Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Dzienki . To jiz wiem oco chodzi. Mam drugi o bd kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sagon, ja wiem:D znam sie troche na budowach tloczkow, ten jest mega, na dniach go wstawaim zobacze co potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skalim, a jaki masz setup ze Ci szarpie? wtryski pompa itd

 

Wtryski 216 WZM (na pompie 10 śmigało bez problemu)

Pompa - korpus, fala, nurniki ze 107J, tłokorozdzielacz 988

Nastawniki testowałem HDK111(z 1Z), HDK211(z 988 - na ori pompie 10 przyjemnie się śmigało) i HDK240(z 107J) (wszystkie czyszczone, ustawiane na 0,720v przed założeniem.

Na wszystkich nastawnikach jest to samo-szarpanie nie ustaje.Dawka na wolnych skacze. Wymieniłem nurniki na te z ori z 1Z ale też bez zmian... Ciśnienie zbiłem na ok 11bar przy 4000rpm, 5,5bar jest przy 1000rpm.

Wymieniłem podkładki miedziane pod wytryskami, posprawdzałem koła pasowe czy nie stawiają oporu.

Sprawdziłem też zasysanie paliwa, zamiast ze zbiornika przez filtr podłączyłem krótkie przewody do butelki ale też bez efektu...

Ciężka sprawa..

DYNAMICZNE:

Grupa 001: http://vaglog.pl/log_238436.html

Grupa 004: http://vaglog.pl/log_238437.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tłoki kosztują 550 zeta.

Oni to do sekcji robia czy poprostu mowisz 12 i tak jak by na pale xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią to ze starych zestawów.Najpierw honują tuleję w głowicy,mierzą i pod ten wymiar robią nowy tłok z odpowiednią tolerancją.

Na pałę to można przerobić pompę,ale nie dorobić nowy tłok,gdzie tolerancją pasowania to 0,001 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Robert ze na pale to mozna... xD ale wolalem zapytac jak ten proces wyglada:)

Cena powiem dosc przyzwoita moze kiedys sie skusze na taka operacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten jest mega,

 

Bo taki miał być.Rozmawiając z właścicielem firmy powiedziałem mu,żeby Ci zrobił najmocniejszą 12tkę,jaką się da.Dlatego masz płytkie kanały czołowe i wąskie przelewowe,zgodnie z moimi sugestiami.

Oby korby pogięło:ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby korby pogięło:ok.

 

Oby nie, bede musial dobrze zejsc z napieciem :D , jutro z rana akcja "pompa"

mam tylko teraz dylemat czy pakowac do takiej 12 fale de143 czy jednak zostawic de110...

Edytowane przez tomogolf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakuj de 143,raz się żyje:wojak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to hula :D az sie wtryski zawiesiły,miedzy 11 z de110 a 12 de143 jest przepaść......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być,skoro 0.300 się "zapychają",to jaką ten tłok musi mieć wydajność :zeco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba sprawdzic na stole, ale jest potęga, na dawce 12mg na nastawniku, programu nie ruszałem jeszcze ale za duzo nie dymi a jedzie o niebo lepiej niz 11 z 5mg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co by 11 z maks wydajnascia dala rade ugrac

Szczerze powiem ze narobiliscie mi ochoty na takiego moda tylko w moim przypadku nie ma sensu pakowac 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem,że ta konstrukcja tłoka będzie skutkowała takimi ilościami paliwa.Brak pewnych "dodatków" jednak swoje robi.

Na 11tce z 216tką 185 koni do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowej 11 a moja do zdrowych to ma daleko :oszit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nową pompkę paliwową,nowy tłok i za około tysia będziesz miał zdrową pompę na długie lata upalania.

Za 200 zeta,to raczej zdrowego dawcy nie kupisz,nie kupisz nawet za tysiaka,jeżeli będzie to używka z kilkunastoletnim stażem,w branży motoryzacyjnej.

Widzisz Tomek zainwestował i nie pożałował a,że nie bał się wyzwań,to mu "załatwiłem" taką 12tkę,jakiej jeszcze nikt nie miał okazji testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bał się wyzwań

do odważnych swiat nalezy, narazie jezdze spokojnie jako ze to nowa głowica wole zrobic kilkaset kilomatrow na spokojnie bez wiekszych upalan niech sie ułozy, ale powiem ze zmiana timingu na 032 i zaworu n108 dała wymierne rezultaty, lepiej trzyma cisnienie mimo tak wielkiej głowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję,że zaszczepisz bakcyla u niejednego usera.Kasa nieduża,a fan z jazdy... bezcenny:kciuki.

N 108 z renaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N 108 z renaty?

tak, wszystko posżło z reni, nastawnik narazie zostawilem z afn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniazki to jak najbardziej grzech sie nie skusic. Ale narazie poczekam, jescze zime przejezdze i wtedy bede myslal co dalej :)

 

Robert a te zestawy to trzeba im dostarczyc czy oni we wlasnym zakresie tam skads maja zeby schonowac tloka itd ?

Edytowane przez cind12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności