Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dwa dni temu skradziono mi kołpaki z kół zimowych, żeby bylo śmieszniej to w południe pod halą Makro. Samochód bez nich wygląda beznadziejnie, dlatego szukam porady- czy lepiej kupić używane oryginalne kołpaki np z Allegro (samemu napędzać koninkturę i znowu kusić złodzieji) czy lepiej jakieś zamienniki. Proszę o wypowiedź jeśli ktoś ostatnio kupował kołpaki, które fajnie wyglądają na B6. Szczerze mówiąc, myślałem, że kradzieże kołpaków zakończyly się parę lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to teraz jest tendencja by zimowe stalowe felgi jeździły bez kołpaków wiem ze to źle wygląda ale mniej problemów z demontażem i sen spokojniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem wlasnie czarne stalowe kola wygladaja ok w zime ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kołpaki to "wiocha" - kojarzą mi się z Polonezami, w których kołpaki montowało się na plastkikowe "trytki". Felgi stalowe (nowe) wyglądają dobrze... Kołpaki to jednak jakiś półśrodek, jak jakaś peruka...

Ale kwestia gustu, co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zimę tylko goła stalówka , jakoś pasuję do tej pory roku taki układ :D a jak ktoś chce ładnie wyglądać w zimę to alumy i po problemie ja tak mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ori alu w mniejszym rozmiarze i jest OK.

Ja swoje sportliny dałem 900,- i sen też spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz widziałem na samych felgach stalowych czarne lub srebrne B6-tki i wyglądają ok, ja mam samochód garanatowy i jak nagle zabraklo tych kolpaków to dla mnie wygląda tragicznie i z 10 lat starzej...

Może faktycznie kwestia przyzwyczajenia, poczekam i spróbuje się oswoić z nowym wyglądem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę..

Wczorajszej nocy ukradziono mi też kołpaki z zimówek...

Ponieważ letnie koła mam też stalowe, więc nowe kupię.

Stalowe felgi są brzydkie, a auto wygląda jak wykastrowane.

Gdyby to były stalówki takie jak w oplu (pięcioramienne) to co innego, ale takie zwykłe to nie.

 

Zastanawiam się, czy nie kupić nowego wzoru - od B7:

http://allegro.pl/oryginalne-kolpaki-vw-16-nowy-model-passat-b7-nowe-i1404477381.html

 

Albo takiego:

http://allegro.pl/kolpaki-vw-org-16-passat-b7-b6-cc-golf-vi-jak-nowe-i1479580470.html

 

PS.

w innym aucie zimowe kołpaki przewierciłem wiertłem 6mm - mała, niewidoczna dziurka, a gdyby ktoś ukradł, to tego nie zamaskuje i zawsze poznam. Jak na razie nie zginęły...

Można też od wewnątrz wyskrobać napis "KRADZIONE" :)

 

ps2:

na takich felgach stalowych można jeździć bez kołpaków:

3866.jpg

Edytowane przez pezet101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak kradną to nie mają czasu oglądać czy są jakoś oznakowane i co najwyżej wyrzucą gdzieś w pole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te wzory, mi dokładnie skradziono takie: http://allegro.pl/kolpaki-16-nowe-oryginalne-vw-golf-passat-jetta-i1474136684.html

 

Jak kiedyś mialem B5FL to już raz mi ukradli kołpaki, potem kupiłem nowe i założylem na każde koło po dwie opaski zaciskowe i chyba pomogło, bo miałem je aż do sprzedaży auta. W obecnym samochodzie poprostu zapomniałem założyć te opaski ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął coś z allegro używanego :) tesco-kołpaki kompletnie do paska nie pasują ;)

osobiście nie mogę patrzeć na auto na czarnych gołych felgach...

Ale wiesz... czasami parę groszy szkoda na kołpaxy, to gość jeździ bez. a jak sobie jeszcze do tego filozofie dorobi - on nie jeździ na gołych felgach bo mu szkoda parę groszy, tylko dlatego że jemu półśrodki nie odpowiadają i kołpak to "peruka" na feldze to juz nagle zaczyna mieć taki lifestyle, a nie być dusigroszem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wiesz... czasami parę groszy szkoda na kołpaxy, to gość jeździ bez. a jak sobie jeszcze do tego filozofie dorobi - on nie jeździ na gołych felgach bo mu szkoda parę groszy, tylko dlatego że jemu półśrodki nie odpowiadają i kołpak to "peruka" na feldze to juz nagle zaczyna mieć taki lifestyle, a nie być dusigroszem

 

No i dlugo nie trzeba bylo czekac. Nagle ktos, kto uwaza inaczej niz pozostali zaczyna swoje wywody ze dusigrosz czy inne takie teksty. Kazdy doklada do swojego auta tyle plastiku ile chce, jesli ciebie rajcuja plastikowe kolpaki na aucie za grubsza kase to ok - nikt nic nie ma do tego - ale jesli ja wole jezdzic na stalowkach to jestem dusigroszem??

Czy jesli zamiast kolpakow kupie RNS 510 za 550 funtow czy felgi za 700 funtow to nadal jestem dusigroszem?? Nie rozumiem twojego postu - chcesz zablysnac ze stac cie na kolpaki i dlatego kupiles?? I jesli dla ciebie jazda bez kolpakow albo z kolpakami to "filozofia" to... nie wiem co odpowiedziec.

Po prostu niektorzy lubia auto w zimie bez kolpakow i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ...

Dla mnie po prostu założenie kołpaków, to jak do smokingu zapodać sobie trampki...

Owszem są kołpaki, które wyglądają naprawdę nieźle, ale to wciąż kołpaki...

W oplu mam alusy na lato, stalowe na zimę. Auto jest czarne z przyciemnionymi szybami i czarne stalówki komponują się idealnie.

W Passacie mam alu, bo tak kupiłem auto, na których koleś jeździł cały czas. Teraz na wiosnę kupuję drugi komplet alufelg w grafitowym kolorze (szare auto) bo te alusy, które mam są już mocno sfatygowane...

Namawiają mnie na stalowe felgi bo taniej, ale wolę kupić nowe alusy niż stalowe na zimę, a stare alusy regenerować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusta panowie gusta :luka

 

Osobiście uważam, że najlepiej mieć dwa komplety alu i to oryginalnych. Na lato większe na zimę mniejsze. Jak ktoś lubi kołpaki to OK, jednak jak dla mnie kołpaki do B6 raczej nie pasują, też chyba wolałbym już czarne felgi. Dodatkowo jeszcze większa wiocha jak sobie te kołpaki tasiemkami obwiązują żeby nie pokradli :hehe ale to kwestia gustu. Jak się podoba to brać zamienniki na allegro bo i tak różnicy nie będzie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypinanie "tasiemkami" to nie moda, ani "zabezpieczenie antykradzieżowe", tylko ochrona przed zgubieniem.

Wiem coś o tym, bo żona już zgubiła dwa :mur. A ja pojedynczo kupowałem nowe - w aso po stówie :taksobie

A za 2 stówy można kupić na A. komplet oryginalnych.

Aha - ja nie przypinałem, bo one tak ciasno wchodzą, że nie sądziłem iż mogą same odpaść..

 

Dzisiaj widziałem na żywo te pięcioramienne ze zdjęcia powyżej.

Fajne, ale mają za duże dziury i paskudnie widać felgę.

 

Honda ma fajny patent - bo kołpaki przykręca się razem z felgą, więc ani nie odpadną, ani nie ukradną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HARIMEX - w B5 w zimie jezdzilem na stalowkach i nie razilo mnie to w oczy, teraz mam kolapaki w nowym aucie, i nie bardzo widzi mi sie, zeby je zdejmowac. Ale jesli "gola" B6 Cie nie razi, to nie kupuj. Jesli musisz jakies miec, to raczej nowki i od VW.

 

I do reszty (bez wytykania nickow): dla jednych noszenie kolpakow to obciach, dla innych posiadanie Volkswagena to obciach, wiec nie wdawajmy sie w dyskusje typu, kto ma lepszy gust, czy kto jest bogatszy i stac go na zimowy alufelunek w rozmiarze 22 od BBS.

Ja mam kolpaki - nie bede nikomu sie tlumaczyl dlaczego - komu to nie pasuje, moze mi obciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opaski zaciskowe dużo nie pomogą, bo kołpakarze są już do tego przygotowani.

A ori kołpaki są na alle po 50,- (nówki).

Używki na sztuki jeszcze taniej - kiedyś wylicytowałem za zetkę, tylko przesyłka 15... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ori kołpaki za 50 zl wiec jak ktoś chce to żaden wydatek.

Ja nie pisałem żeby kogoś urazić po prostu uważam ze to czy ktoś ma alu czy stalowe z kołpakami czy bez to sprawa gustu. Inwestycja w aluminiowe felgi na zimę tez nie jest już jakaś wielka, wiec za podobne pieniądze co stalowe można sobie kupić aluminiowe.

Sam mam w B5 kołpaki - chociaż wolałbym gole felgi, jednak ich stan nie pozwala na zdjęcie kołpaków. Natomiast uważam, że B6 dużo lepiej prezentuje się na alu i dlatego odżałowałem i na zimę również założyłem ori alu tylko w rozmiarze 16'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I do reszty (bez wytykania nickow): dla jednych noszenie kolpakow to obciach, dla innych posiadanie Volkswagena to obciach, wiec nie wdawajmy sie w dyskusje typu, kto ma lepszy gust, czy kto jest bogatszy i stac go na zimowy alufelunek w rozmiarze 22 od BBS.

Ja mam kolpaki - nie bede nikomu sie tlumaczyl dlaczego - komu to nie pasuje, moze mi obciagnac.

 

Dokladnie o to mi chodzi, jedni chca kolpaki inni ich nie chca - tylko po co komentowac gust innych i swirowac ze stac czy nie stac kogos i czy ktos jest sknera czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem vectrę Gts kiedyś z taka felga na zimę, jednak to co zrobił Opel to już totalna przesada. Strukturalna felga stalowa, do której możemy kupić kołpak i mamy "świetną" imitacje alu:bleble.

Felgi są paskudne, zmieniłem je na zwykłą stal bez kołpaka:)

Panowie 200 pln za kołpaki? za ok 600 pln można juz kupic jakieś używane alu:)

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności