Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czyli mam sprobowac podlaczyc tak jak kolega HUDZIOR bez urzywania kabelka zoltego i powinno dzialac ??dzieki panowie za zainteresowanie pozdrawiam z deszczeowej scotlandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mam sprobowac podlaczyc tak jak kolega HUDZIOR bez urzywania kabelka zoltego i powinno dzialac ??dzieki panowie za zainteresowanie pozdrawiam z deszczeowej scotlandii

 

Możesz-spokojnie.Tylko tak jak jest w linku który podał.Inne podłączenie jest niezgodne z paragrafami :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przepisami to jest tak, że fakt faktem mają się włączyć po zapaleniu silnika, ale jeśli się będą włączać przy stacyjce założę się że żaden niebieski się nie przyburzy. Mają gasnąć po zapaleniu postojów i mijania, co jest nowością bo wcześniej trzeba było jeździć razem z postojami. Jak chcesz to zrób tak jak ja mam też omijając przekaźnik w lampach:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=90799

 

A jeśli chodzi o lampy same, to one mają wbudowany przekaźnik na 100% no bo przecież coś musi sterować nimi przy podpięciu czerwonego i żółtego kabelka. Może rozebrałeś jedną lampę, a akurat przekaźnik jest w drugiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRL-ki dzialaja:kciuki

dzieki kolego PATRYK :dobrze tak jak pisales wymontowalem wysuszylem i wszystko smiga az milo.teraz troszke ulepsze fabryke dodam silikonik i bedzie git,wszystkiemu winna ta szkocka pogoda ciagle pada .jeszcze raz wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi przepisami to jest tak, że fakt faktem mają się włączyć po zapaleniu silnika, ale jeśli się będą włączać przy stacyjce założę się że żaden niebieski się nie przyburzy.
Dziennik ustaw nic nie mówi o zapalonym silniku. Ustawa mówi że istnieje wymóg automatycznego włączania się świateł do jazdy dziennej w momencie, kiedy urządzenie włączające silnik (np. stacyjka) znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale za to dziennik ustaw mowi o tym aby DRL'y się wyłaczały po zapaleniu świateł mijania i to jest najwazniejsze! a to kiedy sie załaczają , po stacyjce czy po uruchomieniu silnika to drugorzędna sprawa, najwazniejsze jak jedziemy aby sie swieciło tylko jedno...

jak widzę nie warto przepłacac, chinole to praktycznie w 99% podróby osram, znajomy tez miał problemy z osram padło automatyczne zał...... a moje chinole (z atestami) swiecą po dzien dzisiejszy nawet po zalaniu ich woda na myjce wysokocisnieniowej..... musiałem tylko rozebrac i wysuszyc.... no ale to chinole nie osram czy philips.... na deszczu jest spoko tylko kerczerem nie mozna dowalic.....:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziennik ustaw nic nie mówi o zapalonym silniku. Ustawa mówi że istnieje wymóg automatycznego włączania się świateł do jazdy dziennej w momencie, kiedy urządzenie włączające silnik (np. stacyjka) znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika.

 

no i gitara :) czyli tak jak temacie ktory opisalem jest wszystko oks. ja tez mam ok:) A zalatwia to polowe problemow z montażem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DRL-ki dzialaja:kciuki

dzieki kolego PATRYK :dobrze tak jak pisales wymontowalem wysuszylem i wszystko smiga az milo.teraz troszke ulepsze fabryke dodam silikonik i bedzie git,wszystkiemu winna ta szkocka pogoda ciagle pada .jeszcze raz wielkie dzieki

 

Staram się :-D

Spoczes,ważne że jest :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem i zamontowałem w swoim Pasku światła do jazdy dziennej LEDriving PX5 firmy OSRAM. Wybrałem te lampy z dwóch powodów - po pierwsze i najważniejszej - da się je zamontować w kratkach paszczaka obok świateł przeciwmgielnych z minimalną tylko ingerencją w samą kratkę. Drugim powodem był automatyczny włącznik świateł.

No i niestety, w tym czaił się ZONK. Automatyczny włącznik jest - ale nie funkcjonuje tak jak opisuje go reklama.

Gdy uruchamiam zimny silnik - np. rano, światła załączają się poprawnie, lecz gdy zatrzymam się w trakcie jazdy ( przy tankowaniu, pod sklepem) - światła nie uruchamiają się. Muszę trzy, cztery razy wyłączyć silnik i uruchomić ponownie, aby światła "odpaliły". Jest to bardzo nieprzyjemne, gdyż nigdy nie wiem, czy światła zadziałały i czy nie narażam się na mandat za jazdę bez świateł.

Napisałem maila do serwisu OSRAM z pytaniem, czy jest jakiś sposób na wymuszenie załączania się tych świateł - niestety, mimo deklaracji, że zajmą się sprawą i pomogą mi w rozwiązaniu problemu - nie ma żadnego odzewu z ich strony. Dodam, że rozważam wymontowanie lamp i przekazanie ich do serwisu - ale jak wiecie, wymaga to demontażu zarówno samych lamp jak i wiązek elektrycznych.

Może ktoś z forumowiczów - przerabiał taki problem ( widzę, że na drogach porusza się wiele aut z takim lampami) i może zna sposób, jak zmusić te lampki do poprawnego działania.

 

Pozdrawiam

Szym@c

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu może potzrebny jest do tego dobry elektryk samochodowy:) ja mam Led-y firmy MaxLed też z tym włącznikiem automatycznym i lata bez problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdaje, że masz nie tak podłączone, bo automat działa na zasadzie takiej, że przecież po włączeniu zapłonu - stale przekazuje zasilanie. A skoro ono znika, to moze kable pomyliłeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zna sposób

Wywalić to badziewie i zastosować niezawodny przekaźnik samochodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest ten automat, który załącza światła gdy wykryje podwyższone napięcie w instalacji (wygenerowane przez alternator) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to nie jest ten automat, który załącza światła gdy wykryje podwyższone napięcie w instalacji (wygenerowane przez alternator) ?

 

Dokładnie tak - powinien załączać się gdy napięcie wzrośnie powyżej 13,2 V. Tylko, że napięcie w instalacji w trakcie jazdy utrzymuje się w miarę stałe ( akumulator 100AH) i coś nie działa poprawnie.

A wyrzucić sterownik - nie mogę - układ zasilający podaje napięcie na lampy coś ok. 7V - więc "kiszka".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie podłączyłeś zasilanie tych lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model tych światełek ? Jakaś fotka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/color]mini_7823.jpg

mini_7824.jpg

mini_7825.jpg

mini_7826.jpg

na drugim zdjęciu masz wtyczkę od świateł i tam musisz się podpiąć a dokładnie pod światła mijania:)

 

---------- Dodano o 16:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:01 ----------

 

sory za jakość ale zdjęcia były robione tel

Edytowane przez seba1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz źle podłączone.Zasilające idą pod stałe (!!!) zasilanie a pod światła mijania bądź postoje podpinasz kabel sterujący.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

Edytowane przez seba1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz dobrym miernikiem jakie napięcie masz na aku lub w miejscu podłączeniu tych lamp przy ładowaniu na wolnych obrotach. Może po prostu regulator w alternatorze prosi się już o wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności