Skocz do zawartości
banan_47

Brak iskry w kopułce vr6!

Rekomendowane odpowiedzi

Po uporaniu się z pompą paliwa napotkałem kolejny problem mianowicie z brakiem iskry na kopułce. W sobotę wszystko było okej nic nie było kombinowane przy aparacie dzisiaj po zalaniu wszystkich płynów nagle znikła iskra. Czujnik z halla okej, iskra z cewki wychodzi trafia do aparatu i dalej nie dzieje się nic . Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po uporaniu się z pompą paliwa napotkałem kolejny problem mianowicie z brakiem iskry na kopułce. W sobotę wszystko było okej nic nie było kombinowane przy aparacie dzisiaj po zalaniu wszystkich płynów nagle znikła iskra. Czujnik z halla okej, iskra z cewki wychodzi trafia do aparatu i dalej nie dzieje się nic . Proszę o pomoc
kable świece do przejrzenia ewentualnie palec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świece nowe, kable nowe, a w palcu to co się może zepsuć ?wszystko było okej i nagle się coś stało.

 

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

 

Proszę was pomóżcie mi bo już nie mam siły do tego samochodu;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
świece nowe, kable nowe, a w palcu to co się może zepsuć ?wszystko było okej i nagle się coś stało.

 

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

 

Proszę was pomóżcie mi bo już nie mam siły do tego samochodu;/

no właśnie on sam bo za jego przyczyną jest iskara podawana na świece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra postaram się jutro wymienić palec, i będę pisał, ale wydaje mi się ze tak z dnia na dzień palec sam by się nie rozwalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra postaram się jutro wymienić palec, i będę pisał, ale wydaje mi się ze tak z dnia na dzień palec sam by się nie rozwalił

i całą kopułkę obejrzyj dokładnie (rozdzielacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopułkę bardzo dokładnie dzisiaj wyczyściłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weglik spiekany w kopulce jest na miejscu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest, mam drugą kopułkę i nawet podmieniałem i to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest, mam drugą kopułkę i nawet podmieniałem i to samo

A jesteś pewny czy aby na pewno palec się obraca...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesteś pewny czy aby na pewno palec się obraca...?
palec się obraca bo kręciłem silnikiem bez kopułki zeby było wygodniej go zdjąć i przeczyścić i się obracał;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie co to moze być? dzisiaj podmieniłem czujnik halla od 1,8 RP o takim samym numerze, kupiłem palec i kopułke nową i dalej to samo, BRAK iskry na świecach a z cewki wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to trzeba szukać chyba właśnie między cewką a świecą, może gdzieś gubi iskrę. Albo przewód od cewki jest walnięty, może można to miernikiem sprawdzić. A może iskra w cewce jest za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy problem rozwiązany, winna była cewka, jeśli ktoś ma podobny problem polecam sprawdzić cewkę, i ewentualnie komputer ponieważ był w podobny problem u kolegi w polo z tym ze cewka zrobiła zwarcie i spaliła ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany, można usunąć temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem rozwiązany, można usunąć temat

może wszystkie tematy w których problem rozwiązany trzeba usunąć?? Kotlety odgrzewasz i bezsensownie śmiecisz na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli rozwiązałeś problem to należało by napisać co było przyczyną, przyda się to potomnym...

 

tyczy się to też innych twoich tematów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spóźniłem się z odpowiedzią bo już widzę rozwiązanie jest :)

mimo że temat stary, może komuś się przyda ..

 

U mnie również nie było iskry w VR6

Cewka niby była OK a iskry nie było .. podmieniałem kopułkę czujnik itd .. nowe kable, nowe świece .. i nic .. dalej **** .

 

ostatecznie podmieniłem cewkę z ABFa .. "ruszyła maszyna, już nikt nie zatrzyma..." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dopadła mnie dzisiaj niemiła sytuacja.Podczas wolnej jazdy na gazie auto zgasło i już nie odpaliło.Okazuje się,że nie ma iskry zaczynając od cewki(do niej napięcie dochodzi).Podmieniałem cewkę od 2.0 i też nie iskrzy,w drugą stronę jest to samo(czyli moja u kumpla).Znalazłem jeszcze jakąś od felicii i o dziwo u znajomego iskrzy,a u mnie nie. Zgłupieć można!

Czy do vr6 musi być specjalna? Czy niesprawny czujnik położenia wału może zabrać iskre? szukać tylko po numerach,a może coś jeszcze sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy niesprawny czujnik położenia wału może zabrać iskre?

Tak, jeśli jest.

Jak masz aparat zapłonowy z palcem to w aparacie jest jeden Hall i drugi (chyba w VR6 tez jest) na kole zamachowym, sprawdź czy go masz i go wymień jak i to nic nie da to pozostanie ten w aparacie.

Czy po przekręceniu na zapłon słychać pompkę w baku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności