Skocz do zawartości
Patrick

Automatycznie podnoszona klapa w KOMBI-to działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze szkoda, bo zamiast na lampę można wydać na coś innego...

Na wszelki wypadek zdejmij sprężyny, póki nie założysz metalowych końcówek. Szkoda, żeby drugą lampę trafiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wszelki wypadek zdejmij sprężyny, póki nie założysz metalowych końcówek. Szkoda, żeby drugą lampę trafiło.

 

Zrobiłem to zaraz po tym jak uszkodziłem lewą lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z czasem sprężynki siadły i muszę podładać podkładki. Co by klapka do góry szła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie z czasem sprężynki siadły i muszę podładać podkładki

Odradzam, przyśpieszy to uszkodzeniu plastikowej główki siłownika. :nie

 

 

Od wczoraj mam na aucie główki metalowe (zeszlifowana ich końcówka ok. 1mm do momentu zlikwidowania tzw. fazki).

Do tego pakujesz z powrotem sprężyny i klapa się dość łatwo zamyka a co najważniejsze odskakuje do góry jak szalona. :ok

 

glowk.jpg

 

P.S. Link do aukcji z metalowymi główkami podałem parę postów wyżej. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te główki

http://allegro.pl/gniazdo-silownika-szyby-deutz-agroprima-4-31-i4423028275.html

 

Będą pasowały do siłowników Fa Krosno?

I drugie pytanie - czy to o ten odbój ze scirocco chodzi?

4431565326.jpg

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, brałem je parę dni temu za 1zł/szt. :wmorde

Gościowi zrobił się ruch w interesie to i cena do góry poszła. :hyhy

 

I drugie pytanie - czy to o ten odbój ze scirocco chodzi?

:ok

 

P.S. Mam nadzieję max po 10zł/szt ? Ja za swoje ori nówka sztuki płaciłem 26zł w ASO. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak ten odbój zamontować, przecież ten z Passata ma dwoje uszu do mocowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, ale jak ten odbój zamontować, przecież ten z Passata ma dwoje uszu do mocowania?

Wykręcasz stary zderzak (zamocowany jest na śrubkę imbusa) a w jego miejsce wkręcasz sam odbój.

Ori mocowanie z klapy zostaje nie ruszane. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te odboje od scirocco można gdzieś dostać na necie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natchniony pomysłem kolegi michal_tmi postanowiłem wymienić aktualne spreżyny na model SG20032 (zielona) czyli sprężyna do zwykłych obciążeń SG.

 

Różnica w budowie oraz wymiary zewnętrzne sprężyny zielonej znacząco przewyższają parametrami pracy dotychczasowo używaną sprężynę niebieską SB. :ok

 

Na wstępie zaznaczę iż montaż tej sprężyny oraz poprawna jej praca możliwa jest JEDYNIE przy zastosowaniu metalowej główki siłownika !!!

 

Główkę siłownika gwintujemy do końca narzynką M10.

 

sil-2.jpg

 

I tutaj uwaga, będzie to jedynie możliwe po uprzednim (delikatnym) zeszlifowaniu obudowy na szlifierce po jej całym obwodzie.

 

Zastosowanie nakrętki pozwala nam na ewentualne korekty (regulacje) docisku sprężyny.

Sprężyna zaś bardzo ładnie leży na niej nie uszkadzając zawleczki/zabezpieczenia główki siłownika. :ok

 

W celu uniknięcia spadania sprężyny na obudowę siłownika (po otwarciu klapy) nawinąłem taśmę izolacyjną w stopniu nie przeszkadzającym jej pracy a za razem wystarczająco grubo aby nie miała ona szansy na zsunięcie się. :)

 

sil-1.jpg

 

W efekcie sprężyna przy pełnym złożeniu się siłownika nie jest w 100% zgnieciona co ze względu na jej żywotność jest rzeczą MEGA WAŻNĄ !!!!

W przypadku sprężyny niebieskiej niestety miało to miejsce, a sam proces dodatkowo pogłębiał się stosowaniem dodatkowych podkładek.

 

Wnioski: Trzeba stać daleko od klapy bo można przypadkowo stracić ząbki. :haha

 

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może film jak działa to teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz może film jak działa to teraz?

Działa jak dotychczas, praca tłoka w siłowniku nie pozwoliłaby na nadmierne ,,przyśpieszenie,,. :)

Duża zmiana jest natomiast w skuteczności wypchnięcia klapy do góry. :ok

P.S. Film dorzucę później.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już mi plastik puścił ale lampa cała na szczęście. Zamówiłem metalowe końcówki powiedz mi co trzeba zrobić co zeszlifować by było oki narazie zostawiam niebieskie sprężynki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz może film jak działa to teraz?

Łap. :ok

 

[video=youtube_share;CdWbuMFFnjs]

 

 

powiedz mi co trzeba zrobić co zeszlifować by było oki narazie zostawiam niebieskie sprężynki

Pisałem wcześniej, musisz zeszlifować ich końcówkę (z płaszczyzny czołowej) ok. 1mm, do momentu zlikwidowania na krawędzi główki tzw. fazki.

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łap.

dzięki, kurcze wszystkie sprawy mechaniczne w tym temacie bym ogarnął bezproblemowo ale na kodowaniu polegam, nie mam jak i czym:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na kodowaniu polegam, nie mam jak i czym:/

Jak będziesz ,,kiedyś,, przejazdem, w drodze na urlop w góry to śmiało wpadaj, przekodujemy moduł z 3 minuty. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ;) Tak się składa że jadę za 2 tyg do Karpacza i nawet bym miał po drodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, czy ktoś zakładał to w B6, jeśli tak to prośba o nr części i gdzie dokładnie zakładał, w jaki sposób moduł przeprogramował, dziękuję, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest właśnie minus tej modyfikacji. Żeby klapa odskakiwała, moduł koduje się jak w sedanie. Tylko, że według schematów jest właśnie fizyczna różnica między sedanem, a kombi w podłączeniu zamka klapy z modułem.

Też mnie to denerwuje, ale nigdzie nie znalazłem jak zrobić by to uzdrowić.

Już mi nawet chodziło po głowie, żeby pójść na łatwizne i poprowadzić do mikro w klapie sygnał z klawisza na drzwiach. Ewentualnie zmostkować je przy module...

 

WITAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH TYLNĄ KLAPĄ MECHANICZNĄ .

Myślę że trzeba przekodować moduł komfortu bo u mnie działa otwieranie zamka w tylnej klapie , zakodowałem pilota do modułu i przytrzymałem przycisk na pilocie i klapa odskoczyła :marecek na dźwiach od kierowcy w przycisłem przycisk i klapa też odskoczyła i co najlepsze nacisłem przycisk na klapie i też mi odskoczyła , wiec są trzy możliwości otwierania tylnej klapy:kciuki I mam kombi dodam do tego.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Koledzy podajcie adresy sklepów gdzie można te części kupić bo szukam i nie mogę znaleść.

Sprężynki- siłowniki-główki siłowników .

Wpisuje części w google to jakieś bzdety wyskakują .

Edytowane przez Sobek800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podać co zrobiłeś? kodowałeś jak w opisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności