Skocz do zawartości
pawlanoo

Jakie kołpaki wybrać do Passata B5 ? Doradźcie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz szybciej pozbędziesz się oryginalnych niż zamienników, fakt faktem ori są zupełnie inaczej wykonane :) w poprzednim aucie miałem to były nie do zniszczenia :D Teraz do drugiego auta kupowałem na giełdzie samochodowej za 45zł z emblematami w rozmiarze 15''... jeśli chodzi o allegro to warto kupić w okolicy i odebrać osobiście... dobrze jest też wybrać taki model aby była możliwość kupienia jednej sztuki o zabezpieczeniu nie muszę chyba pisać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadbana stalówka wygląda znacznie lepiej niż jakikolwiek kołpak. Do tego w zimę mieć kołpaki to tragedia- aby dobrze umyć koła to należy je zdejmować (a kto to robi to każdy wie). Dlatego mimo, że mam 14 calowe stalaki z ori kołpakami to ich nie montuję na zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pavlo a nie lepiej zamiast zamiennikow ktore jak dla mnie to wolal bym jezdzic bez kupic uzywany komplet VW???? mam komplet od 5 bfl z chromowym pierscieniem wokól znaczka i mam 2 komplety od vw caddy wszystko 15

co prawda cena bedzie pewnie troche wyzsza niz zaminnika ale za to jakosc nie do porównania a stan normalnie uzywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już musicie i chcecie montować kołpaki, to tylko ori:) takie moje zdanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby taki prosty temat kupno kołpaków a tu proszę...:) oczywiście dzięki za zainteresowanie ale słuchajcie jak kupie ori używki to w takich jak te kołpaki (bo te chce napewno kupić z tym wzorem koniecznie)

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.gaz-tech.com/sklep/galerie/k/kolpak-vw-15_1559.jpg&imgrefurl=http://www.gaz-tech.com/sklep/index.php?k83,motoryzacja-kolpaki&h=768&w=1024&sz=166&tbnid=fYOweTHcjKVxgM:&tbnh=104&tbnw=138&zoom=1&usg=__ngx2PoDmDaYS9NTOPL4dfBR9P50=&docid=_EwKIQFuttRA1M&sa=X&ei=9WZhUufVBsKF4gTFzIGoCg&ved=0CEUQ9QEwAQ

w tych miejscach gdzie jest puste pole widać że ten lakier schodzi i pod spodem jest (chyba podkład) taki żółty kolor, mam poniszczone emblematy, 1 nadłamany, i reszta porysowane...

A co tak odradzacie zamienników? nie będą przylegać? schodzi lakier? odklejają się emblematy? coś jeszcze?

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia co do kołpaków itp chętnie wysłucham by nie wyrzucać kasy w błoto, ja myślę nad tymi:

http://allegro.pl/kolpaki-vw-nr8-15-cali-golf-bora-polo-sharan-14-16-i3628693750.html

jak to widzicie taki zakup...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie w b5

 

dbfa9f4baba947a9med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zamiennikami jest tak, że wykonane są najczęściej z lipnego tworzywa, które pęka, trzeszczy za każdym razem gdy się go dotknie (zakładanie, ściąganie). Ja osobiście odżałowałem kilka złotych więcej i kupiłem sobie na zimę kołpaki z B7.

3618354387

Co do jednego jestem przekonany - nie żałuję decyzji. Po 2 sezonach zimowych kołpaki wyglądają prawie jak nowe, a zamienniki może i by nie poodpadały ale jestem przekonany, że byłyby bardziej sfatygowane (miałem okazję i takich używać w innym aucie). Wiadomo, jeżeli ktoś chce wydać jak najmniej to w grę wchodzą albo używki, albo zamienniki. Wybrałbym mimo wszystko używki, ale zawsze ori ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dokładny opis co pomogło mi w decyzji :) poczekam jeszcze trochę i po zimie zakupię nowe oryginalne kołpaczki ponieważ nie planuje zakupić alu do paska (z powodów zdrowego rozsądku - mam trochę do zrobienia w aucie by postawić go na "nogi" i długo pojeżdżę na stalówkach :) tak więc niech się już prezentuje chociaż na tym

PS: super wzór wezmę taki pod uwagę przy wyborze swoich :) gdzie kupowałeś kołpaki w ASO czy jakimś sklepie?bym wiedział gdzie szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołpaki kupowane na alledrogo. Jakiś gość sprzedawał je jako nowe (kołpaki założone raz na auto i ściągnięte z niego jeszcze w salonie). Podejrzewam jakieś źródło z salonu/serwisu bo miał tego naprawdę sporo. Cena jaką płaciłem około 2 lat temu to koło 170zł za komplet. Nie jest to mało-zdaję sobie z tego sprawę, ale ja jestem z zakupu zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcusXL

No właśnie, kołpak kołpakowi nie równy i pomimo tego, że nie kupuje się ich jak felg, to warto trochę dołożyć, żeby po sezonie nie trzeba było kupować kolejnego zestawu.

 

Te alukołpaki z B7 bardzo ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, bo widze że sa kołpaki na spinki i takie z metalowa obręcza w środku, czym one się różnią poza tym faktem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym one się różnią poza tym faktem?
przede wszystkim materiałem z jakiego sa wykonane,kołpaki made in TESCO czy REAL albo NORAUTO to zwykły badziew,czesto jak załozysz pod sklepem do domu wrócisz bez któregoś,zapomnij o ściąganiu takiego w zime,ja w golfie mam ori kołpaki już 5 lat,kupiłem używane,poprzednie mi ukradli,jak jezdzi moja kobieta to wiadomo,każda dziura jej mimo to kołpaki sa dalej idealnym stanie,nigdy nie spadaja,lepiej dać wiecej albo kupić używki ale ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem ale chodzi mi o sam sposób montażu? który typ do jakich felg? moga one nie pasowac do któregoś? bo mam możliwość kupienia kołpaków tylko nie wiem czy montażowo beda pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności