Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

ok, a powiedz mi czy wcześniej dostałeś cos na pismie oprócz wpisu w książce serwisowej?

 

Wpis do książki, wlepa w bagażniku, i do systemu. To daje Ci podstawy do gwarancji.

 

dokładnie, nic innego nie otrzymałem i chyba nikt inny też nie otrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj miałem problem z doskonaleniem auta. Tzn. pojawiła się kontrolka spirali był dźwięk auto zgasło i komunikat engine fabuły. Wylaczylem auto włączyłem i wszystko ok. Miał ktoś taki problem?

 

Odpowiedzi jakieś proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, nic innego nie otrzymałem i chyba nikt inny też nie otrzymał.

 

ja wlepy nie mam w bagażniku, mam tylko wpis w książce serwisowej i potwierdzenie przyjęcia do serwisu celem wykonania akcji serwisowej 23H9... wiem, ze nie byłoby sensu ani logiki jakby na nowe czesci nie mozna było złozyc reklamcji... tylko pytanie ile czasu mamy na to? napisałem e-maila co centrali odnośnie tej gwarancji... czekam na odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A też miałem nie mieć wlepki w bagażniku, bo doradca serwisowy mi powiedział że nie wlepiają naklejki. Przedwczoraj jak sprzątałem bagażnik i coś grzebałem we wnęce koła zapasowego, to jednak nalepkę znalazłem głęboko tam na ściance od strony siedzeń tylnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż sprawdze dzis u siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj miałem problem z doskonaleniem auta.

Co rozumiesz przez doskonalenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doskonalenie to pewnie poprawianie fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porki - Kiedyś zapaliła mi sie kontrolka świec, auto zgasło, znajomy komunikat na kompie. Laweta, ASO i... auta odpaliło. Stwierdzono zwarcie na pompowtryskiwaczu ale nic nie naprawiono bo nie mozna było jednoznacznie stwierdzić, który to cylinder. Po tym zdarzeniu auto jeździło jeszcze bezawaryjnie przez 1,5 roku. Powiedziano, że czasami, choć bardzo rzadko, po ostygnięciu auto może odpalic jakby nigdy nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek dostałem telefon ze wymienią mi za darmo w ramach akcji serwisowej pompowtryskiwaczy.Az byłem w szoku.Jedna pompka jest już wymieniona pół roku temu też na akcji serwisowej.W poniedziałek jade pozostałe 3 wymienić.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej logi przed wymianą i po. Organoleptycznie nie czuję żadnej różnicy ale samopoczucie lepsze ;)

wymiana PD - GR 013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedwczoraj jak sprzątałem bagażnik i coś grzebałem we wnęce koła zapasowego, to jednak nalepkę znalazłem głęboko tam na ściance od strony siedzeń tylnych.

 

 

aż sprawdze dzis u siebie...

 

jednak wlepa w bagażniku jest...

 

wszyscy jednak piszą, że po wymianie poprawiło sie odpalanie a u mnie wręcz przeciwnie... przy odpalaniu zatarpie a potem jest juz ok... to co sie popprwaiło to tylko to, że jak sie juz rozgrzeje to nie "zarywa" tylko chodzi równo no i spalanie na wolnych też trzyma równo bo wcześniej przy szarpaniu wzrastało z 0.6l/h do 0.8-0.9l/h a teraz trzyma równo 0.6l/h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnej różnicy w odpalaniu, kulturze pracy nie odczułem, jeździ jak jeździł może troszkę szybciej niż przedtem, choć już się przyzwyczaiłem na tyle, że mi ciągle mało ;) Pewnie tym którym się poprawiło, stare pompki już nie domagały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem pozostałe 3 pompowtryski w Magro sosnowiec.

Gwarancja 2 lata pod warunkiem serwisowania auta przez 24 mies.

Spalanie po wyłączeniu świateł ogrzewania i przy temp silnika 90" 0,5l/h wcześniej 0,6 0,7

Zimny silnik odpala minimalnie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wymieniłem pozostałe 3 pompowtryski w Magro sosnowiec.

Gwarancja 2 lata pod warunkiem serwisowania auta przez 24 mies.

Spalanie po wyłączeniu świateł ogrzewania i przy temp silnika 90" 0,5l/h wcześniej 0,6 0,7

Zimny silnik odpala minimalnie lepiej

 

A mi Panowie na wolnych palił 0,4/h a po wymianie 0,5/h i co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi Panowie na wolnych palił 0,4/h a po wymianie 0,5/h i co wy na to?

A mi palił 0,5 a po wymianie 0,6 niby ładnie równo pracuje ale wiecej spala średnio na 100km spalanie na podobnym poziomie jak przed wymiana czyli 6,5l - 50/50 miasto i poza miastem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,kolega w skodzie 170KM wymienia juz trzeci co kilka miesiecy, teraz dostal telefon ze te trzy sa awaryjne i trzeba wymienic wszystki, normalnie wymienia sie wszystkie 4 , tak jak xenon zarowke obydwie a nie jedna swieci na niebiesko a druga na bialo, jesli dbac o samochod to dbac, ja mialem problem z DPF ale zrobilem sam po Polsku Polak potrafi, tak mam juz 193tkm, a narazie ,nie przechwalam ale nic !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wczoraj miałem wymieniane wszystkie pompowtryski (gratis w ramach tej akcji). Dzisiaj, po przejechaniu 30km pojawił się Engine Workshop, migająca kontrolka świec i spadek mocy silnika.

 

Wkurzyłem się na maksa, bo auto posiadam od 3ech lat i nie było ŻADNYCH problemów! Pojechałem do tego serwisu (Chylińscy W-wa) przyjęli go na diagnostykę z zaznaczeniem, że to może być zbieg okoliczności i jak nie będzie związane z wykonaną dzień wcześniej akcją to sprawdzenie będzie odpłatne.

 

Po 1godz diagnoza: "Błąd sporadyczny nie ładowania", Pan radośnie zameldował, że tym razem skasowali mi błąd bezpłatnie, ale jak będzie powracał to niezbędna będzie dokładniejsza diagnoza i naprawa (oczywiście odpłatna). Według serwisu nie ma ŻADNEGO związku między tym błędem a wcześniej wykonaną naprawą.

 

I teraz nie wiem co o tym wszystkim myśleć.... Trochę już jestem za duży aby wierzyć w takie przypadki - 3 lata było git a nagle następnego dnia po wizycie w serwisie.....

 

Jakieś pomysły? Jest szansa, że dzień wcześniej coś sknocili (co może sugerować ten błąd?) a teraz naprawili udając głupa?

 

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół biedy jeżeli naprawili udając głupa, bo gorzej jeżeli nie naprawili usterki :D A o ładownie, to pewnie chodzi o turbosprężarkę, bo przy awarii alternatora raczej się ten komunikat nie pojawia. Może dostałeś wydajniejsze wtryski (nowe) i komp podaje więcej powietrza do paliwa i turbo nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pół biedy jeżeli naprawili udając głupa, bo gorzej jeżeli nie naprawili usterki :D
Właśnie tego się obawiam, bo podejrzewam, iż serwisant jedynie skasował błąd i zrobił jazdę testową... Najbardziej wkurza mnie bezczelne zwalanie winy na klienta, to nie my, to Panu akurat się teraz (dzień po naszej ingerencji) turbo zepsuło...

 

BTW. Zapodałem temat również w wątku o niesprawności doładowania, może tam ktoś wypowie się o ew. powiązaniu z wymianą PD.

 

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, to tam nie ma jak wpłynąć na pracę turbo podczas wymiany pompowtryskiwaczy. Może rzeczywiście turbo już niedomaga (jaki przebieg?) Najlepiej to wziąć kabelek w rękę i zrobić logi dynamiczne turbawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności