Skocz do zawartości
pawlanoo

Jakie kołpaki wybrać do Passata B5 ? Doradźcie

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż, okazuje się, że jestem bardziej niezdecydowany niż moja kobita :bleble Zwracam się do Was o pomoc w wyborze kołpaków do mojego Passka. Od razu uprzedzam komentarze typu "Kup sobie alusy" bo po prostu mam teraz wiele innych wydatków ;) a coś zrobić muszę bo te ori, które mam są już w brzydkim stanie a poza tym po prostu mi się nie podobają.

Jednak do rzeczy. Autko to Passacik B5 Kombi w kolorku granatowym. Kołpaki nie mają udawać alufelg tylko ładnie wyglądać na stalówkach. A oto link do galerii z kołpakami u jednego ze sprzedawców z alledrogo.pl :)

 

http://allegro.pl/galeria-kolpaki-do-vw-nr7-15-cali-golf-sharan-bora-i1464513459.html

 

Proszę Was o opinie, który Wy byście wybrali. Ja na chwilę obecną obstawiałem 16 lub 17. Aha, i nie mają być czarne ani szare :-) Z góry dzięki za odpowiedzi ;-)

Edytowane przez pawlanoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął 16 lub 18 numer zależy jak auto wyjży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie 11, 16C, 21C będą dobre, bo nie będzie tak bardzo ciemnych stalówek spod nich widać.. no i granatowy lakier, więc coś z tego bym wziął pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 16

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nr 17 widziałem paska i bez rewelacji. W miarę dobrze wyglądają 16, 18 jak mielke mówi, a nawet 1 nie jest zła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 16c i jest dobrze bo do ciemnych stalowek lagnie sie komponuje tylko trzeba przypiac ciemnymi opaskami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 16c i jest dobrze bo do ciemnych stalowek lagnie sie komponuje tylko trzeba przypiac ciemnymi opaskami

Obejrzałem sobie tego Twojego Passka (swoją drogą bardzo ładny;) z tymi kołpakami ale jednak wole srebrne. Na jasnym kolorze czarne ok, ale jak lakier jest ciemny, to jednak chyba zwykłe bardziej mi podchodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci odradzam te kołpaki. Mam takie 15 cali - sztuk 3. Mogę ci wysłac za darmo jak chcesz. Szajs jakich mało. Kupiłem numer 5. Bez opasek plastikowych odpadają. Mocowanie jest beznadziejne (przynajmniej w moim egzemplarzu).

 

Ja bym proponował ori, to sie trzyma felgi, nie trzeba opaski, ładnie dociskają. (te po prostu sterczą - odstają od felgi). Te jak za drogie jak na jakość którą dostałem. To są giełdówki za pare złotych z naklejkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie stanowczo numer 16- mają wzór jak oryginalne i fajnie będą wyglądać.

Inną sprawą jest to, że te nie oryginalne z są wykonane z fatalnego tworzywa i jak ich nie przywiążesz opaskami to na naszych drogach zgubisz je bardzo szybko.

Ja polecem Ci rozglądnąć się po forum albo na allegro za używanymi oryginałami- zapłacisz trochę więcej ale zobaczysz, że warto- jak kupiłem od kolegi z forum.

Edytowane przez pwrlax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że w poprzednim aucie miałem takie kołpaki i owszem, materiał z którego są wykonane nie umywa się do oryginalnych, jednak okazały się wytrzymałe i jeżdżą do dziś. A co do przypinania to przypinam i tak każde kołpaki, żeby zwyczajnie utrudnić życie złodziejaszkom ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam takie na zimówiki (wersja 1) i tandeta jakich mało, syf plastik, na dodatek są bardzo wypukłe i wyglądają wybitnie wsiowo. 2 lata w zimie jeździły na passku, teraz mam auto na stalowej feldze w zimie i bardziej mi się podoba niż z nimi. A najlepiej to w zimie wygląda stalowa felga w czarnym macie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tu nie pyta o wasze gusty. Tylko o pomoc w wyborze, więc wstrzymać się od komentarzy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16C najładniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16,18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach kiedy jeszcze ujeżdżałem kołpaki, sam miałem dylemat (2 razy ukradli mi oryginalne komplety, w tym raz za granicą :D)

Więc chciałem tanio - zdecydowanie 16!

Jeśli już musi być kołpak i nie chcesz kupować oryginału (wygląda moim zdaniem najlepiej) to 16 wygląda niemal jak fabryka, koła nie rażą w oczy i nie ociekają kiczem i plastikiem.

 

A co do jakości - nie wiem jak to się ma u poszczególnych sprzedawców, na pewno różnie ale ja ze swoich byłem zadowolony.

Plastik jest dość cienki ale elastyczny i nie miałem z nimi żadnych problemów - zresztą później kupił je kolega od nas z forum, były jak nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne do wzoru 16 masz na moim Passku, też granatowym. Na zdjęciach masz jak wygląda z tymi kołpakami. To ich już drugi sezon zimowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temacik...

Przymierzam się do wymiany swoich kołpaków, szukam na allegro ale to loteria co u kogo kupię...

Może ktoś miał już jakieś doświadczenia z kupnem kołpaków na allegro i jest w stanie się wypowiedzieć jakie warto kupić, kogo unikać z aukcji , a najlepiej u kogo polecacie zakupy kołpaków ?

(oczywiście zamienniki - sam interesowałem się jakimiś w cenie ok 50 zł komplet z emblematami...ale czy to dobry będzie wybór by nie pocieszyć się nimi tylko "chwilę"...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności