Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

świecą bardzo ładnie - praktycznie jak ledy w audi a6 po lifcie, dodam ze w drugim samochodzie (leon) zamontowałem rok temu oryginały philipsa (4 diodowe) - efekt 2 razy słabszy. Pamiętajcie trzeba fachowo wyciąć kratki dlatego dałem je do gościa klejącego plastiki - wyciął i osadził ledy na stałe. Co do jakości się nie wypowiem ale widac że sa porządnie zrobione - obudowa aluminiowa i wszystko zalakowane przed podejściem wody. Jak osadzicie lampy w kratki pozostały montaż to max 15 minut.

Światła całkowicie gasną po włączeniu postojówek lub do jazdy, podłaczyłem je jak pokazane w poście powyżej do skrzynki przy akku - znalazłem gniazdo pod bezpiecznik gdzie wcisnąłem kabel "+". Tam także zmieściłem moduł sterujący co jest takze widoczne na fotach powyżej.

Efekt podobny jak funkcja living-home gasną po około 20 sek od wyłączenia zapłonu.

Edytowane przez damcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam ze w drugim samochodzie (leon) zamontowałem rok temu oryginały philipsa (4 diodowe) - efekt 2 razy słabszy.

 

Do Leona polecam oryginalne kratki z wycięciem na halogeny (lub nie) z fabrycznie zamontowanymi diodami zgodnie z krzywizną tej kratki. :) Wystarczy wyjąć starą kratkę, włożyć nową, podłączyć kabelek i zakodować. :)

 

Całość około 1500 PLN. :P Wiem, dużo, ale efekt super. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to bardzo dużo za efekt, który obecnie mają właściciele polonezów czy golfów III. Za te pieniądze można mieć ledy z fabii czy scouta, czyli okrągłe w miejsce halogenów. A są też tańsze zamienniki. Przynajmniej wygląda na fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prośbę forumowiczów więcej zdjęć jak świecą w słoneczny dzień...

 

trzecie zdjęcie obrazuje jak dobrze laMpa jest wyprofilowana w stosunku do kratki -

 

PAMIĘTAJCIE NIE WIEM CZY PODEJDĄ POD KRATKĘ Z HALOGENEM !!!

Zdj?cie0103.jpg

Zdj?cie0104.jpg

Zdj?cie0102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgodnie z tym co przeczytałem na tym forum, jak i na innych stronach, światła do jazdy dziennej powinny gasnąć po włączeniu świateł mijania. Przyznam szczerze, że czasem wpadały mi w oko na ulicy auta, którym świeciły światła mijania razem z światłami LED do jazdy dziennej (głównie nowe samochody). Wczoraj jednak znalazłem na to 100% potwierdzenie. Sąsiad, obywatel Niemiec, pracujący na kontrakcie w Polsce, przyjechał wczoraj wieczorem nowym Mercedesem klasy C (W204) i tu uwaga, światła LED do jazdy dziennej, które są zamontowane fabrycznie nie gasną po włączeniu świateł mijania!!!! Dodam, że auto jest zarejestrowane w Niemczech. Mercedes kupiony nowy w salonie w Niemczech. Jakieś wytłumaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz mijania to led przygasają i robią za postojówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak włączysz mijania to led przygasają i robią za postojówki.

 

Dokładnie. Mercedes, podobnie, jak Audi, VW oraz BMW (tyle, że ringi w światłach, a nie typowe LEDy) ma homologację tak na lampy dzienne, jak i pozycyjne. Wszystko zależy od natężenia światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja bo na ten moment nie mam porównania z tym jak świecą w dzień, ale muszę przyznać, że i tak LED'y świeciły dość mocno jak na noc. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki damcar. Swiecą super i ten kształt mm

 

Jeszcze pytanie, czy te lampy da się podłączyć w taki sposób aby po włączeniu świateł one się nie wyłączały ale, żeby przygasły na 50% Jak to opisywał kolega wyżej ?

Edytowane przez rafaszk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie pytać o to samo, ale myślę, że wiąże się to z jakimś innym modułem włączania/wyłączania.

Jeszcze jedno pytanie:

Parę lat temu, w stacjach ASO VW prowadzona była akcja zakładania modułu automatycznego włączania świateł mijania wraz z zapłonem za 99zł (czy tylko zmiana ustawienia na inny tryb a ja dałem się nabrać...?). Oczywiście skorzystałem z tej opcji. Czy będę miał teraz jakiś problem podczas instalacji świateł do jazdy dziennej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie sądzę - moduł tylko wyłącza drl po załączeniu normalnych - z drugiej strony po co taka dyskoteka w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy założyłem te drl ze względu na brak halogenów - biednie z przodu wyglądał - ale nie żałuję tych paru stówek bo z daleka jadąc z przeciwka grubo to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie , ciekawe . Czy będzie to działać z szyną CAN ?

wiem że ktoś to miał zamontowane ale w B5.5 widziałem właśnie ostatnio u niego :)

tutaj właśnie jest ten kolega o którym pisałem przed chwilą http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=681801#post681801

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na życzenie forumowicza foto z późnego wieczora - ledy są bardzo ostre

Zdj?cie0053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale obawiam się ze to słabo będzie świecić :/

Im słabiej, tym lepiej, zawsze można jupiter zamontować jak chcesz mocniej :D

Jeśli mają homologacje RL to są dopuszczone do ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się z tak mocnymi dziennymi - jak pisałem oryginały philipsa które mam w innym samochodzie są przynajmniej 2x słabsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności