Skocz do zawartości
Gość polowirus

Cieknący szyberdach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalito

Kolega Magnum wie co mówi, ja miałem to samo w golfie MkII tylko przyczyną było dosłowne zjedzenie przez rdzę częśc blachy tuż przy rurce odpływu wody z szyberdachu (pewnie rurka się zatkała, woda stała w odpływie i rdza gotowa). Ja musiałem wymienić całą kieszeń szyberdachu, tzn ten płat blachy między dachem a podsufitką i obowiązkowo oczyścić drutem rurki odpływowe. Tutaj myślę samo oczyszczenie załatwi sprawę, bo objawy były identyczne. Pozdrawiam i Do Siego Roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w golfie MkII tylko przyczyną było dosłowne zjedzenie przez rdzę częśc blachy tuż przy rurce odpływu wody z szyberdachu

Tak samo miałem wczesniej przy mercedesie W123, przegniła rurka odpływowa :( i trzeba było spawać ;) Co do czyszczenia odpływó to uda się to zrobić z przodu (przednie odpływy), ale z tymi co ida do tyłu będzie troche gożej! no ale spróbowac zawsze mozna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Uda się od strony zewnętrznej. Nie robiłem tego jeszcze w passku, ale w golfie rurki odpływowe tylne wychodziły z boku na błotniku za zderzakiem, odkręcenie go to betka i rurki są na wierzchu. Może któryś z kolegów z forum już miał z tym do czynienia? Jestem pewien, że tak. Ponieważ to mój pierwszy w Nowym 2007 Roku post, życze wszystkim forumowiczom dużo zdrowia i radości ze swojej 4-kołowej pociechy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem cały szyberek, i sa cztery odpływy dwa do przodu 9uda się spokojnie przeczyścić), schodza po przednich słupkach (koło szyby przedniej), no a z tylnymi bedzie troche gożej bo są one całkiem z tyłu i tez zchodzą po tylnych słupkach. Jak bede miał czas to zrobię zdjęcie całej prowadnicy i wstawię, ale to może dopiero jutro.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ciekło uszczelka strasznie droga ja kupiłem w sklepie elektrycznym ok.2 zł taśmę izolacyjną taką włochatą i okleiłem blachę na około szyberdachu przez dwa lata wymieniłem tylko raz jak się autko nagrzeje w lecie i otwierasz to klej może puścić szyber nie cieknie ani trochę Jest to lepszy patent niż zaklejanie silikonem albo mazanie smarem no i szyber sie otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pobobny problem z szyberdachem, zauwazylem wode w lewym przednim rogu (prawdopodobnie zatkany przewód odpływowy) tylko czemu również prawy słupek był wilgotny, gdzie szukać końców kanałów odpływowych, może ma ktoś jakiś schemat do tych kanałów, B5 kombi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał MAGNUM-DXi12

ja bym ściagnął podsufitkę i zobaczył

 

Fakt, że będzie to najbardziej pracochłonne, ale wtedy będziesz mógł dokładnie zdiagnozować powód dostawania się tam wody i najłatwiej usuniesz tą usterkę.

 

Cytat:

Napisał DarioLee

mam szyberdach, to musze jakims silokonem przeleciec wokol szyberdachu

 

Czyli rezygnujesz z używania szyberdachu? Bo tylko tak to mogę zrozumieć, jeżeli chcesz go zakleić silikonem.

 

 

Naczytałem się waszych wypowiedzi noto pościągałem podsufitke i rozkręciłem prawie cały szyberdach... a tam lipa, nie było żadnych odpływów xD nie wiem czy one tylko w niektórych passatach występowały czy jak. Ale teraz nie pozostaje nic innego jak czekac na deszcz i jak dalej będzie ciekło to zajechac silikonem i zrezygnowac z korzystania z szyberdachu .

Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

showFullSize.php?id=11cc7a496be27320Jak oryginalny szyber to musi mieć odpływy, może ktoś grzebał i wygrzebał rurki?

Siedzą nasadzone do ramy szybra, tak ona mniej więcej wygląda jak w rogu na tym zdjęciu:

11cc7a496be27320.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/11cc7a496be27320.html

showFullSize.php?id=11cc7a496be27320

Edytowane przez The_Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez dzisiaj dotknął problem szyberdachu, pojechalem do tesco zaparkowałem i czekałem chwilkę żeby wystudzić turbo a tu nagle z podsufitki pociekło jak z dziurawego dachu w stodole. Oczywiście panika wiec szybko zakupy i powrót do domu na forum. Tematy były pomocne ale próba przepchania kanałów od góry linka zakończyła się niepowodzeniem. Postanowiłem pojechać kupić taśmę i zakleić tymczasowo dopóki nie przestanie padać i będzie można to rozgrzebać, zajechałem pod zadaszenie żeby osuszyć dach i zakleić i wtedy moim oczom okazały się gumki które są tuz pod górnym zawiasem drzwi

http://img41.imageshack.us/img41/4172/dsc00189lu.jpg

w akcie desperacji wepchałem tam grot kluczyka i wyleciało pełno syfu a potem litry wody. Wiec jeżeli kto ktokolwiek napotka się z problemem zapchanych kanałów polecam od razu zabrać się do nich od tej właśnie gumki bo cały syf tam się osadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odgrzeje korleta ale mam wlasnie problem z woda w aucie.

Newusher czy chodzilo Tobie o te gumki wystajace ze slupka?

Jesli tak to czy je wyciagales calkiem czy tylko udrazniales kluczykiem ?

Dotykalem tych gumek u siebie i trche blota wycisnalem i nic wiece.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności