Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

rozgrzej auto tak na maksa jak możesz, następnie butelka z zimną wodą, polej głowiczkę aż do zimna... odpalaj... jeśli odpali to masz odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka ok,czyli jaka?

Zwiększ ją do nawet 2mg/suw i test.Jeżeli i to nie pomoże,to zostaje rzeźba w mapie startowej,może uda się jeszcze zmniejszyć rpmy dla ciepłego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skalim, a jaki masz setup ze Ci szarpie? wtryski pompa itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały rarytasik,nóweczka

 

de 143 nowa.jpg

 

Tłokoroździelacz też nówka.

 

tłok 11tka nowy.jpg

 

Będzie się lało:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert ten tlok to sam czy z sekcja kupiles ?

Oryginal Bosch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił to kolega,kompletny z pierścieniem i głowicą.Produkt z tej samej stali,bazy,której używa bosch.

Tak wygląda nowy tłok 12mm od czoła,potwór jeżeli chodzi o wydajność,robiony na zamówienie pod mega wydatek paliwowy.

Wąskie przelewy,płytkie czołowe,brak dodatkowej stabilizacji dawki biegu jałowego robią z tej 12tki coś potężnego.

Kupiony w komplecie z głowicą i pierścieniem.

 

tłok 12mm czoło.jpg

 

 

tłok 12mm nowy.jpg

 

A tak wygląda każda inna 12tka z czoła,prawy skrajny.Widać gołym okiem,jak głębokie są kanały czołowe,tym samym tłok jest dużo "słabszy"

 

 

tłokoroździelacz 10-11-12.jpg

 

To tak samo,jak z tłokami od 1z/ahu i powiedzmy afna/asv/ahf.Po lewej ahu,po prawej afn i inne 110tki.

 

tłokoroździelacz 10vs10.jpg

 

Niebawem składam tę 11tkę z nową falą,rolkami,sprężynami,łopatkową i co najważniejsze z nowym tłokiem.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby wytrzymał :-) kto takie rzeczy produkuje i w jakich pieniądzach?

De143 musiałeś z 350pln wyłożyć pewnie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falę i całą resztę kupował kolega,u Kuca.Fala coś około 360 zeta.Mój się kręci już ponad rok,to i ten pohula.Produkują to w Wwie,w Reparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w swoim zakładzie pracy mam dostęp do twardościomierza.... kurcze chętnie wbiłbym co nieco w taki tłoczek żeby porównac twardość ori z tym regenerowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nie są regenerowane,tylko nowe.Wykonane z nowej bazy/odkuwki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sagon, podejrzewam że oryginalny tłoczek ma twardość przewyzszającą 100hrc, kiedyś miałem okazje rezać falę pod większy tłoczek na tokarce to na oko mi to tak wyglądało, nóż z węglika wymiękł. Nie sądzę, że obróbka precyzyjna stali o takiej twardości kosztowała by tylko 500 zł gdyby założyć, że obrabiają gotowy zahartowany materiał.

 

Nie mam powodu nie wierzyć, że te tłokorozdzielacze nie są zrobione z odpowiedniego materiału i że są złe, boscha czy nie boscha to nie istotne, ale najpierw są raczej obrabiane, a następnie poddane obróbce cieplnej i to właśnie ostatecznie decyduje czy mamy część dobrą czy plastelinę.

 

Jako, że jestem wiecznym dłubaczem i cały czas mam dziwne problemy:bezzebow, a w polsce nie znalazłem jeszcze zakładu, który potrafiłby coś dobrze zahartować (np wałki rozrządu po regeneracji lub np dorabiane półosie), to byłbym ciekawy jak wygląda twardość takiego tłoczka, może w końcu byłby zakład, któremu można by coś zlecać i nie jeździć z ręką na sercu jeśli chodzi o obróbkę cieplną stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawka ok,czyli jaka?

Zwiększ ją do nawet 2mg/suw i test.Jeżeli i to nie pomoże,to zostaje rzeźba w mapie startowej,może uda się jeszcze zmniejszyć rpmy dla ciepłego silnika.

 

no wiec tak kombinowałem trochę ale nic sie nie zmienia dawka czy by była 5 mg czy 7 czy 3 i tak tak samo zapala , kat próbowałem późniejszy albo wcześniejszy ustawić taz nic , polewanie woda tez nic, vagie dawki startowe zmieniałem i trochę lepiej na pu ciepłym ... tylko problem od tego czasu sie pogorszył bo na zimnym tak samo juz zaczął palić jak na ciepłym , czyli długo kreci, dodam ze odłączę czujnik temp i od pu obrotu pali a czujnik rano i po nagrzaniu dobrze pokazuje do kompa ... brak juz mi pomysłów . moze to mieć coś wspólnego z ta podkładka miedzy fala a tłoczkiem ?? bo zostawiłem ta od afn

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jutro bd miał 2 pompę z renault 11 wiec chyba wyjmę swoja pompę i ta z renault i zawiozę pompiarzowi bo już pomysłów brak , tym bardziej ze wcześniej palił dobrze na 10 , nawet po złożeniu 1 dzień palił dobrze na 11 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, według mnie, to tak, jak już ktoś wyżej napisał, mapa rozruchowa do poprawy. :hmm

Miałem podobnie, też mi mówili, że to pompa. Przy okazji strojenia została poprawiona mapa i jest już ok.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, według mnie, to tak, jak już ktoś wyżej napisał, mapa rozruchowa do poprawy. :hmm

Miałem podobnie, też mi mówili, że to pompa. Przy okazji strojenia została poprawiona mapa i jest już ok.

Pozdrawiam.

 

tez o tym pomyślałem ale czemu na zimnym tez zaczął mieć problem? i przed przeróbka pompy było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie największe zakłady naprawy aparatury wtryskowej od lat się u nich zaopatrują i jeszcze nie było problemów z reklamacjami.

Nawet sam Nadarzyn bierze od nich tłoki

Robią to od ponad 20tu lat.Z tego co wiem,co usłyszałem od Pana z Repartu,to 200kkm robi się na nich bez najmniejszego trudu i co najciekawsze trzymają swoje parametry.Baza pochodzi z austriackiej huty,ponoć sam bosch bierze od nich towar.

Skuś się,zamów taki jeden,pomierzysz,sprawdzisz i zadasz relację.Tak w przypadku fal,jak i tłoków najdroższa jest ich obróbka,sama baza kosztuje niewiele.

 

Zadzwoń,pogadaj może dasz się namówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie spoko, nie potrzebuje, jak się będzie coś u mnie dziać to się pomyśli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe widze ze zdjecia mojego tłoka 12 wedruja po forach :D potestuje sie okaze co jest wart

Edytowane przez tomogolf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawka ok,czyli jaka?

Zwiększ ją do nawet 2mg/suw i test.Jeżeli i to nie pomoże,to zostaje rzeźba w mapie startowej,może uda się jeszcze zmniejszyć rpmy dla ciepłego silnika.

A więc z jechałem z dawka do 2 mg i zaczol odpalić na cieplym ... więc jakie wnioski z tego? Co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert a ile wolaja za taki tlok ?

 

U mnie na 11 tez pali ciut gorzej ale sie tym nie przejmuje, na 10 od strzala wstawal a teraz musi nieraz i ze 2 obroty zrobic

Edytowane przez cind12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpala na większej dawce,to niestety tłokroździelacz kuleje.

 

Hehe widze ze zdjecia mojego tłoka 12 wedruja po forach

 

Będziesz miał czym lać,uwierz.Takiej 12tki nie trafisz w żadnej pompie.Sprawdź,czy ma dodatkowy wzdłużny kanał,tzw stabilizację.To taki węższy kanał z otworkiem,podobny do tego głównego.

Jeżeli go nie ma,to będzie się lało,choć i z nim będzie lał.

 

Tłoki kosztują 550 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności