Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

do tego oznaczenie modelu takie samo

Oznaczenie Patryku jest akurat bardzo inne, Vertex ma oznaczenie 507s, tamte mają oznaczenie 705.

Oczywiście bardzo możliwe, że są to lampy robione przez tych samych Chińczyków, jednak na model 507 nie mieliśmy nigdy żadnej reklamacji, sami ich używamy i nie mamy z nimi najmniejszego problemu.

_chris_ jeśli chodzi o wybór lamp do octavii, to już sam musisz sobie pomierzyć jakie będą najbardziej pasowały.

Być może będzie pasował model 523 (długi i półokrągły) ale musisz sam wszystko pomierzyć.

Na fotkach które wkleiłeś jest własnie model 507 albo coś bliźniaczo podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy dziennych od skody chciałem zapytać jak sprawują się lampki, u mnie niestety jedna trochę paruje, zastanawiam się jak rozwiązać problem, ma ona jakiś odpowietrznik ciekawe czy to przypadkiem nie przez niego dostaje się wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadaczy dziennych od skody chciałem zapytać jak sprawują się lampki, u mnie niestety jedna trochę paruje, zastanawiam się jak rozwiązać problem, ma ona jakiś odpowietrznik ciekawe czy to przypadkiem nie przez niego dostaje się wilgoć.

u mnie tez jakby parowała ale już nie paruje,rozkręcałem je i tam na łączeniu obudowy jest słabo uszczelnione i nie ma uszczelki,może być to przyczyną parowania,wystarczy przesmarować silikonem będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. poległem przy montażu lampek w octavi. Poległem na przeciagnięciu kabla do kabiny ;/ Trzeba było ściągnąć podszybie, a tego się nie podjąłem widząc jak twardo siedzi. Tym bardziej że nowa szyba a nie chciałem narobić dziadostwa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba ściągać, jeśli chcesz przejść przez puszkę komputera to w podszybiu jest zaślepiony otwór przez który można odkręcić ostatnią śrubę od pokrywy komputera bez demontażu podszybia

Ja przeprowadziłem lewym błotnikiem, po ściągnięciu nadkola widać otwór do kabiny którym idą przewody.

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tak jak mówiłem nie chciałem ściągać podszybia ze względu na jego super sposób mocowania:)

 

Jak błotnikiem? Ja tam nie widzę innej opcji przejścia do kabiny jak nie przez gródź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem poprzedni post, masz tam info odnośnie przeprowadzenia kabli, dodam iż tamtędy przeciągałem też kable do poziomowania ksenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6 przecież te lampki mają na łączeniu uszczelki i to wyglądające dosyć solidnie, przy zapinaniu odbłyśnika z ledami do klosza trzeba mocno docisnąć aby zatrzaski zaskoczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edytowałem poprzedni post, masz tam info odnośnie przeprowadzenia kabli, dodam iż tamtędy przeciągałem też kable do poziomowania ksenonów.

Mam wrażenie, że piszesz o Passacie, a kolega napisał o Octavi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, chyba masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jacku,Czy masz wiedzę jak zrobic oświetlenie ledowe w komorze silnika.Ponoć ASIA coś takiego robiła ale nie moge tego odszukać?

Pozdrawiam,

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy chciałem zaoszczędzić i kupiłem ledy za 50 zeta, zamontowałem i strasznie słabo świecą, nie podoba mi się, wysrany dwa razy traci tu się akurat sprawdziło :D chciałbym kupić model 507, tylko podłączyć je tak żeby wykorzystać podłączenie z tych gorszych, tzn.: jest przekaźnik w automacie i wszystko śmiga wg przepisów, tamte mają tylko 2 kable, a 507 wyglądają trochę inaczej jeśli chodzi o okablowanie. Koledzy wypowiedzcie się czy będzie to jakiś wielki problem z podpięciem się. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz z modelu 507s również wychodzą tylko 2 przewody, nie powinno by problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze w tym tygodniu się zgłosze :) chyba, że polecasz jeszcze inne oprócz 507s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba, że polecasz jeszcze inne oprócz 507s ?

Polecam model 523, jest droższy ale długi i zakręcony zgodnie z krzywizną zderzaka.

Choć my jeździmy na 507s i tez wygląda bardzo dobrze i sprawuje się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jest szansa gdzieś kupić kratki z otworami na halogeny do B5 z 98roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano z tego co mi wiadomo to nie ma takiej możliwości, bonie wystepowało. Producent nie przewidział,takiego czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem taki moduł z allegro nazywa się SD-2 zajefajnie działa(koszt 40 zl), podłączony pod światła drogowe.Dodałem jeszcze dodatkowy wyłącznik jakby mnie "misiaki" do kontroli zatrzymali(nie wiem czy jest to do końca legalne) cała "operacja" zajeła mi jakieś 2 godz. i oczywiście pare browarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jest to do końca legalne

jest to jak najbardziej legalne, zdaje się, że działa to tak, że światła długie świecą na 40% tak?

Dzisiaj w wielu autach montowane fabrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To OK, naprawdę polecam ten zestaw nie trzeba już pamiętać o światłach w dzień same automatycznie się włączają po uruchomieniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności