Skocz do zawartości
Michal1980

Gdzie serwisujecie / naprawiacie Wasze B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Temat moze moglby isc do ogolno technicznego, ale jednak zakladam tutaj, bo chodzi wlasnie tylko o model B6, a nie B5 czy B4.

Nie wiem czy B6 jest w pelni rozpracowany przez mechanikow niezalwznych (nie ASO) stad pytanie, czy oddajecie swoje Paski wlasnie do mechanikow czy do ASO, zeby miec pewnosc (oczywiscie teoretycznie), ze problem bedzie prawidlowo zdiagnozowany i rozwiazany?

Jesli ta pierwsza opcja, to czy ci mechanicy sa ogolnie kumaci, czy zajmuja sie w wieksozosci VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mechanika z grupy vag i jest daleko z przodu przed serwisami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie tak samo, mam mechanika który grupę vag ma w małym palcu i o lata świetlne wyprzedza autoryzowane serwisy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to ten sam... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo sam z ojcem, jak wszytko zawiedzie ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z ojcem, a jeśli coś poważniejszego to mam gościa z serwisu VW który po pracy naprawia w domu. Również ma możliwość załatwienia taniej oryginalnych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Pasek serwisowany w ASO tylko i wyłącznie ze względu na wpisy w książkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rad, ale wpisy w ksiazke moze dokonac kazdy mechanik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie Pasek serwisowany w ASO tylko i wyłącznie ze względu na wpisy w książkę :)

 

Ja przegląd robię u zaprzyjaźnionego mechanika spece vw, audi a pieczątki biję w ASO- wymiana oleju i pieczątka jest.:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980

" Rad, ale wpisy w ksiazke moze dokonac kazdy mechanik... "

 

 

 

Pewnie,że może ale powiedzmy sobie szczerze,że książka podbita przez ASO daje jakis poglad i mozliwosc zweryfikowania ew. wpisow w bazie danych w przeciwienstwie do wpisow pana Edka z zaprzyjaznionego warsztatu;)Ja w serwisie robie teraz po gwarancji jedynie wymiane oleju wlasnie ze wzgledu na wpisy np. przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja serwisuję tylko w autoryzowanym serwisie z racji wykupionego ubezpieczenia od kosztów naprawy w Allianz. Jedynie przy wymianie oleju przywożę swój olej, a ASO wykonuje usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passek prosty jak konstrukcja cepa,

wiekszość rzeczy można samemu podłubać przy pomocy forum,

część tanie jak barszcz.

wóz dla ludu.

mój mechanik np za wymianę dwumasy i sprzęgła - 400 zł

klocki hamulcowe tył - 80 zł

podpięcie pod kompa 50 zł a jak przy okazji to gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć swojego zaufanego mechanika, taki ktory potrafi naprawic a nie wyminieć, oczywiscie nie weszystko się da, ale tez nie o to chodzi zeby wymienial po drodze rzeczy ktore są ok. A teraz mieć takiego to jak trafić 6 w lotto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego serwisuję prywatnie ,mam zaufanego mechanika. I nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez wiele lat jeżdżenia i serwisowania samochodów wyrobiłem sobie nast. światopogląd: Do ASO jeździ sie tylko w okresie gwarancji (aby jej nie stracić). Potem - wyłącznie do fachowców, a w ASO z reguły takowych nie ma.

To jest wyłącznie moja opinia, nie wszyscy muszą sie z nią zgadzać (szczególnie pracownicy ASO, którzy odwiedzaja to forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że w ASO nie ma fachowców, którzy naprawdę znają się na rzeczy. Przyznam, że sam takowych spotkałem.

 

Ale wydaje mi sie, że "prywaciarz" (częstokroć były pracownik ASO, "wykarmiony"=wyszkolony przez nich) jest o tyle skuteczniejszy, że jemu zależy, abyś od niego wyjechał zadowolony, bo wtedy do niego wrócisz, a dziś "panów Gienków" co mają pojęcie o Vag-u jest sporo. Po prostu konkurencja...

 

Sam odwiedzam takich "wykarmionych" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak diagnoze robie sobie sam jesli jestem w stanie to zrobic i finasowo nie jest to wieki koszt to robie sam chyba ze jest wielka róznica pomiedzy ASO a mną np wymian gateway z C na L koszt w ASO 1200 zł z materiałem. Koszt mój to 210 zł z allegro i 1 godzina roboty wraz z kodowaniem kierownica multi z cc koszt około 4500 zł własny koszt 200 kiera poducha 450 manetki ze sterownikiem 150 plus 1 godz roboty sam widzisz warto zainwestowac w kabel hex can i korzystac z forum to wielka wiedza wielkich ludzi a mnustwo kasy w kieszeni pamietaj ze Aso musi z czegos zyc

 

a wiesz jaka to fajna satysfakcja ze mozna cos robic samemu

 

w realizacji PDC z OPS w ASO zakładają podróbę tylko z piszczeniem za 700 tył a orginału nie wkładają

A ja juz wiązke mam włozoną tylko podłaczyc i dzurki porobic w zderzakach koszt 700 przód i tył orginał bede miał wyswietlanie na ekranie radia

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam serwisu w Poznaniu VW przy wiatracznej!!!! Jedno wielkie amatorstwo i podejście do klienta z którego można wywnioskować że klient jest dla nich a nie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja serwisuję własnoręcznie w swoim garażu . Koszty jakie ponoszę to TYLKO koszt części . A rzetelność wykonania ? Stuprocentowa !!! Jeszcze nigdy odkąd go mam nie zawiódł mnie biorąc pod uwagę to czego ja się dotknąłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności