Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to są światła mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, a u mnie światełka nssc 523 wyglądają tak...
Kozak :D:D :ok Ja u siebie chyba będę kroiła zderzak i kratki, też tak chce!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem montaż świateł myślałem że wystarczy wyciąć kratki i po sprawie, ale byłoby to zbyt łatwe.

Na 2 zdjęciu jest już wycięty zderzak, a na pierwszym dla porównania jeszcze nie.

Jak widać zbyt dużo wycinania nie było.

IMAG0508.jpg

IMAG0507.jpg

IMAG0510.jpg

IMAG0500.jpg

IMAG0502.jpg

IMAG0517.jpg

IMAG0520.jpg

IMAG0523.jpg

IMAG0514.jpg

IMAG0515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam pytanko nie da się przełożyć wnętrzności tych DRL od Skody w oryginalną obudowę halogenu od Passata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by się nawet dało, to i tak nie bedziesz miał homologacji bo takowa jest na kloszu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt :( dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro kiedyś były oryginały od fabi poszukaj, pasują prawie idealnie trochę cięcia bo uchwyty nie pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem wszystkie wcześniejsze posty na ten temat i oglądałem zdjęcia ale jakoś nie specjalnie mnie to przekonuje. Żal że do tak popularnego auta nie ma czegoś skrojonego na miarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w poście nr.202 wygląda to dobrze nie jest ideał ale za takie pieniądze lepiej nie bedzie:

http://allegro.pl/swiatla-led-do-jazdy-dziennej-skoda-octavia-fabia-i2156144131.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekaw jestem co to za model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zamontowałem wczoraj takie światełka DRL Philips Daylight 8 ,bardzo prosty montaż i te światła mają homologację na światła do jazdy dziennej RL oraz świateł pozycyjnych A wybite na kloszu .Światła dzienne świecą jeszcze przez kilka sekund po zgaszeniu silnika i przyciemniają się automatycznie po włączeniu świateł mijania .Żeby legalnie używać świateł pozycyjnych trzeba wyjąć fabryczne żarówki postojowe bo nie można mieć z przodu 4 postojowych20120322089.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja zamontowałem wczoraj takie światełka DRL Philips Daylight 8 ,bardzo prosty montaż i te światła mają homologację na światła do jazdy dziennej RL oraz świateł pozycyjnych A wybite na kloszu .Światła dzienne świecą jeszcze przez kilka sekund po zgaszeniu silnika i przyciemniają się automatycznie po włączeniu świateł mijania .Żeby legalnie używać świateł pozycyjnych trzeba wyjąć fabryczne żarówki postojowe bo nie można mieć z przodu 4 postojowych[ATTACH=CONFIG]79645[/ATTACH]
Ile placiles za phillipsy?

 

 

Izia jakies nowosci z DRL na 2012 rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zakładałem prawie rok temu NSSC 504 HP, i do tej pory sprawują się wyśmienicie. Kilka zdjęćIMG_1605.jpg

IMG_1606.jpg

IMG_1607.jpg

IMG_1608.jpg

IMG_1609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zainstalowałem również światła do jazdy dziennej i w czasie ustawiania zbierzności kół majster pokazał mi hasło na wikipedi http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej i jest tam wpis ktory wrzucam poniżej:

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

 

co o tym myślicie?

moim zdaniem po co montować dzienne jak lepiej włożyć mocne ledy do postojówek i tak jeździć? bzdura? czy może liczą na mandaty i wplywy do budżetu? bo co komu podświetlenie tablicy w ciągu dnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nic nie pisze że światła pozycyjne mogą służyć jako dzienne a edynie że dzienne mogą świecić razem z postojowymi

Chyba postojówki nie są homologowane na dzienne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale tu nic nie pisze że światła pozycyjne mogą służyć jako dzienne a edynie że dzienne mogą świecić razem z postojowymi

Chyba postojówki nie są homologowane na dzienne?

 

nie tyle co mogą a niby muszą dla aut do 2009 roku. zreszta chodzi tu o tylne pozycyjne a napisałem dla przykładu o przednich. trochę kombinacji by było zęby nie włączały sie przednie pozycyjne a tylne razem z dziennymi. postojowych nie wyjmiesz bo w razie kontroli mandat dostaniesz

tyle że moim zdaniem po to zakłada się światła do jazdy dziennej aby innych nie włączać prawda? żeby była oszczędność żarówek,paliwa itp

wiec zastanawiam czy tylne światła postojowe i oświetlenie tablicy w dzień jest komuś potrzebne? na widoczność pojazdu nie bardzo ma wpływ

czy ktoś ma może zainstalowane światła w sposób opisany w poście wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 zł okazja na allegro, a tutaj jest wszystko opisane i jest filmik jak zamontować a jak pobierze się instrukcję to tam jest homologacja na dzienne i postojowe http://www.swiatla-do-jazdy-dziennej-drl.pl/cars/

Edytowane przez tom1m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

 

Tu jest napisane DOPUSZCZA SIĘ a nie że jest obowiązek stosowania tych świateł łącznie.

 

 

moim zdaniem po co montować dzienne jak lepiej włożyć mocne ledy do postojówek i tak jeździć?

światła postojowe jak sama nazwa wskazuje służą do sygnalizowania postoju auta a nie do tego by na nich jeździć.

Cytat z kodeksu drogowego ;

Art. 51. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

 

2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

jak widzisz nie ma słowa o poruszaniu się pojazdu z włączonymi światłami postojowymi. Poza tym wspomniałeś o mocnych żarówkach LED - ja osobiście jeszcze nie widziałem w sprzedaży żarówki led , czy to postojowej czy innej do auta która miała by homologację i tym samym można było ją stosować w aucie zgodnie z przepisami.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
300 zł okazja na allegro
W tamtym roku widzialem od 240zl 4 diodowe. Nie wiem jak teraz. Zreszta na stronie Phillipsa pisza, ze to jakas nowa generacja produktow LED, i moze dlatego cena wyzsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności