Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Powinieneś chyba też wyłączyć zimne sprawdzenie przednich postojowych (cold check) - długie kodowanie bordnetz'a na bajcie 19 ustawić 41.

 

No teraz to poszedłeś po bandzie :zeco:zeco:zeco

 

Kupię jakiś zwykły przekaźnik z podstawką i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo było napisane już w tym wątku, ale nie znalazlem odpowiedzi dla siebie :(

 

Czy ma ktos DRL, które wyłączają się po włączeniu drogowych, więc działają ładnie z czujnikiem zmierzchu? Coś żeby sie ładnie zmieściło do kratki z halogenem.

 

Będę wdzięczny za linki :)

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo było napisane już w tym wątku, ale nie znalazlem odpowiedzi dla siebie :(

 

Czy ma ktos DRL, które wyłączają się po włączeniu drogowych, więc działają ładnie z czujnikiem zmierzchu? Coś żeby sie ładnie zmieściło do kratki z halogenem.

 

Będę wdzięczny za linki :)

 

Czujnik zmierzchu nie włącza świateł drogowych, tylko mijania...

Też tak chcę podłączyć, tylko nie mam schematu kostki reflektora. Jak będę miał chwilę to pójdę z kolegą żeby mi włączał światła i dojdę do tego który to kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik zmierzchu nie włącza świateł drogowych, tylko mijania...

Też tak chcę podłączyć, tylko nie mam schematu kostki reflektora. Jak będę miał chwilę to pójdę z kolegą żeby mi włączał światła i dojdę do tego który to kabel.

Tak, moj błąd ;) Chce zeby w ciagu dnia swiecily tylko DRL a jak sie robi ciemno, xenony (DRL nie swieca).

 

A jaki model lamp zamowiles?

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, moj błąd ;) Chce zeby w ciagu dnia swiecily tylko DRL a jak sie robi ciemno, xenony (DRL nie swieca).

 

A jaki model lamp zamowiles?

 

Kupiłem Passata z zamontowanymi lampami, ale bez podłączonego żółtego przewodu. Podłączyłem go do postojowych i okazało się, że jest to model, który nie gaśnie, a jedynie przygasa. Na dodatek raz przygasają a raz nie.

Jak znajdę czas to chcę je podłączyć za pomocą przekaźnika tak, żeby całkiem gasły z postojówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje przygasają, a nie gasna całkowicie?

dawniej przygasały owszem, ale teraz zmieniłem światła i gasną całkowicie po przełączeniu na światła mijania, mogą Ci też gasnąć po przełączeniu na światła pozycyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany! Lampy już całkowicie gasną a nie przygasają do postojówek. Jak bym sam je kupował to nigdy z tą funkcją.

Wywaliłem żółty kabelek (ten od przygasania), a na zasilającym DRL zamontowałem przekaźnik. Steruje nim ze świateł postojowych.

I po kłopocie. Całkowity koszt przeróbki - 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damcar kupiłem dokładnie te same dzienne co ty do passata b5 i one mają dość duży kąt świecenia, a moje kratki aż tak dużego kąta nie mają, chociaż wizualnie pasują idealnie.

Powiedz mi czy mimo że wydaje się jak by miały świecić na środek auta to odblask powoduje, że świecą przed siebie? Bo nie kojaże dokładnie jak b6 mają te kratki. Pytam, gdyż jestem na delegacji 2 tyg i dopiero właśnie za 2 tyg będę je montował .

Z góry dzięki.

I ja myślę je zamontować pod włącznik w środku samochodu bez żadnych automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja myślę je zamontować pod włącznik w środku samochodu bez żadnych automatów.

 

To też jest jakieś rozwiązanie. Proste i bez kombinacji. Obawiam się jednak, że nie zgodne z prawem. Światła powinny się włączać i wyłączać automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,w pasku b-6 masz zasilanie po kluczyku w lampie,jest to przewód od sterowania wysokością świateł,sprawdź miernikiem nie kontrolką,masę do nadwozia,trzeci przewód połącz z przewodem od świateł mijania.Przy takim połączeniu światła dzienne możesz mieć również z postojówkami.Po zapłonie dzienne,auto lub mijania diody gasną.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damcar kupiłem dokładnie te same dzienne co ty do passata b5 i one mają dość duży kąt świecenia, a moje kratki aż tak dużego kąta nie mają, chociaż wizualnie pasują idealnie.

Powiedz mi czy mimo że wydaje się jak by miały świecić na środek auta to odblask powoduje, że świecą przed siebie? Bo nie kojaże dokładnie jak b6 mają te kratki. Pytam, gdyż jestem na delegacji 2 tyg i dopiero właśnie za 2 tyg będę je montował .

Z góry dzięki.

I ja myślę je zamontować pod włącznik w środku samochodu bez żadnych automatów.

 

witaj

 

u mnie świecą idealnie do przodu - nie na boki. Mocuj je jak najbliżej krawędzi wewnętrznej kratki czyli jak najbliżej do rejestracji. Automat zamontuj - super sprawa nie muszę pamiętać o światłach.

Kratki do wycięcia otworów pod lampy daj dobremu fachurze od klejenia plastików to zrobi to jak fabryka - ja zapłaciłem za montaż w kratkach jedynie 60 zł.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj

 

u mnie świecą idealnie do przodu - nie na boki. Mocuj je jak najbliżej krawędzi wewnętrznej kratki czyli jak najbliżej do rejestracji. Automat zamontuj - super sprawa nie muszę pamiętać o światłach.

Kratki do wycięcia otworów pod lampy daj dobremu fachurze od klejenia plastików to zrobi to jak fabryka - ja zapłaciłem za montaż w kratkach jedynie 60 zł.

 

pozdrawiam

 

Zgadza sie :) Ja zrobilem podobnie i wlasnie mi zamontowal kratki specjalista od klejenia zderzaków :) Wyglada jak fabryka :)

Mam jeszcze pytanie, mozecie powiedziec, gdzie dokladnie mam ktorym kablem sie wpiać? :)

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie :) Ja zrobilem podobnie i wlasnie mi zamontowal kratki specjalista od klejenia zderzaków :) Wyglada jak fabryka :)

Mam jeszcze pytanie, mozecie powiedziec, gdzie dokladnie mam ktorym kablem sie wpiać? :)

żółty w pozycyjne a resztę nie wiem jakie masz w instrukcji powinien być który do masy który pod baterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żółty w pozycyjne a resztę nie wiem jakie masz w instrukcji powinien być który do masy który pod baterie

i wtedy beda zapalaly sie od razu, a gasly jak zrobi sie ciemniej i zadziala czujnik zmierzchu? :)

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wtedy beda zapalaly sie od razu, a gasly jak zrobi sie ciemniej i zadziala czujnik zmierzchu? :)

ten temat tutaj był poruszany na temat czujników parę razy... tak będą się zapalały automatycznie i gasnąć też powinny same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... a propo świateł dziennych. Czy jest ktoś z Warszawy, albo jej okolic (najlepiej południowych :-D ) kto ma VAGa/VCDSa? Albo ewentualnie czy ktoś podrzuci mi link do aukcji lub sklepu, gdzie można kupić ten program? Najlepiej z kabelkiem do podłączenia.

 

Znalazłbym to sam, ale nie bardzo wiem czego szukać (jakiej wersji, jakiego producenta programu/kabla), żeby to dobrze grało z moim autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat kabelków pogadaj z kolegą sipowitz. Na forum jest obszerny temat w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat kabelków pogadaj z kolegą sipowitz. Na forum jest obszerny temat w tej sprawie.

 

No właśnie już jakiś czas temu go o to pytałem na PW, ale mam problem z otwieraniem Prywatnych Wiadomości i z ich wysyłaniem. Moja przeglądarka chyba wymaga przeglądu...
:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności