Skocz do zawartości
viking

pomocy!!! skasowałem pamiec emppron potrzebuje wsad licznika

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie bawiłem sie kabelkiem vag tacho i przez własna głupote:debil skasowałem pamiec licznika , jestem w zajebistej kropce niemoge odpalic auta ,licznik wogle nie działa w miejscu gdzie sa kilometry pojawił sie napis def , wiec potrzebuje wsadu licznika do mojej skody superb 2,5 v6 tdi 2002 rok jesli jest ktos na forum kto moze mi pomóc to bardzo prosze o pomoc , niewiem jak to wszystko teraz odkrecic . :dupablada Powiedzcie mi czy dam rade jak zdobede ten wsad zrobic to samemu czy raczej zostaje tylko serwis ??? jeszcze raz bardzo was prosze o pomoc !!!!! i z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz kolego jak skasowałeś, może ustrzeże to innych.

 

Mi ostatnio pomógł Robert (chudy_lis), pełen profesjonalizm, zna się na rzeczy. Rozmawiaj z Nim, może coś razem wymyślicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnego bigosu sobie naważyłeś. Laweta i ASO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć sobie jakiś wsad od passata tdi, zależy jaką masz wersję kompa, pół czy cały to 3B0920827A, albo 3B0920847E i dopasuj immo vag-comem.

A jakim cudem tą pamięć skasowałeś? Pewnie dałeś zapisywanie bez otworzenia wsadu w tacho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to mało elkeganckie będzie ale po co się bawiłeś ...? jak jest wszystko w porządku to się nie grzebie przy takich poważnych rzeczach, pewnie chciałeś korekcję zrobić ? A żeby Ci pomóc jakoś to daj konkrety jakieś tzn nr licznika z vaga zczytaj czy z tego tacho Twojego zdolnego:) bo może być kilka wersji zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak wiem ze za głupote trzeba płacic jutro dzwonie do serwisu skody i bede wiedział ile funtów moja głupota bedzie kosztowała jak sporo to bede szukał wsadu i próbował samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co masz się nabawić nerwów, powiedzą Ci dużo nawet bardzo, poczytaj wskazówek naszych i bierz się sam do roboty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie dzwoniłem do serwisu i umówiłem sie na poniedziałek na 8 rano i zobaczymy co powiedza lawete juz zamówiłem na niedziele wieczorem , jasne ze wolał bym to zrobic sam ale to nie takie proste vag tacho niezczytuje mi numeru licznika wiec nawet niewiem jaki mam licznik a co dopiero cała reszte , wiec se odpuszcze to chyba za wysoka szkoła jak dlamnie softa moze bym wgrał ale jeszcze immo itp wiec ciezka sprawa , i niestety za głupote trzeba płacic , mam nadzije ze wgraja mi to wszystko od reki i niebede ai nieskasuja wiecej jak sto no moze sto piedziesiat funtów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie tanszym kosztem bedzie zakup licznika tylko musisz miec pin do niego. Wkladasz dodajesz kluczyki i auto cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat i superb mają takie same liczniki konstrukcyjnie wiec proponuję doraźnie wrzucić wsad od passata i zaprogramować klucze vagiem, ewentualnie może być potrzeba wymiany transponderów na nowe czyste.

Na pewno już gorzej nie będzie, więc warto spróbować:)

Nie słyszałem żeby w ASO wgrywali softy do liczników, mogą stwierdzić że uszkodzony i wymiana... no ale może coś wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy nie tanszym kosztem bedzie zakup licznika tylko musisz miec pin do niego. Wkladasz dodajesz kluczyki i auto cyka.

Jeśli ma VAG Tacho,to odczyt pinu to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co na forum czytałem to w polsce za nowego softa do licznika do skody fabi , gosciowi wzieli 350zł wiec niewiem skad to wziołes ze niewgraja softu tylko licznik wymienia ?? raczej dla asso to by dziwne było ze zamiast softu wymieniaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i bede wiedział ile funtów moja głupota bedzie kosztowała

dobrze to to nie wrozy.

w uk fachowcow brak - wielu moze to potwierdzic.

vag comem sprawdz numer licznika i szukaj wsadu.

tu masz temat ze wsadami ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64999

moze byc od wersji EU - nie bedzie dobrze wskazywal predkosci itd ale to nie problem.

kluczyki na bank beda musialy byc na nowo kodowane -> pestki tez na bank nowe musza byc.

to tyle w temacie. w uk w servisach pracuja barany i nie maja pojecia o niczym. nie zdziwi mnie jeli nie beda wiedzieli co zrobic z fantem. mysle ze moga nawet chciec wymieniac zegary -> nowe zegary ze wsadem + kodowanie kluczykow.

tanie to wszystko nie bedzie - jak masz troche samozaparcia to dzilaj sam.

jak bys potrzebowal pestek to mam kilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie oddałem auto do serwisu i d... , nie naprawili twierdza ze sie nieda ale proponuja wymiane na nowy licznik za 800funtów wiec im odmówiłem i musze jutro odebrac auto i oczywiscie za wizyte i diagnoze 80 funtów kurcze niewiem co mam teraz robic numeru licznika nie moge odczytrac ,i sadze ze oni tez nie mogli wiec zaproponowali wymiane proponowałem im wymiane na uzywany to odpowiedzieli ze oni sie nie podejmuja . teraz mam auto na ulicy i zero perspektyw co mam robic /??? moze kupic uzywany licznik i samemu przełozyc tylko jak to zrobic bo co z immo ??? acha i czy licznik od 1,9 do 2,5 tdi bedzie pasował???

 

aha nasuneła mi sie jeszcze jedna mysl jutro musze odebrac auto z serwisu i moze spróbowac wyłonczyc immo i wgrac jakakolwiek pamiec by mozna było jezdzic ???

Edytowane przez viking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie oddałem auto do serwisu i d... , nie naprawili twierdza ze sie nieda ale proponuja wymiane na nowy licznik za 800funtów wiec im odmówiłem i musze jutro odebrac auto i oczywiscie za wizyte i diagnoze 80 funtów kurcze niewiem co mam teraz robic numeru licznika nie moge odczytrac ,i sadze ze oni tez nie mogli wiec zaproponowali wymiane proponowałem im wymiane na uzywany to odpowiedzieli ze oni sie nie podejmuja . teraz mam auto na ulicy i zero perspektyw co mam robic /??? moze kupic uzywany licznik i samemu przełozyc tylko jak to zrobic bo co z immo ??? acha i czy licznik od 1,9 do 2,5 tdi bedzie pasował???

 

aha nasuneła mi sie jeszcze jedna mysl jutro musze odebrac auto z serwisu i moze spróbowac wyłonczyc immo i wgrac jakakolwiek pamiec by mozna było jezdzic ???

Próbowałeś tego,o czym pisał Pogromca?Ewentualnie podaj VIN w tym http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1418162#post1418162 temacie i ktoś ci sprawdzi z jakim numerem licznik jest tam zamontowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na elektrodzie znajdziesz wsady. Numer licznika powinien być na obudowie, jeśli go tam nie ma to przejrzyj sobie logi z VCDS, może masz gdzieś zapisany na dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i d... podzwomiłem gdzie sie da i nic zciagam auto spowrotem pod blok i bede sam działał z wasza pomoca mam nadzieje ze uda sie to zrobic bo jak nie to złom bo juz niemam ,pojecia co moge zrobic z tym problemem !!! aso głomby wszyscy okoliczni mechanicy głomby nikt nic nie umie wiec pozostajecie mi tylko wy z wasza pomoca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu: nie daj się naciągnąć na te 800 funtów. Siedź, czytaj, pytaj, koledzy na pewno postarają się Ci pomóc, przyoszczędzisz funciaków, nauczysz się czego i ta satysfakcja jeżeli się uda - bezcenne :)

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade do serwisu odbieram auto i bede sam starał sie problem rozwiazac bo jak narazie to masa kasy na lawety poszła i stoje w tym samym miejscu co zaczolem , mam m nadzieje ze z wasza pomoca i pomoca forum dam rade i tak jak mówisz sie czegos naucze i niebede partolił , i przynajmiej bede wyrozumiały dla takich jak ja co beda w przyszłosci mieli taki problem

 

 

 

witajcie mam nr licznika oto on 3U0 920 941 A kolega zforum cos takiego wynalazł w etce wiec teraz tylko poszukam takiego wsadu i szczegółowej instrukcji jak go wgrac jesli ktos posiada taki wsad to bede wdzieczny

Edytowane przez viking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności