Skocz do zawartości
MaciejK

Cykanie bez włączonych kierunkowskazów.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co może być przyczyna takiego cykania jakie jest przy włączonych kierunkowskazach tylko że przy wyłączonych kierunkach.

Pierwszy raz miało to miejsce zimą przy -15 stopniach C przy prędkości 150 km/h. Myślałem że jest to spowodowane mrozem, ale nie, bo miało to też miejsce teraz jak wracałem z Krakowa. Też było to przy wysokich prędkościach. Teraz powtarza się to codziennie przy jeździe po mieście. Jest to bardzo denerwujące cykanie. Co może być tego przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącznik zespolony przy kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo sam przerywacz. Ja to miałem jak kupiłem swego passka. Okazało się , że był wstawiony zamiennik. Po wymianie na używany ori cykanie ucichło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pomoglo poruszanie dzwignia od kierunkow, u kolegi takie rozruszanie tez pomoglo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie rozruszanie?? to co mam machać dźwignią od kierunków czy jak??

 

lbo sam przerywacz. Ja to miałem jak kupiłem swego passka. Okazało się , że był wstawiony zamiennik. Po wymianie na używany ori cykanie ucichło .

 

Przerywacz??

Tylko ża ja swojego mam od 2 lat i pierwszy raz sie to zdarzyło zimą. To cykanie razjest raz go niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerywacz??

Tylko ża ja swojego mam od 2 lat i pierwszy raz sie to zdarzyło zimą. To cykanie razjest raz go niema

 

2 lata o niczym jeszcze nie przesądzają. Ale jak weżmiesz pod uwagę rok produkcji no to może właśnie nadszedł kres przerywacza. Jak masz okazję to podmień z kimś komu nie cyka ten przerywacz i się wyjaśni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień/wyczyść manetke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymień/wyczyść manetke.

 

Tylko że to cykanie dochodzi ze środka deski rozdzielczej nie z manetki przy kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiek dochodzi z wyłącznika awaryjnych prawda :) .

cykanie nie ma odzwierciedlenia w miganiu kierunków (tylko je słychać) no i troszkę szybciej niż standardowo. najprawdopodobniej do wymiany wyłącznik awaryjnych. temat poruszany już na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że to cykanie dochodzi ze środka deski rozdzielczej nie z manetki przy kierownicy
a jak manetką włączysz kierunkowskaz to skąd cyka z manetki przy kierownicy, czy z przerywacza? Stern ma rację manetka do czyszczenia lub wymiany. wymiana przerywacza nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak manetką włączysz kierunkowskaz to skąd cyka z manetki przy kierownicy, czy z przerywacza? Stern ma rację manetka do czyszczenia lub wymiany. wymiana przerywacza nic nie da.

 

Jak włączę kierunek to cyka ze środka deski rozdzielczej.

Czy można to wyczyścić jakimś płynem to czyszczenia styków, czy trzeba rozbierać całą kierownicę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że to cykanie dochodzi ze środka deski rozdzielczej nie z manetki przy kierownicy

 

Koledzy, to coś na środku deski rozdzielczej ma za zadanie interpretować położenie manetki i odpowiednio reagować. Jeśli styki manetki są zabrudzone to występują problemy w ustaleniu faktycznego położenia manetki. Objawia się to własnie cykaniem. Oczywiście różne egzemlparze przerywaczy różnie reagują. Jedna seria jest mniej czuła na syf w manetce, inna bardziej. To samo jeśli chodzi o zamienniki. Stąd właśnie biorą się doświadczenia forumowiczów, że wymiana elektroniki pomogła. Owszem, tak się może stać, niemniej jednaj przyczyną źródlową cykania jest manetka i to własnie nią proponuję się zająć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak włączę kierunek to cyka ze środka deski rozdzielczej.

a dokładnie z włącznika awaryjnych, bo w niego wbudowany jest przerywacz.

 

Czy można to wyczyścić jakimś płynem to czyszczenia styków, czy trzeba rozbierać całą kierownicę??
trzeba zdjąć kierownicę i manetkę. rozebrać ją i wyczyścić. w środku są takie jakby miedziane "ścieżki", które się ścierają i opiłki wymieszane, ze smarem wchodzą w takie otworki pomiędzy nimi i tworzą "mini zwarcie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba zdjąć kierownicę i manetkę. rozebrać ją i wyczyścić. w środku są takie jakby miedziane "ścieżki", które się ścierają i opiłki wymieszane, ze smarem wchodzą w takie otworki pomiędzy nimi i tworzą "mini zwarcie"

 

Udało mi się bez zdejmowania manetki, wypłukałem te opiłki zmywaczem do hamulców, wpsikując go w manetke . Jest O.K. od 9-mies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wezmę WD40 i w pryskam go w manetkę. Czy w jakieś konkretne miejsce czy wystarczy jak odsłonie gumę i tam popsikam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psikałem w szczeliny aż się lało dołem , odpaliłem silnik i kręciłem kierownicą by rozprowadzić zmywacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak pisał golab, wymień kolego przekaźnik znajdujący się we włączniku awaryjek - 20zł uzywka z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie jak pisał golab, wymień kolego przekaźnik znajdujący się we włączniku awaryjek

 

Najwazniejsze to czytać ze zrozumieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak zaczęła się zimna. Przed zimą raz zaczęło mi cykać i rozruszałem manetkę. Było ok. Teraz już sytuacja została na dobre - bardziej cyka jak jest zimno.Przekaźnik awaryjnych podmieniłem i nie pomogło czyli wina manetki. Mogę tą manetkę czyms potraktować bo oryginalna jest dość droga ale czym?? WD 40 cz ten zmywacz do hamulców na początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tak jak zaczęła się zimna. Przed zimą raz zaczęło mi cykać i rozruszałem manetkę. Było ok. Teraz już sytuacja została na dobre - bardziej cyka jak jest zimno.Przekaźnik awaryjnych podmieniłem i nie pomogło czyli wina manetki. Mogę tą manetkę czyms potraktować bo oryginalna jest dość droga ale czym?? WD 40 cz ten zmywacz do hamulców na początek?
wd-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności