Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zamknalem samochod i zostwilem otwarta szyba aby nie otwierac drzwi przy sprawdzaniu.

Co moge zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po 40 min nadal było słychać navi?

jak tak to navi się nie usypia, ale to dziwne bo soft 1200 raczej nie powodował tego, jak tak miałeś z godzinę. To spróbuj wgrać soft 900 lub 1100 te są sprawdzone i napewno nie powinny rozładowywać aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi powiedzec gdzie mozna sciagnac ten 1100 soft i jak go potem zainastalowac? Da sie vagiem sprawdzic soft ?Poomoocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy pełnym skanowaniu VCDSem zobaczysz przy Navigation 37 jaką masz wersję softu.

a 1100 poszukaj na forum kiedyś były podawane linki do softu. Temat aku był mocno wałkowany, wszystko masz dokładnie opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz mi powiedzec gdzie mozna sciagnac ten 1100 soft i jak go potem zainastalowac? Da sie vagiem sprawdzic soft ?Poomoocy

 

Dobra-to może ja Ci coś napisze>Sam montowałem swoją RNS510 ale zanim się zabrałem za to to tak z tydzień czytałem,czytałem i notowałem wszelkie przydatne posty.

A Ty uźwa raz że nie masz zielonego pojęcia co robić,to jeszcze oczekujesz że ktoś poda ci wszystko na tacy :(

Zawsze mi tata mówił-że jak sie czegoś nie umie-to sie nie robi-bo tylko można cos spart..lić :(

Poszukaj jakiegoś kumatego kumpla-forumowicza ze swojej okolicy-kup mu dużą flaszke i ogarnie Ci temat w dwie godziny.pozdr.

 

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

 

przy pełnym skanowaniu VCDSem zobaczysz przy Navigation 37 jaką masz wersję softu.

a 1100 poszukaj na forum kiedyś były podawane linki do softu. Temat aku był mocno wałkowany, wszystko masz dokładnie opisane.

 

:lol masz cierpliwość Marcin---zazdroszczę Ci :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jestem aucie i mam cos takiego Component RNS-MID H04 3800 i jeszcze bledy

Wednesday,08,June,2011,22:13:12:13314

VCDS Version: Release 908.0

Address 37: Navigation Labels: 1T0-035-680.LBL

Control Module Part Number: 1T0 035 680 D HW: 1T0 035 680 A

Component and/or Version: RNS-MID H04 3800

Software Coding: 060004000400008D0000

Work Shop Code: WSC 00000 000 00000

ASAM Dataset: ------------------------- ------ ()

2 Faults Found:

00857 - CD Changer Unit (R41)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 45

Mileage: 187336 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 22:03:15

01042 - Control Module; Not Coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 45

Mileage: 187336 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 22:03:20

 

Czy to znaczy ze mam soft 3800 i o co chodzi z tym beldem 01040

Co mam zrobic, moze wyminic gatewawya i tyle. Napisz prosze.

 

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

 

kolo wyzej masz jakis problem to piszesz tak tez czytalem i szukalem ale jest ktos lepszy od ciebie i pomaga. Ja kiedzy tez moze komus pomoge a ty pisz se gdzie indziej. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na to wychodzi że masz 3800 to może być powód że radio sie nie usypia

możesz wymienić gateway max na L dla twojego rocznika auta

 

01042 - Control Module; Not Coded błąd ten to źle zakodowane, ale tym błędem się nie przejmuj bo będzie wszystko działać. Aby się go pozbyć to trzeba wpisać kod serwisu przy kodowaniu ale nie pamiętam jaki.

 

masz cierpliwość Marcin---zazdroszczę Ci

Każdy ma cierpliwość, jeden większą a inny mniejszą. Ale każdemu ta cierpliwość kiedyś się kończy :lol

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostanie pytanie czy jak zainstaluje 1100 to strace mapy, nie mam plyty z mapami wiec nie chce sie zdziwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft 1300 tez jest stabilny. Taki posiadam i nie robi mi problemow. Oczywiscie bez obslugi glosowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę sie do tematu. Mam problem z wgraniem map do RNSa. Mój soft to 3810. Miałem wgraną wersje map 7.0 ale nie wiadomo po co zachciało mi się ściągnąć versje 7.2. Wgrałem ją ale nie ma żadnych POI. Tak więc znalazłem gdzieś w necie wersje 8 z kamerami. No i tu zaczynają sie schody. Wersja 7.2 pięknie się wgrywa do HDD, po czym "wypluwa" płytę i koniec (tyle że bez POI i kamer). Wersja 8.0 Nie chce sie skopiować na HDD za diabła. Mieli ją i mieli. Jak patrze na pasek postępu to leci 2-3 razy do poziomu ok. 80% i zaczyna od nowa (po 3-cim razie odpusciłem - ok 1 godz.). Mapa (wraz z POI i kamerami) działa ale tylko z płytą w środku. Po jej wyjęciu krzyczy że brak mam i że chce płytę. Czyli mapa nie wgrywa sie do HDD. I nie zależnie od tego czy wypalam to Ultra Iso czy czym innym, na Verbatimie czy nie. To samo.

Miał ktoś coś takiego? Może ja coś żle robie? Albo potrzebny jest jakiś crack, zdjecie blokady czy cóś?

 

Pozdro i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odkopie troche temat ;p

 

Passata z 2007 roku ze starym gatewayem [ori bylo MFD 2] włożona została RNS 510 wer B z softem 2660PL przez dłuższy czas nie było problemu i wgrałem 3810PL...

 

Auto za dużo nie jeździ [a jak już to głownie w trasie] ale aku było dobre przynajmniej 2 tyg temu po trasie[dostał troche ^^]

i dzisiaj aku padło, czy to może być wina nowego softu ? Podczas wgrywania przy pozycji Gateway kilka razy wyświetlacz mrugał

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@n00 to, że wyświetlacz mrugał to normalne. Sprawdź czy Navi się wyłącza - od zamknięcia auta trzeba odczekać okolo 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam problem z Navi Passat B6 2007 zaczęła nagle określać źle położenie gdzie się znajduje czy może mi ktoś powiedzieć gdzie to jest opisane jaka jest przyczyna pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy !! Kupiłem radio na giełdzie RNS 510 po podłączeniu muzyka gra po chwili pokazuje się panel: wprowadź kod pozostało prób 1. Muzykę cicho słychać w głośnikach i ekran dotykowy nie działa nie mogę wprowadzić kody ... CO ROBIĆ ???

 

Proszę o rade lub pomoc !!

 

Może da się to zrobić lub chociaż sprawdzić przez VCDS ?

 

---------- Dodano o 16:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:08 ----------

 

Dzwoniłem po nr z netu wszędzie mówią żę to płyta koszt około 800zł. Wie ktoś jak to można sprawdzić co się wysypało????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic się nie wysypało.

Po prostu navi fabrycznie zablokowana kodem PIN - jak każda zresztą.

Czasem razem z książką samochodu jest też kod ale zwykle kod jest zapisany w komputerze samochodu i jak się radyjko odpala to sobie samo sprawdza poprawność kodu i gra dalej a jak nie znajdzie to woła aby mu wpisać.

Takie zabezpieczenie antykradzieżowe. Jednym słowem kupiłeś kradzioną navi i dlatego gość Ci nie dał kodu. Gdyby to była jego własność to wystarczyło podjechać do serwisu z samochodem i po nr VIN dali by mu PIN do navi (oczywiście odpłatnie) a tak to nie wiem czy odblokujesz...ale powodzenia

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nie mogę wpisać kodu bo ekran dotykowy nie działa. Dostałem kod do radia, tylko nie wiem jak go wpisać bo ekran dotykowy nie działa, jeśli jest jakś inna możliwoś to proszę o info? Radio to RNS 510, nie mam dokładniejszych informacji. Jeśli można to zrobić vcds to proszę o pomoc program też posiadam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj zresetowac radio !!! moze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie doczytałem, ze masz problemy z wpisaniem PIN-u....moja wina :-)

A co do VCDS to chyba nie bardzo. Skoro nie można odczytać programem kodu zapisanego w komputerze to i nie da się go chyba wprowadzić w druga stronę.

A nie możesz po prostu zareklamować radyjka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi oddałem do fachowca i powiedział ze płyta głowna nie chodzi? Kombinowana podobno. Moze zrobic tylko mówi że to navi z 2012 ledowa i do mojego passata z 2006 nie bedzie pasowac. Podobno akumulator bedzie padał. Teraz moje pytane czy można zrobić downgrade do firmware tak żeby aku nie padał.

 

A navi resetowałem i odpalała się tak jak by miała chęć, muzyka grała nawet wyświetlało połączenie telefoniczne na wyświetlaczu, a jak się rozłączyłem to spowrotem pojawiało się wpisz kod.

 

Dlatego wydaje mi się że to nie płyta głowna...

Edytowane przez MariuszW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności