Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

No tak masz racje, ale jak na pierwszy raz to innej opcji nie widziałem jak ta koło układu kierownicy.Zmieniać już raczej nie będę bo to daremna robota i strata czasu.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ! jak obiecałem dodaję parę fotek DRL :) [ATTACH=CONFIG]71202[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71203[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71204[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71205[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71206[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71207[/ATTACH]

Strzałkami zaznaczyłem co tam jest:

1. obrazek efekt końcowy

2. połączenie przewodów z DRL czerwony z czerwonym, czarny do czarnego i do masy auta (do stycznika kabel czerwony i czarny)

3. podłączenie pod plus ze świateł postojowych kabel szaro-czarny) (do stycznika szary)

4. stycznik zamontowany pod zbiorniczkiem ze płynem chłodzącym było miejsce to tam go zamontowałem.Kabel pomarańczowy plus ze stacyjki bezpośrednio z X75,szary ze świateł postojowych,czerwony plus ze świateł DRL i czarny ze świateł DRL i masy samochodu.

5. lampki zamontowane w kratce między 1 a 2 żeberkiem (trochę przycinania i wszystko elegancko pasuje)

6. światło białe a wszystkie kanty promienia świecą na niebiesko-fioletowo (fajny efekt)

No i tak to wszyło w moim pasku, teraz zobaczymy jak długo poświecą i jaka będzie różnica w spalaniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obaczymy jak długo poświecą i jaka będzie różnica w spalaniu.
Taka, ze jej nie zauwazysz, tym bardziej ze sie zimniej robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na pewno będzie mniej bo alternator będzie miał mniej prądu do wytworzenia:)

Pozdrooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mogl by mi podpowiedziec gdzie pod maska znajde plus po odpaleniu? Byl bym bardzo wdzieczny za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos mogl by mi podpowiedziec gdzie pod maska znajde plus po odpaleniu? Byl bym bardzo wdzieczny za podpowiedz.

 

W skrzynce komputera jest niby jakiś plus po stacyjce tak inni koledzy pisali, ale musiał byś dodatkowo jeden bezpiecznik zamontować.

PozdroOo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pytałem o plus po stacyjce tylko po ODPALENIU SILNIKA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pytałem o plus po stacyjce tylko po ODPALENIU SILNIKA !

 

Kolego po co sobie sprawę komplikować i szukać plusa po odpaleniu ??? Dajesz ze stacyjki albo z komputera i po problemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego po co sobie sprawę komplikować i szukać plusa po odpaleniu ??? Dajesz ze stacyjki albo z komputera i po problemie...

 

Jak bym chcial po stacyjce plus to bym tu nie pytał bo sa inne miejsa pod maska gdzie mozna znalesc niz ciagnac go az ze stacyjki. Czy mogl by ktos obeznany mi odpowiedziec? wiem ze z alternatora idzie plus na ktory jest podawane napiecie po odpaleniu ale nie da rady sie do niego podpiac poniewaz jest on polaczony z plusem akumulatorA I CIagle jest na nim napiecie wiec swiatla do jazdy dziennej by ciagle swiecily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Po zamontowaniu świateł DRL już parę razy tankowałem, kilometrów się trochę nabiło i powiem że różnica w spalaniu jest,jak nie miałem tych świateł to palił mi średnio 5,9l a po zamontowaniu 5,5l parę razy liczyłem i wychodziło tak samo czyli jednak światełka dają różnicę i tak ma być :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem że różnica w spalaniu jest,jak nie miałem tych świateł to palił mi średnio 5,9l a po zamontowaniu 5,5l parę razy liczyłem i wychodziło tak samo czyli jednak światełka dają różnicę i tak ma być
NIe wiem jak ty to liczyles, ale wg badan i tego co komp. samoch. pokazuje to roznica wynosi ok 0,1l/100km, a im szybciej jedziesz tym roznica ta maleje.

Moze twoje oszczednosci wziely sie stad, ze duzo remontow na drogach i wolniej musiales jezdzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam co myślicie o tych światłach ?

według opisu mocno niebieski jest kolor ledów

ale w sumie drogie nie są, jest homologacja, więc chyba można spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czym polega podłączenie funkcji kierunkowskazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według opisu mocno niebieski jest kolor ledów

ale w sumie drogie nie są, jest homologacja, więc chyba można spróbować

 

a jak je podłączyć do kierunkowskazów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na czym polega podłączenie funkcji kierunkowskazu?

zapewne trzeba się podpiąć pod przewody od kierunków i wtedy działają światła dzienne na przemian z kierunkami przy włączonych kierunkach

 

---------- Dodano o 22:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:07 ----------

 

a jak je podłączyć do kierunkowskazów ?
jak dokładnie je podłączyć to niestety nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pytałem o plus po stacyjce tylko po ODPALENIU SILNIKA !

 

Apo ci ci stały PLUs po odpaleniu silnika? Chcesz jeździć jak już kilku widziałem - z włączonymi w nocy światłami mijania i DRLami razem? :fajny Pociagnij ten przewód do przełącznika świateł - opis jest na forum - i tam masz stały plus. A jak przełączysz przełącznik w pozycję "postojówki" lub "światła mijania", to DRLe automatycznie zgasną, bo na pinie zasilajacym zniknie napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe wiem jak ty to liczyles, ale wg badan i tego co komp. samoch. pokazuje to roznica wynosi ok 0,1l/100km, a im szybciej jedziesz tym roznica ta maleje.

Moze twoje oszczednosci wziely sie stad, ze duzo remontow na drogach i wolniej musiales jezdzic ;)

 

Kolego jak nie wierzysz to Twój problem, jeżdżę non stop trasy po 50km dziennie i zawsze z taką samą prędkością do 120km/h. Po coś te lampki musieli zrobić a po co to się już przekonałem po spalaniu.A co do komputera to nie wiem jak Ty ale ja nie wierzę w to co pokazuje bo jakaś tolerancja w nim jest, a jak zatankujesz i sam przeliczysz wszystko to Ci całkiem inny wynik wychodzi i sam się przekonałem.

PozdroOo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apo ci ci stały PLUs po odpaleniu silnika? Chcesz jeździć jak już kilku widziałem - z włączonymi w nocy światłami mijania i DRLami razem? Pociagnij ten przewód do przełącznika świateł - opis jest na forum - i tam masz stały plus. A jak przełączysz przełącznik w pozycję "postojówki" lub "światła mijania", to DRLe automatycznie zgasną, bo na pinie zasilajacym zniknie napięcie.

mądrego to aż miło poczytać :P

 

---------- Dodano o 23:35 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:33 ----------

 

Kolego jak nie wierzysz to Twój problem, jeżdżę non stop trasy po 50km dziennie i zawsze z taką samą prędkością do 120km/h. Po coś te lampki musieli zrobić a po co to się już przekonałem po spalaniu.A co do komputera to nie wiem jak Ty ale ja nie wierzę w to co pokazuje bo jakaś tolerancja w nim jest, a jak zatankujesz i sam przeliczysz wszystko to Ci całkiem inny wynik wychodzi i sam się przekonałem.

PozdroOo.

Generalnie to powiem Ci, że grono tych co w takie historyjki nie wierzą jest znacznie większe :)

My sami te światła sprzedajemy, są one głównie do oszczędności żarników lub żarówek w światłach, może do minimalnej oszczędności paliwa, ale na pewno nie takiej jak napisałeś.

No chyba, że masz coś nie halo z elektryką i Twoje światła normalne pobierają jakieś ogromne ilości prądu.

Tak czy siak, najważniejsze, że jesteś zadowolony prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności