Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Świece żarowe - co ile wymieniać, jakiej firmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Wymień filtr paliwa i sprawdź zaworek przy filtrze. Jeszcze można się pokusić i sprawdzić kąt wtrysku. Może pompa siadać wtedy podnieść dawkę rozruchową. Co do świec Brisk jeżeli o zapłonowe są dobre ale żarowe nie wiem. Polecam Beru.

Pompa i wtryski są ok były wcześniej sprawdzane, jedynie tak jak piszesz filtr bo nie wymieniałem go. dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno wyjdą taniej.Ja wczoraj te same zamówiłem i od tego samego sprzedawcy.

Pozdrawiam.:)

 

Mimo że nie chcę kolegi martwić, ale ten model świec nie pasuje do kolegi silnika tzn. z tego rocznika... kupil jak kolega pisze te z aukcji czyli długość 92 mm a winne być 97 mm. Zmienili coś chyba od 2002 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw cyt:

BERU GN855 / 0 100 226 227 GN855

Kod silnika: AVF, AWX

do roku prod.: 2001.10

 

 

BERU GN046 / 0 100 226 482 GN046

Kod silnika: AVF, AWX

od roku prod.: 2001.11

 

sprzedaj komuś do AFN,ASV nadaje się

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szefomaciek22 napisał - '"Dlatego ze jeśli ktoś przekręci świecę to mogą zmieni się jej właściwości
"

 

A to ciekawe ? , to co się zmieni ,bedą inaczej grzać czy co ?..Można urwać gwint , ale poza tym co się może stać ? :cool:

 

Witam

mogą inaczej grzać

 

jw cyt:

BERU GN855 / 0 100 226 227 GN855

Kod silnika: AVF, AWX

do roku prod.: 2001.10

 

 

BERU GN046 / 0 100 226 482 GN046

Kod silnika: AVF, AWX

od roku prod.: 2001.11

 

sprzedaj komuś do AFN,ASV nadaje się

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39995

Wiem o tym , ale dzięki za redę:)

Edytowane przez szefomaciek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo że nie chcę kolegi martwić, ale ten model świec nie pasuje do kolegi silnika tzn. z tego rocznika... kupil jak kolega pisze te z aukcji czyli długość 92 mm a winne być 97 mm. Zmienili coś chyba od 2002 roku.

 

Może i takie powinny być 97mm ale zanim kupiłem świece wyjąłem starą i ją obadałem. Świeca firmy Bosch i takiej samej długości jak te Beru jakie kupiłem założyłem nowe bo te stare wszystkie już były nie do życia i teraz już nie ma żadnego problemu z odpalaniem. Silniczek nie zdąży zrobić półobrotu a już pracuje. Z góry dzięki za tą informację może następnym razem kupię te dłuższe.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie świec sprzedawca dobrał mi świece NGK D-POWER Nr 20 (Y-741U), gdy wykręciłem stare (wszystkie spalone jak się okazało) BERU różniły się długością o 5mm. Wróciłem do sklepu i wziąłem NGK D-POWER Nr 4 (Y-732J), które były identyczne jak spalone BERU. Na stronie NGK do silnika AWX zalecają dwa rodzaje świec:

- 1. Passat 4 (Typ 3B) TDI Fgst --> 3B-2-350-000 10.2000 - 05.2005, 4 cyl., poj. 1.9, 96 KW, silnik AWX - Y-732J 5605 D-POWER 4 - te zakupiłem i założyłem

- 2. Passat 4 (Typ 3B) TDI Fgst 3B-2-350-001 --> 10.2000 - 05.2005, 4 cyl., poj. 1.9, 96 KW, silnik AWX - Y-741U 6943 D-POWER 20 - te są dłuższe.

 

Jak to jest z ta długością świec i czy dobre założyłem?

Różnica w cenie na sztuce to 14,00 PLN a korzyść Y-732J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zakupie świec sprzedawca dobrał mi świece NGK D-POWER Nr 20 (Y-741U), gdy wykręciłem stare (wszystkie spalone jak się okazało) BERU różniły się długością o 5mm. Wróciłem do sklepu i wziąłem NGK D-POWER Nr 4 (Y-732J), które były identyczne jak spalone BERU. Na stronie NGK do silnika AWX zalecają dwa rodzaje świec:

- 1. Passat 4 (Typ 3B) TDI Fgst --> 3B-2-350-000 10.2000 - 05.2005, 4 cyl., poj. 1.9, 96 KW, silnik AWX - Y-732J 5605 D-POWER 4 - te zakupiłem i założyłem

- 2. Passat 4 (Typ 3B) TDI Fgst 3B-2-350-001 --> 10.2000 - 05.2005, 4 cyl., poj. 1.9, 96 KW, silnik AWX - Y-741U 6943 D-POWER 20 - te są dłuższe.

 

Jak to jest z ta długością świec i czy dobre założyłem?

Różnica w cenie na sztuce to 14,00 PLN a korzyść Y-732J.

 

Przecież napisałeś co zalecają... zobacz numer VIN i zobacz czy jest powyżej czy poniżej 350000 jak wyżej

 

Coś dziwnie... z tego co pamiętam to dłuższe były od 11.2001 roku

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - teraz to mi rozjaśniłeś w głowie ;-) nr VIN chyba (jak dobrze odczytuję) poniżej 350000. Czyli dobre świece założyłem. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a ja mam takie pytanie mam 2 paska z 2003 roku z silnikiem avf i tam sa swiece 97 mm o nr wg inter carsu GN046 0100226482 a takich swiec nie maja na stanie. w necie znalazlem swiece ktore maja 97 mm nr BERU 0100266001

0100266008 http://www.kolmot.com.pl/index.php?products=product&prod_id=324 czy to wogole pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie tez dopadła wymiana świec zdecydowany byłem na beru ale znajomy w sklepie mi polecił LDM podobno handluje nimi już długo i nie miał z nimi problemów to chyba mało znana włoska firma. Zobaczymy jak się spiszą najwyżej mi wymieni na inne. Cena po rabacie 18zł za sztukę. Czy mieliście do czynienia z takimi świecami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urbit

Witam,

 

czy warto wymienić świece profilaktycznie? Mam do zrobienia wymianę oleju i filtrów więc pomyślałem że przy okazji wymienię świece na nowe. nie mam problemu z odpalaniem ale jak już zrobić serwis to może świece też, koszt nie jest aż taki duży a będę miał pewność że mam nowe czy może lepiej nie ruszać tych świec i zostawić je w spokoju?

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.ktore swiece mam wybrac do swojego modelu?maja to byc swiece BERU.zalecane dla tego modelu sa:

- GN 855

- GN 046 (polecaja jako wydajniejsze).na czym polega ta ich lepsza wydajnosc?czy warto wogole w te wydajniejsze wchodzic?

 

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gduliusz

witam. czy mozna wymienić jedną lub dwie świece czy trzeba cały komplet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czy mozna wymienić jedną lub dwie świece czy trzeba cały komplet?

 

można.. ale jeśli robisz tak z oszczędności to się nie opłaca, bo jak pada jedna to znak że posypią się niedługo pozostałe, więc podwójna robota i nerwy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gduliusz

A jeżeli mi słabo pali gdy jest zimny czy to napewno wina świec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli mi słabo pali gdy jest zimny czy to napewno wina świec?

sprawdz swiece:

 

zdejmij kapturki z nich potem wez zaroweczke z kabelkami , jeden kabelek do PLUSIKA na akumulatorze a drogi kabelek do czubka swiecy . Jak zaroweczka sie zapali tzn , ze swieca jest OK a jak nie to do wymiany.

 

Osobiscie sprawdzalem ta metoda okazalao sie, ze 3 z 4 nie pala wogole. Pomimo tego samochodzik ladnie i latwo odpalal. Wymienilem wszystkie 4 i jakos roznicy nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gduliusz

A co oprócz swiec może być przyczyną że zinmy gorzej odpala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , sprawdź te świece. Jak to zrobisz będziesz o wiele mądrzejszy. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomimo tego samochodzik ladnie i latwo odpalal. Wymienilem wszystkie 4 i jakos roznicy nie czuje.

 

Poczułbyś różnice przy -20' ;) Bo jak jest ciepło to świece mało grzeją..

 

A co oprócz swiec może być przyczyną że zinmy gorzej odpala?

 

Szukaj.. na forum znajdziesz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, kupiłem dzisiaj świece Beru ale mają inne oznaczenia niż pisane w tym temacie. Świece dostałem w worku nie w pudełkach. Na moich sa takie oznaczenia:

Beru Germany 206

226 474BEO

Vw-AG N10579202

 

Dobre beda do AVF z 2004 roku ??

 

Tak wyglądają:

 

001zp.jpg

Edytowane przez sledziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności