Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam RNS 510 wersje B,soft 3810. Wszystko jest ok,ale ostatnio zalozylem antene GPS (mapy mam wgrane v 7.1) i gdy po wpisaniu adresu wciskam prowadz to oblicza mi trase lecz nie pokazuje mi aktualnego polozenia oraz nie prowadzi mnie podczas jazdy i za nic w swiecie nie moge tego rozgrysc,jakas sugestia??

Edytowane przez mlody19881

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn, że navi nie namierza poprawnie pozycji, czy na pewno antenę masz sprawną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Navi i mialem antene w komplecie nowa,wiec raczej powinna byc dobra.Trase wylicza i wogole. Ale nie pokazuje mi miejsca w ktorym jeestem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo navi skopana, albo antena. A antenę gdzie masz zamontowaną. Nie blokuję jej sygnału jakaś przeszkoda.

Jak Ci się chce, to zapodaj soft 1100 EN i zobaczysz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena jest zamontowana w podsufitce nad swiatlami przy samej szybie,ale jej nie widac. Czy to moze byc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod dachem?, może tłumić sygnał metalowy dach. Wyciągnij na próbę na zewnątrz i zobacz co się będzie działo. Tak aby mieć pewność że antena nie ma przez nic zakłócanego sygnału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam nie dam rady jej wyjac,bo robil mi to mechanik:/ Moze sprobuje drua antene podlaczyc i zobaczyc co sie bedzie dzialo:/

 

---------- Post added at 08:51 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

 

Tak pod dachem.

 

---------- Post added at 08:52 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

 

A wiesz jak zdjac ta podsufitke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze sprobuje drua antene podlaczyc i zobaczyc co sie bedzie dzialo:/

 

to będzie dobre rozwiązanie, podłączyć drugą

 

A wiesz jak zdjac ta podsufitke??

zdjęcie podsufitki nie jest łatwe, poszukaj na forum chyba było opisywane jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego antena w tym miejscu nie ma właściwie prawa działać...to na 99% przyczyna sytuacji którą opisałeś.Kto wogóle wpadł na pomysł instalacji anteny gps w takim miejscu...ciekawe czy antena jest we wlasciwej pozycji czy wepchnieta byle by sie zmieściła. Jak jest nad lampka to dostep jest w miare latwy ale i tak trzeba bedzie słupki rozbierac...troche zabawy jest. Kup nowa antene ,koszt niewielki(20-30zł) i antene umieść za schowkiem koniecznie płasko i na właściewj stronie(góra anteny do góry).

Sprawdz jeszcze jedno. Jak sie zdejmie osłonki z anteny to mozna pomylic wtyk radiowej z gps, bo sadze ze wtyczke radiowa masz tylko jedna? sprawdz czy anteny sa na swoim miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko porobie i napisze jaka sytuacja i czy problem znikl. Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteny radiowe w passacie B6 sa 2 antetny FM i oddzielne wejscie na antene GPS. Wczoraj wieczorem odkrecilem Navi,wyjolem pozniej docisnolem wtyke od GPS i baaaa dziala:) Wylicza trase pokazuje pozycje no i kieruje:) Wiec prawdopodobna przyczyna byla nie do konca wcisnięta kostka od GPS. Zobaczymy jak to dalej bedzie dzilalac. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowszych wersjach passata bez rns 510 jest tylko jedna wtyczka fm.

jak działa to ok,ustaw widok zeby wyswietlala sie liczba satelit i zobacz czy nie bedzie gubic sygnału w lesie czy w centrum mist bo umiejscowienie anteny gps jest mocno dyskusyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzam wszystko,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalcc

Witam. proszę o podpowiedz jak wgrać nowy sw do RNS 510?

Ściągnąłem sobie z sieci 3970 i nie mogę tego zainstalować.

Nadmie że radio które posiadam jest w aucie z USA, chce to zrobić tylko dlatego że podczas wybierania trasy na nawi nie mogę wybrać ulicy(pokazują mi się puste pola do wyboru).

Jak zaznaczę cel jako centrum jakiegoś miasta jest ok, przelicza i wyznacza trasę.

Natomiast konkretnej ulicy nie da się wybrać!

Po wrzuceniu płyty w trybie kiedy prosi o nią, radio wyłącza się i nie ma reakcji.

podaje parametry jakie ma system

Delivery port nr. 3C0035684

HW-version H17

SW version 0210

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. proszę o podpowiedz jak wgrać nowy sw do RNS 510?

Ściągnąłem sobie z sieci 3970 i nie mogę tego zainstalować.

Nadmie że radio które posiadam jest w aucie z USA, chce to zrobić tylko dlatego że podczas wybierania trasy na nawi nie mogę wybrać ulicy(pokazują mi się puste pola do wyboru).

Jak zaznaczę cel jako centrum jakiegoś miasta jest ok, przelicza i wyznacza trasę.

Natomiast konkretnej ulicy nie da się wybrać!

Po wrzuceniu płyty w trybie kiedy prosi o nią, radio wyłącza się i nie ma reakcji.

podaje parametry jakie ma system

Delivery port nr. 3C0035684

HW-version H17

SW version 0210

Proszę o pomoc

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=78771

 

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać...

Wszystko opisane tylko troszkę wysiłku.

Nie ważne jaki masz system w navi ale jaki jest to model: "A", "B", "C" czy może "D". Nie do każdego zainstalujesz każdy soft więc więcej informacji ale najpierw edukacja a odpowiedzi na te pytania na pewno znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone:) Działa jak ta lala czy centrum czy na uboczu:) Wiec problem rozwiazany. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam okazje kupic rns 510 Ver B. Czy podejdzie on do mnie plug and play. Czy jest tam takie samo montowanie(sruby) jak w nowszych passatch.

Prosze o pomoc. Chodzo o to aby nie kupis czegos czego nie zamontuje.

Pozrd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam okazje kupic rns 510 Ver B. Czy podejdzie on do mnie plug and play. Czy jest tam takie samo montowanie(sruby) jak w nowszych passatch.

Prosze o pomoc. Chodzo o to aby nie kupis czegos czego nie zamontuje.

 

A jakie masz teraz radio? masz navi?

jak masz 2 dinowe to podejdzie bez problemu, jak masz tylko radio dokładasz antenę gps, kodujesz w gateway i powinno śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radio z cd takie standardowe(badziewie w B5 mialem lepsze). W zestawie, ktore moge kupic jest tez antena wiec spoko. A rozumiem ze zmiany w gatweymusze zrobic za pomoca VAGa, w jakim kanale? W zestawie jest tez kod to ten bedzi emi potrzebny w gatway

Dzikei za pomoc

 

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

 

pomoze ktos prosze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A rozumiem ze zmiany w gatweymusze zrobic za pomoca VAGa

tak, np VCDS

 

w jakim kanale?

19-CAN Gateway / 07 Coding / Long Coding Helper / Byte 4 bit 6 - zaznaczasz ze masz navi

 

W zestawie jest tez kod to ten bedzi emi potrzebny w gatway

nie, do gateway nie będzie potrzebny, jak się domyślam to mówisz o PIN do radia, jest potrzebny do podania przy uruchomieniu navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności