Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja polecam oryginalne halogeny led ze skody fabii rs. Sam montowalem w weekend i pasuja idealnie po malej przerobce z oryginalnymi halogenami b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przejrzałem kilkanaście pierwszych i ostatnich stron tego wątku, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak współpracują DRL z ksenonami.

Teraz gdy przełącznik mam w pozycji 0 zapalają się mi się automatycznie ksenony. Zakładam, że po instalacji DRL ksenony nadal będą się świecić i trzeba je "zablokować" w pozycji 0. Czy to jest wyłączenie tego trybu skandynawskiego? Nie mam czujnika zmierzchu i trybu AUTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem... przez około 2 tygodnie po zakodowaniu trybu skandynawskiego na pozycji 0 świeciły halogeny i pozycje, automatycznie włączały się ksenony po zapadnięciu zmroku/wjechaniu do tunelu etc..

Dzisiaj na pozycji 0 automatycznie w ciągu słonecznego dnia zapalają się ksenony, a po wyłączeniu świateł cały czas świecą halogeny i pozycje. Ktoś wiec o co kaman ? Żadnych błędów na desce nie ma.

Swoją drogą, stsował ktoś żarówki H1 LED w halogenach ? Jak się sprawują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Przejrzałem kilkanaście pierwszych i ostatnich stron tego wątku, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak współpracują DRL z ksenonami.

Teraz gdy przełącznik mam w pozycji 0 zapalają się mi się automatycznie ksenony. Zakładam, że po instalacji DRL ksenony nadal będą się świecić i trzeba je "zablokować" w pozycji 0. Czy to jest wyłączenie tego trybu skandynawskiego? Nie mam czujnika zmierzchu i trybu AUTO.

 

Jakie DRL będziesz montował? Konfigurację mam podobną, czyli nie mam czujnika zmierzchu, trybu Auto i na dzień dzisiejszy mam tryb skandynawski, czyli światła świecą już w pozycji "0".

Ja zdecydowałem się na oryginał Hella ze Skody, ale robię pod nie osobną instalację. Mam nadzieję, że max w weekend zabiorę się za montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zyga_wr: Interesują mnie zestawy nie wymagające wycinania otworów i klejenia. Albo gotowa lampa przeciwmgielna z DRL w jednym albo cała atrapa z wbudowanymi już DRL.

 

Wracając do ksenonów to trzeba wyłączyć ten tryb skandynawski? Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@zyga_wr: Interesują mnie zestawy nie wymagające wycinania otworów i klejenia. Albo gotowa lampa przeciwmgielna z DRL w jednym albo cała atrapa z wbudowanymi już DRL.

 

Wracając do ksenonów to trzeba wyłączyć ten tryb skandynawski? Dobrze rozumiem?

 

No ja dziś zamontowałem w końcu Ledy. Zakupiłem lampy ze Skody (patrz w poradach dla B6). Tryb skandynawski dezaktywowany.

Wtyczki od halogenów odpięte (i na dzień dzisiejszy mam od tego błąd spalonych żarówek w halogenach, ale halogeny wyrzucę całkowicie z kodowania). Ledy podpięte do instalacji auta przez przekaźnik (taki za ok. 10zł). Działa jak powinno.

 

7ae7ea0224656d29med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie, pod jaki bezpiecznik czy pod coś mogę podpiąć moje ledy, aby po zamknięciu auta w dzień np. świeciły się jeszcze pare sekund, parenaście i gasły? i drugie pytanie czy jak przełącznik świateł będę miał w dzień na pozycji O, i będą się świeciły ledy to czy będzie świeciło się podświetlenie deski rozdzielczej, zegarów i radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem lampy ze Skody (patrz w poradach dla B6). Tryb skandynawski dezaktywowany.

Wtyczki od halogenów odpięte (i na dzień dzisiejszy mam od tego błąd spalonych żarówek w halogenach, ale halogeny wyrzucę całkowicie z kodowania).

 

Udało ci się zakodować tak aby nie było błędu?

 

jeśli tak po podaj swoje ustawienia jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało ci się zakodować tak aby nie było błędu?

 

jeśli tak po podaj swoje ustawienia jak możesz.

 

Udało się, jednak podjechałem do znajomego elektryka i on to ustawił. Wszystko trwało może ze 3 minuty, ale co gdzie i jak nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało się, jednak podjechałem do znajomego elektryka i on to ustawił. Wszystko trwało może ze 3 minuty, ale co gdzie i jak nie mam pojęcia.

 

Szkoda, a masz włączony tryb skandynawski czy amerykański ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone ledy z fabii. Wpięte w instalację halogenów + rezystory. Halogeny wykodowane + zakodowany tryb skandynawski i amerykański. Nie mam czujnika zmierzchu więc u mnie działa to tak, że jak przełącznik świateł jest w pozycji 0 to palą się ledy. Jak przełączę na auto lub wyżej to ledy gasną a zapalają się xenony. Jak auto stoi zapalone na ręcznym lub powyżej 2 minut na AH to ledy samoczynnie gasną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam założone ledy z fabii. Wpięte w instalację halogenów + rezystory. Halogeny wykodowane + zakodowany tryb skandynawski i amerykański. Nie mam czujnika zmierzchu więc u mnie działa to tak, że jak przełącznik świateł jest w pozycji 0 to palą się ledy. Jak przełączę na auto lub wyżej to ledy gasną a zapalają się xenony. Jak auto stoi zapalone na ręcznym lub powyżej 2 minut na AH to ledy samoczynnie gasną.

 

Z rezystorami to sprawa prosta ;)

 

ja chcę uniknąć ich zakładania, z tego co wiem niektórym udaje się zakodować aby błąd się nie świecił, niestety ja z tym walczyłem na różne sposoby i nie udało mi się osiągnąć efektu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Golfa V (o ile dobrze pamiętam to user GŁODEK) miał do sprzedania Bordnetz ze zmienionymi rezystorami pod DRL w halogenach. Z tego co wiem to poszedł w 10 minut, ale zapytaj, On go chyba sam przerabiał. Nie wywala błędów i działa kontrola DRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z rezystorami to sprawa prosta ;)

 

ja chcę uniknąć ich zakładania, z tego co wiem niektórym udaje się zakodować aby błąd się nie świecił, niestety ja z tym walczyłem na różne sposoby i nie udało mi się osiągnąć efektu :(

 

A to widzisz! Ja pociągnąłem osobną instalację pod DRL'y, więc tutaj Ci nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE ktoś widział temat o białych DRL P21W do Paska CC ? Nic mogę zlokalizować ,aż dziwo że nikt nie pisał o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiście bym zostawił te przygaszone o 50% DRL ale się boję ze policja się czepi
Troche czasu minelo od tego posta, ale czy ktos kiedys spotkal sie z tym, ze diagnosta albo policjant sprawdzali homologacje na kloszu i kazali demontowac jesli jej nie bylo?

Niektore modele DRL sa sprzedawane ze sterownikiem umozliwiajacym prace rowniez jako swiatla pozycyjne, mimo ze na kloszu brak homologacji A02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcę zakupić światła DRL. W moim Pasku, jak przełącznik jest na "0", to po włączeniu zapłonu zapalają się zwykłe światła. Jak przełączę na "A-automat", to również zapalają się zwykłe światła. Chciałem sie Was zapytać jak to jest ? Jeżeli założę światła DRL i podepnę przekaźnik, tak żeby się zapalały DRL po włączeniu zapłonu na "A", a jak się zrobi ciemniej, to powinny się zapalić normalne światła. Jak to będzie u mnie, jeżeli po przekręceniu na "A" i włączeniu zapłonu zapalaja się główne swiatła ?

Pozdrawiam

zbijar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności