Skocz do zawartości
DemoniK

Szuranie przy ściągnięciu nogi z gazu. Co to za dźwięk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=OAkvQ-ybVMQ&feature=player_detailpage]Co to za dźwięk?[/ame]

 

Od jakiegoś czasu słyszę u siebie podobny dźwięk, przy ściągnięciu nogi z gazu. Będę wdzięczny za wskazówki, gdzie szukać. Czyżby nowe turbo niedomagało, czy jakaś dziura do wyśledzenia?

 

VCDS nie pokazuje błędów. Dynamicznych logów jeszcze nie robiłem.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jest trochę tego w sieci:

 

  • [ame=http://www.youtube.com/watch?v=fZkVI2m5gpA]2,0TDI dźwięk silnika - koło dwumasowe?[/ame]
  • [ame=http://www.youtube.com/watch?v=WBJxXwhjnnw]Dziwny odgłos turbiny - szuranie chrobotanie sapanie. "pufanie" przepony[/ame]

 

Inne wątki:

 

 

Dzięki i pozdrawiam,

Dominik

Edytowane przez DemoniK
Porządki + dodany wątek z a4-klub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej efekt lewego powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w VW caddy 1,9. 65 KM (48 kW) miał taką przypadłość i było sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze sprzeglo albo dwumasa.

Mam czasem podbny dzwiek, ale nieregfularnie i znacznie ciszej - wertowalem forum i doszedlem do wniosku ze to wlasnie sprzeglo albo (raczej) dwumasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując, że jest nieszczelność. Czy to by tłumaczyło również zwiększone spalanie chwilowe na postoju? Odbiorniki prądu wyłączone (klima, światła, radio). Mniej powietrza -> większa dawka paliwa?

 

Dzisiaj podniosłem maskę i nasłuchiwałem. Druga osoba dodawała gazu. Niestety owe szuranie nie pojawia się na zawołanie. Przy dodawaniu gazu słyszałem jedynie syczenie, które znikało przy puszczaniu pedału gazu. Szuranie, ale już ciągłe, bez takich przerw jak w nagraniu, pojawia się również przy przyspieszaniu. Od zakresu obrotów 1200 do około 1800.

 

Dwumasa wymieniona w zeszłym roku na oryginał. Ma nalatane około 10 tyś km. Nie dopuszczam myśli o reklamacji ;) Obserwuję też lekkie drgania podczas spokojnego przyspieszania w zakresie obrotów 1000-1100. Dwumasa, czy nieszczelność?

 

Sprzęgło, znaczy to w DSG?

Edytowane przez DemoniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to przypomina upust z EGR! Przyczyna...zapieczone kierownice od turbo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez to przypomina problem z zaworem upustowym sprobuj poruszac kierownicami tz sztango na turbo czy chodzi luzno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z komentarzy:

miałem to samo , zrób logi, u mnie był zepsuty zaworek n75.( sterowanie gruszki ) przy spadaniu obrotów łopatki to robią

 

Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już poruszany na forum . Takie odglosy szurania przy puszczaniu pedału gazu ma wiele osób w tym ja. Jak na razie nikt nie doszedł co to za usterka.

Ja mam identyczne odgłosy jak w przedstawionych filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja też to mam . Sztanga chodzi mi lużno - byłem u mechanika - zrobione logi - wrzucone na forum - i wszystko ok. Na forum spotkałem się z sugestiami nieszczelności - co zresztą powiedział jeden z mechaników u którego byłem z tą przypadłością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys taki identyczny problem w VW SHARAN 1.9TDI Okazało sie ze kierownice byly zapieczone, Dodatkowo czyszczony byl Egr bo byl caly zawalony mokrą sadzą. Ta operacja pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale mi kierownicę chodzą bez problemu - czyściłem dolot do egr i nie był zbytnio zawalony - czyli co jedyne wyjście rozebrać turbo i czyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co jedyne wyjście rozebrać turbo i czyścić?

 

 

Żeby nie narażać sie na kosztowne "naprawy w serwisie" wyczysc w pierwszej kolejnosci turbo no i EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym, że Egr -a wyczyściłem - nie był zbytnio zanieczyszczony a co do turbo - to czyszczenie ok 400 a regeneracja 1000zł. Więc chyba dopóki nie złapie notlauf-u nie będę się za to brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę, mam ten sam problem - i czekam co dalej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem może dotyczyć samej gruszki. Co tam jest do przedmuchania? Czy to samo można zastosować w turbinach do 2.0 TDI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie tez u mnie jest taki odglos przy opadaniu obrotow i to z rok juz bedzie, z tym ze mi poprostu wydawalo sie ze tak powinno byc.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez byly takie odglosy przy zdejmowaniu nogi z gazu a ze pasek na gwarancji to przejechalem sie do serwisu. Przyszedl mechanior popatrzyl, posluchal i stwierdzil ze to standardowa usterka i wymiania mi to w ramach gwarancji. Co sie okazalo zamontowali tylko nowa dwumase i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności