Skocz do zawartości
Gość Łodziak

Termostat - Instrukcja wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

No to dziwne.Otwiera się przy 102st?.Nigdy takiej temperatury u mnie nie widziałem,nigdy mi poza 90st nie poszło, nawet w mieście wskazówka cały czas stoi w "pionie".Za termostat dałem 31zł.Stary termostat sprawdzałem. zagotowałem wodę w czajniku elektrycznym, włożyłem termostat i normalnie otwiera i zamyka.Założyłem nowy do samochodu i tak jeżdżę.Zmierzę temperaturę jakimś miernikiem, może i racja ze zegary mi cos zle pokazuja, a moze czujnik temp.dam znac co i jak jak cos sie zmieni.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez sie dolaczam do watku.

mianowicie, jak jade na krotka trase do 10km, to na trasie samochod sie rozgrzeje do prawie 90 stopni, a pozniej jak zjezdzam na boczna do miasta to spada, wczoraj jak pod dom dojechalem to mialem okolo 60-70 stopni. tylko jezeli jest 0 stopni lub ponizej.

czy ktos moze napisac co to?? termostat czy czujnik??

i jakie koszty??

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a autko podlaczyles pod kompa ??

jakies bledy??a wskazowka nie swiruje od temp silnika raz spada do zera raz sie podnosi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie podlaczalem jeszcze jestem w anglii, bede dopiero w polsce w kwietniu, ale chcialem to ustalic w miare mozliwosci zanim pojade.

strzalka nie wariuje, jedyne co za notowalem to to ze jak jest kolo 0 albo mniej to przy jezdzie powyzej 100km/h nagrzewa sie prawie do 90 stopni, ale jezeli zjedziesz na boczna droge lub do miasta zanim calkowicie sie nagrzeje i bedziesz jezdzil powoli, to temperatura spada, ale narazie nie zanotowalem zeby wariowala i skakala do 0 stopni.

pomozcie prosze

 

bo na mysle ze dopiero go podlacze pod VAGA w kwietniu szlag mnie trafia, a zima unas jeszcze trzyma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje ten termostat ?? bo mi wskazówka temoeratury podnosi się na troszkę i dalej nie drgnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat w aso kosztuje koło 110 zł + do tego o-ring jakieś kilka zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiem ze bedzie zjebka ze len, ze nie szuka, ale Pany mam ograniczony dostęp do netu i stad me niestosowne pytanie....

Gdzie znajduje się termostat w silniku 1.6 105KM Passat b5 2001 rok?

Z góry dzięki!!!!!

Pozdrowienia!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek na początku napisał :

 

"Co Niedomaga: Czujnik? czy Termostat?

Jeśli pojawiają się niedomagania na wskazówce - podejrzewamy czujnik lub termostat wtedy trzeba sprawdzić temperaturę węży przy chłodnicy (górny i dolny) i porównać, Jeśli górny i dolny mają podobną temperaturę to zanczy że termostat nie domyka się. "

 

Czyli jak dobrze rozumiem jeśli sie nie domyka to jest sprawny? (górny i dolny wąż maja podobna temperature)

 

Ja u siebie przy obecnych warunkach pogodowych po rozgrzaniu silnika mam dolny wąż chłodny, a górny ciepły. Poza tym na postoju i przy hamowaniu silnikiem wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej nieznacznie spada. Chciałem sie upewnic czy to na bank niesprawny termostat?

Edytowane przez eusso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po rozgrzaniu silnika mam dolny wąż chłodny, a górny ciepły
A do jakiej temp go rozgrzałeś? Przy około 90 stopniach oba węże powinny mieć mniej więcej taką samą temp. Jeśli temp jest wyższa od 90 a tylko jeden wąż jest ciepły tzn, że termostat się nie otwiera i nadaje się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do jakiej temp go rozgrzałeś? Przy około 90 stopniach oba węże powinny mieć mniej więcej taką samą temp. Jeśli temp jest wyższa od 90 a tylko jeden wąż jest ciepły tzn, że termostat się nie otwiera i nadaje się do wymiany.

 

Silnik rozgrzany do 90 stopni. Dolny wąż chłodny, a górny ciepły. Po mojemu to termostat jest otwarty, nie domyka sie tyle ile trzeba by silnik miał stałą temperature 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolny wąż jest zimny, to termostat jest zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dolny wąż jest zimny, to termostat jest zamknięty

 

To moze źle mysle. Mam rozumiec ze jeżeli termostat jest zamkniety to duży obieg jest otwarty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie górny wąż jest ciepły a dolny zimny a temperatura nie osiąga nawet 50 stopni wiec nie wiem czy termostat do wymiany?

 

Ale mam jeszcze jedną dziwną rzecz wentylator na chłodnicy od zapalenia silnika kręci się na bardzo wysokich obrotach powinno tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo dolny zimny, górny ciepły temp stoi pionowo na 90C), a termostat wymieniałem 2 tyg temu. czyli trafiłem na felera za 40zł z Wahlera czy jakoś tak a przed zamontowaniem sprawdzilem go i otwierał sie idelanie i zamykała a może coś go zablokowało tz jakiś kamyczek abo jakiś syf jest w wężach :P:P:P?

 

 

znalazłem jeszcze taka opnie

ale gorna, doprowadzajaca do chlodnicy jest ciepla/goraca? jesli tak to znaczy ze termostat otwiera, tylko masz wydajna chlodnice i temu dolny waz jest zimny ;)
jest to prawda, czy ktoś tak sobie napisał??

 

aha jezale gorna, doprowadzajaca do chlodnicy jest ciepla/goraca? jesli tak to znaczy ze termostat otwiera, tylko masz wydajna chlodnice i temu dolny waz jest zimny ;)li

 

jest taki przypadek jaki podałem wyżej to znaczy że działą mały obieg?? i co to może powodować, przegrzanie silnika?/

Edytowane przez kiler1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temp stoi pionowo na 90C

Jeśli tak jest to czym się przejmujesz? Jakby była znacznie większa lub niższa to wtedy znak, że układ nie działa prawidłowo a temp 90C jest dla silnika optymalna więc jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadus5000

ALE niepokoi mnie że te węże są takie,górny ciepły a dolny zimny, dziś zauważyłem żę wrzątek dochodzi do tego kolanka gdzie termostat i potem za kolankiem wąż jest dalej lodowaty czyli termostat do wymiany bo sie nie otwiera. a co do tej temp 90C to czujnij temp jest wmontowany w małym obiegu?? i takie moje myślenie chyba głupie:manga jeżeli działa tylko mały obieg to po długiej jeżdzie może się coś zagotować (silnik) bo nie będzie krążenia :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiler u Ciebie jest wszystko ok, tak jak napisałŁukasz. Jak chcesz to wymień, tylko nie wiem co to ma dać. Będzie "bardziej" 90?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz jestem bardziej spokojniejszy :P:P pytam dlatego że autko posiadam od maja tego roku i jeszcze za bardzo nie wnikłem w jego osprzęt pod maską:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnij temp jest wmontowany w małym obiegu??

Tak bo jaki byłby sens montować w dużym:) Jeśli chcesz sprawdzić czy termostat działa to odpal auto i niech się grzeje a Ty obserwuj wskaźnik temp. Jeśli dojdzie do około 100C i włączy się wentylator tzn, że termostat się otworzył i temp powinna spaść a jeśli będzie dalej rosła a wentylator się nie uruchomi to wtedy znak, że termostat się nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wentylator się od razu załącza i właśnie dla tego nie wiem co może być nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności