Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Świece żarowe - co ile wymieniać, jakiej firmy?

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz dlugosc ;) jesli taka sama to ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długośc sprawdze w piątek jak bede na warsztacie ale może ktosik do tej pory cosik wyjasni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam czytam, szukam i szukam i zaczynam się gubić. Jedni twierdzą że świece do mojego silnika to te krótsze inni ze dłuższe, sprzedawcy na allegro maja opisy że pasują inni że nie.

Czy mógłby ktoś doświadczony w zakupie świec żarowych do tego silnika się wypowiedzieć?

Passat 1,9 TDI 101 KM AVB, końców nr vin …219795 <350000

 

Etka dla tego nr VIN znajduje świece :

 

swiece.jpg

 

wg. Tego co podaje etka to mam krótsze ale czy na pewno dobrze to rozumiem? Świece o nr:

10140105 mają oznaczenie M10X1X25, a świece o nr:

10579202 mają oznaczenie M10X1X30. To oznaczenie ...X...X... to jakieś wymiary domniemam więc różnica jest dokładnie 5, sprzedawane śweice na allegro są o długości 97 lub 92 wiec różnica tez 5. Pytanie które dla mnie, bo na nie jednej aukcji znalazłem opis świecy o długości 92 mm że są do silnika AVB ale roku produkcji do 10.2001 a ja mam 11.2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem, pasują idealnie te świece co pisałem i wklejalem fote( do AVF ). Poprzednie miałem Bosch jeszcze z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

podepnę się pod wątek :)

Kupiłem niedawno passka 1.6 TDi (SB, 1990r.), niestety przyszedł czas na wymianę świec żarowych (pojawiły się problemy z odpalaniem, trzeba długo kręcić, nie pomaga nawet podwójnie grzanie).

 

jakie mają być świece do w/w silnika?? Jakiej firmy polecacie??

Czy jest problem wyciągnąć świece (z cylindrów 1, 2), które są przysłonięte pompą wtryskową??

 

aaa... jeszcze jedno: czy można wymienić tylko 1 lub 2 świece(jeżeli tylko tyle jest uszkodzonych), czy należałoby wymienić komplecik?? ma to jakieś znaczenie??

 

za pomoc z góry dziękuje, pozdrawiam

Edytowane przez tom_ek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg. Tego co podaje etka to mam krótsze ale czy na pewno dobrze to rozumiem? Świece o nr:

10140105 mają oznaczenie M10X1X25, a świece o nr:

10579202 mają oznaczenie M10X1X30. To oznaczenie ...X...X... to jakieś wymiary domniemam więc różnica jest dokładnie 5, sprzedawane śweice na allegro są o długości 97 lub 92 wiec różnica tez 5. Pytanie które dla mnie, bo na nie jednej aukcji znalazłem opis świecy o długości 92 mm że są do silnika AVB ale roku produkcji do 10.2001 a ja mam 11.2001

 

Sam ostatnio zmagałem sie z tym problemem na 100% masz swiece 92mm, nie sugeruj sie tym co piszą na allegro bo spora część sprzedawców nie zna aż takich niuansów. Ja kupiłem świece Boscha o nr 0 250 202 022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnę się pod wątek

Odpowiedzi szukaj w dziale B3/B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki symbol świec bedzie pasował do mojego auta

firmy Beru i dla Bosha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stary temat ale nadal aktualny. Po pierwszych chłodnych nocach miałem zonka. Normalnie silnik palił całe lato od strzała a tu po chłodnej nocce się nakręciłem kilka s i nic. Ponowne kręcenie i poszedł. Zgasiłem i ponownie od strzała poszedł więc wyjechałem.

Po kolejnych kilku mroźnych nocach (nie jeżdżę codziennie) znów kręci kręci i nic.

Ok google szukajka na forum i wyszło-świece do wymiany, padło na Beru :

GN855 (0100226227) po 25zł/szt.

VW-AUDI : N10140101, N10140102, N10140103, N10140104, N10140105.

Co zauważyłem dzisiaj na zegarze automatycznie pojawiła się temperatura 2stC w miejscu chwilowego zużycia paliwa a pod nią symbol słoneczka który miga kilka s.

Wcześniej na to chyba nie zwróciłem wagi.

I tak kiedy słoneczko przestanie migać strzał i silnik pracuje równo.

Cały czas byłem przekonany, że o pracy świec informuje ta spiralka pomiędzy zegarami i ona mnie zmyliła.

Nic świeczki i tak wymienię bo nie wiem co tam siedzi i jak się zachowa przy niższych temperaturach ale w warsztacie bo raz nie mam klucza dynamometrycznego a dwa zawsze może się coś ukręcić.

 

Kiedy kręciłem podczas migania efektu zero (nie gnębiłem rozrusznika dłużej niż 4-5s)

Ponownie chciałem zakręcić i jest jakaś blokada stacyjki.

Muszę wyłączyć zapłon i znów mogę zakręcić rozrusznikiem podczas migania słonka.

Jak przestanie migać to odpala jak latem.

!!!!UWAGA!!!!

Dla potomnych palić dopiero kiedy "słoneczko" przestanie migać (starszy wyświetlacz LCD).

Przy wymianie okaże się ile jeszcze żyje z 4.

 

Ps. na ile cykli grzania/przebieg starczają takie świece?

Znalazłem takie które ponoć na 160tys. km ale ile cykli nie było podane.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . nie zauważyłem związku z owym "słoneczkiem" (ja tam widzę śnieżynkę:bleble) z odpalaniem silnika. owo słoneczko włącza się automatycznie przy temp. zewnętrznej 4 stopnie i niżej aby ostrzec o ewentualnym oblodzeniu drogi. ale zwrócę uwagę czy rano miga, choć sprawdzałem 2 dni temu i mam 3 świece spalone to auto pali na dotyk i "słoneczko " ni ma nic do rzeczy chyba? niech się jacyś zacniejsi znawcy wypowiedzą.

pozdrawiam.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla potomnych palić dopiero kiedy "słoneczko" przestanie migać (starszy wyświetlacz LCD).

 

Heh ogólnie to potomnych wprowadzasz w bład :D wiec kolego nie pisz bajek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam takie pytanie: czy świeca żarowa może z czasem grzać słabiej?

Czy albo grzeje dobrze albo wcale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnę się pod temat.i ja mam pytanie spadła temperatura a czas grzania świec jest taki sam około 4sek(czy powinien być dłuższy ?).samochód dłużej kręci zanim odpali ,na ciepłym ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy niższej temperaturze zewnętrznej świece grzeją zdecydowanie dłużej. widzę to np po kontrolce airbagu, która przecie zawsze tyle samo się świeci a kontrolka świec żarowych w mroźne dni świeci się nawet ze 3 sek. dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sprawdzania świec to nie ma co patrzeć że żarówka świeci bo może być tak że świeca jest dobra ale nie nagrzewa się przez 5s tylko przez 10 s i już nie jest dobra , wczoraj brat wymieniał przy Touranie 2.0TDI jedna wogóle spalona a pozostałem nagrzwały się przy 5 s a nowa przy 2s i sprawa jasna .

 

---------- Post added at 13:46 ---------- Previous post was at 13:28 ----------

 

Jaki jest numer właściwy do świecy o długośći 97mm??105 792 02 czy 101 401 05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś sprawdziłem świece za pomocą żarówki i okazało się ze tylko jedna działa poprawnie, czyli czas na zmiany:)

Mam pytanie odnosnie typu i jakiej firmy najlepiej kupic swieczki do mojego 1.9tdi AFN syncro z 12.1998:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytając wątek doszedłem do wniosku, ze czeka mnie wymiana świec (duzo to roboty?)

ale jedno mnie nie pokoi ... moje świece grzeją bardzo długo (czas palenia się kontrolki)

wszystko już zgaśnie, mam czas zeby zapiąć pasy, włączyć światła i dopiero moge odpalać, to wskazuje faktycznie ze świece, ale pytanie drugie dlaczego rozgrzany silnik, przykład wjezdzam do domu gasze silnik i chce go odpalić po 3 minutach zeby wprowadzic do garazu a on znowu tak dlugo grzeje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wymieniłem świece 3 miałem spalone, tylko jedna grzała:P zajeło mi to z jakies 45 minut. Zalecał bym najpierw sprawdzenie swiec najlepiej zarówką. Jeden koniec zarowki podpinasz do + akumulatora a drugi do swiecy. Musisz najpierw zdjąc przewody z swiec. Jak zaświeci to bedzie swieca dobra, jesli nie to wymiana. Ja kupiłem z Beru po znajomosci w sklepie za 24zł sztuka, stare miałem tez z firmy beru. Jutro rano pierwsze odpalanie na nowych swiecach, mysle ze bedzie duża poprawa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany,pracy przy wymianie jest niewiele,oczywiście biorąc pod uwagę stan posiadania klucza;-)Co do kontrolki świec żarowych przy ciepłym silniku,to nie powinna się pojawiać wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świece zmieniał mechanik przy okazji wymiany tylnych tarcz i klocków. Roboty tyle co odkręcić pokrywę i świece. Przy okazji wymienione węże przelewów paliwa bo były sparciałe . Razem ok 1,5 godziny z tym że jeszcze po wężyk śmigali.

Przed wymianą świec przy ok 5stC kręciłem i nie odpalił za pierwszym razem. Ostatnio jak przed zawieją jeździłem było ok -3 i palił na nowych po 2-3 obrotach. Auto stoi w blaszaku i nie wyjmowałem akumulatora tylko co kilka dni doładowuję automatycznym prostownikiem albo po mroźnej (tak z -15) nocy..

W środę przy -6 odpalił po ok 4-5 obrotach a lampka żarowa świeciła się jeszcze po zgaśnięciu pozostałych jakieś 3s. Normalnie latem po przekręceniu kluczyka gaśnie z innymi.

Jak u was odpala przy temperaturach -5 -10? To moja pierwsza zima z dieslem :D Pewnie macie lepsze akumulatory. Mój aku już widać, że leciwy ale w lecie daje radę a zimą nie jeżdżę jak jest ok -5-7 albo zawieje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności