjecia tych swiec

20110717148.th.jpg

20110717147.th.jpg

20110717146.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys kupilem inne swiece niz katalogowe nawiasem tez beru i silnik chciało wyrwac z poduszek tak go szarpało,niewiem moze złe mi wtedy dobrali,ale po wkreceniu starych szrpanie ustało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

101 000 038 AB te świece na pewno nie będą Ci pasowały. Były one głównie stosowane w 5-cio garowych audicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał moze ktos do czynienia w vr6 z swiecami denso jednoelektrodowmi http://moto.allegro.pl/denso-swieca-zaplonowa-k20tt-twin-tip-i2513788479.html,z tego co patrzyłem w katalogu denso to jest to zamiennik oryginalnych ngk,dodam ze mam gaz i z opini w internecie wiekszosc zakłada do gazu jednoelektrodowe

bo niestety oryginały moje miały dosc kupiłem ngk bkr5eku i telepie silnikiem na wolnych obrotach i odrobine spalanie wzrosło, chciałbym kupic jakies jednoelektrodowe,choc niewiem czy to dobre posuniecie

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do gazu 1-elektrodowe lepsze ale w normalnym silniku:P nie wiem jak to będzie chodzić w vr6:swirus ja u siebie mam orginałki NGK 3-elektrodowe w porównaniu z ceną świec do poczciwego poloneza kosmos xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem ngk bkr5eku i telepie silnikiem na wolnych obrotach

 

A jak się mają przewody WN? VR6 jest strasznie wybredny i wrażliwy na punkcie układu zapłonowego. Już nie mówię, że łatwo kablom zrobić krzywdę przy wyciąganiu, a poprawne założenie na świecę to sztuka. W każdym razie wyciągnij przewody, obejrzyj, umyj dokładnie.

 

Btw, ja do VR'a ze Stagiem zakładałem zarówno BKR5EKU, jak i BKR5EKUP i chodziło to miodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby tylko w nocy dyskoteki nie miał pod maską to przewody ok:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby tylko w nocy dyskoteki nie miał pod maską to przewody ok

 

U mnie nie widziałem przeskakujących iskier, a palił chwilowo nawet na 4 garnki :P

Po zmianie przewodów jak ręką odjął.

Edytowane przez Phil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie swiec zaczoł poszarpywac,bo na starych chodzil dobrze,tyko ze były musiałem wymienic bo ceramika na izolatorzejuz zaczeła pekac,dlatego szukam jakis alternatywnych swiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie możesz reklamować tych świeczek? Jak badziew sprzedali to niech wymienią na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieda rady,bo kupiem je jakis czas emu i niema dowodu zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego szukam jakis alternatywnych swiec

Kup BCPR5ES

lub BCPR5EP-8 platynowe

To odpowiednik BKR5EKU i BKR5EKUP.

Te niklowe zjedna elektrodą są naprawdę tanie a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

Ja od momentu jak kiedyś załozyłem "wynalazek" bosha z czterema elektrodami zakładam tylko z jedną....co najwyzej skoryguje odstęp co jakiś czas i spokój na kilkanaście tys. kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz na próbe kupie jednoelektrodowe i zobacze jak sie beda sprawowac ,moze sie zdecyduje na te denso z linku wyzej,o ile fundusze pozwola,bo teraz doczytałem ze to tez zamiennik bkr5eku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam świece beru 4-ro elektrodowe, kable beru i moduł zapłonowy tez beru - wszystko chodzi wyśmienicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności