Skocz do zawartości
banan_47

Brak iskry w kopułce vr6!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprawdził bym jeszcze raz tą cewkę. Też wkładałem do swojego VR-a cewkę taką jaka jest w 1.8 czy 2.0, była nowa, oryginalna i nie działała. Poszukaj na zamianę od innego VR6. Gdzieś kiedyś czytałem, że te cewki z 1.8 czy 2.0 nie są zamienne z tą z VR6, ETKA też pokazuje inne numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co ja sie dokopałem zamienniki cewki do 2,0 i 2,8 są te same.

Pozostanie pewnie sterownik obadać.

Dla maruderów podpowiem że przekręcenie samym aparatem na włączonym zapłonie powinno uruchomić na chwilę pompę paliwa, warunek to oczywiście sprawny hall w aparacie, kiedy blaszka pierścienia mija czujnik w aparacie pompa musi sie odezwać, jak nie to sterownik fiksuje, jak pompę słychać to zostaje cewka.

Co do 11 voltów na cewce to nie powinno mieć znaczenia przy odpalaniu na "pych".

Zastanawia mnie jeszcze te 5 voltów na hallu, wg rozpiski wtyczki sterownika tej co mam od 2,8 (chyba tego) na hall nic nie wychodzi ze sterownika tylko wraca z niego sygnał i dostaje on masę ze sterownika a nie napięcie, i raczej jednak powinno być to 12 voltów.

Co do napięć sterownika to ma on zasilanie stałe (pin 54) i z przekaźnika (pin 23) po zapłonie (pin 38), masa to pin 1,55 i 56.

 

p,s,

Ta moja rozpiska wtyczki jest chyba od nowszych VR6 stąd brak wyjacia napięcia na hall w aparacie, bo jednak jest to wyjście na czujnik wału.

Te opisy pinów są z 68 pinowej wtyczki.

Mam jeszcze na 55 pinów i tam też jest tylko na czujnik wału.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Passat odpalił.Wszystkiemu winien był przewód wn od cewki do kopułki. Był przetarty w niewidocznym miejscu (opaska węża lpg!!!). Po wymianie przewodów wn została cewka kupiona w sklepie i dlatego tak z nim walczyłem! Dopiero dzisiaj po długich przemyśleniach i postach o podmianie cewki poszedłem i wstawiłem starą...odpalił od strzała! Dziękuję Wam za porady i podpowiedzi.

Sam mam nauczkę i następnym razem dokładniej sprawdzę takie drobnostki zanim polecę do sklepu po części. Hey ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Był przetarty w niewidocznym miejscu

Bywa i tak. Szkoda tylko kasy na klamoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności