Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

ok ja go podniose wysle ci soft a ty je zmniejszysz mapami paliwowymi jak ci sie uda napisze ze jestes lepszy niz coperfield

 

Przestudiuj budowę i zasadę działania mapy n 146,bo masz ogromne braki.

Podam Ci prosty przykład z mapy n 146 jaką miałem kiedyś,kiedyś.

Powiedzmy,że tyczyć się to będzie dawki 50mg

1995-3.66v

2499-3.94v

3003-4.26v

3507-4.52v

3990-4.71v

 

Teraz dla dawki 45mg z tej samej mapy

 

1995-3.39v

2499-3.64v

3003-3.94v

3507-4.21v

3990-4.40v

 

Potrafisz wychwycić różnice,czy mam Ci je napisać?Co Twoim zdaniem będzie się działo z napięciem,jak zamiast powiedzmy 50mg w mapie zrobię 45mg?

Czy jest możliwe,żeby zmniejszając dawki zmniejszyć też napięcie?

 

Tu owa mapa n 146 z dawnych czasów,zanim jeszcze nie wiedziało się tego,co już się wie obecnie,żeby nie było,iż ściemniam.

 

napięcie afn mój.jpg

 

Tak poza marginesem,co do fal,to widzę,że boisz się jak ognia wsadzić tę de 643.Czekasz,aż ktoś ponownie odwali za Ciebie całą robotę,podając wszystko,jak dotychczas na srebrnej tacy?

 

Ja byłem przekonany, że do wyznaczenia realnego napięcia, czyli takiego jakie widać w logu 001 należy wziąć pod uwagę najmniejszą wartość z loga 008.

 

Sławek,tak było,jest i będzie.Ecu zawsze w tym przypadku dawkuje to,co wynika z mapy o najniższych wartościach.Dlatego prosiłem naszego geniusza o loga 008+001,żeby mu to pokazać.Jak widać pokazuje,ale coś zupełnie innego.

Cipek,pokaż tego loga 001+008 i raz na zawsze zamkniemy ten temat.Zdobędziesz się na taki gest,czy potrzebujesz dopingu?

 

zobacz sobie co seria afn robi na programie napieciowym

 

Podaj jeszcze wagę tego golfa 2.Bankowo masz mniej,jak tonę.Skoro mk3 w afnie po sofcie robi to w +- 8 sekund,to czym ty się jarasz?

Tym,że masz budę,która pewnie poniżej 900 schodzi.To masz ponad 250 kg różnicy,czyli licząc 25 koni przewagi nad takim mk3.Zrób mi taki czas w b5 afn po sofcie z Twoim zabiegami,to będę pod wrażeniem.

 

Czekam na loga 001+008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie

 

wracam po latach do was z pytaniami i prośbami. podobnie jak Sagon przeszedłem na emeryture :) sluchajcie, obecnie mam w swojej babci (a4 18lat, afn) wtryski 230, turbo brd, ic, 51c oraz pompę 107j bez zadnych dodatkowych modów wystrojone to przez naszego Darka.

 

z lenistwa przy swapie pompy zostawilem swoj stary nastawnik z afn, ten z ahh nie pasil na wtyczke.

ostatnio go widzialem w garazu i cos mi sie obilo o uszy,ze mozna jeszcze cos ugrać samym nastawnikiem. przeczytalem chyba z 50stron tego tematu plus pare tematów na innych forach gdzie pisal Sagon, ze nastawnik hdk240 a taki posiadam jest najmocniejszy.

 

Panowie, a szczególnie Sagon, co moge z nim zrobić, jak go wzmocnić i czy potrzebuje go podłaczac do auta, czy jednak na stole uda się to zrobic.

 

ps, a moze ktos na sprzedaż wiązke która podejdzie do afna. nie chcialbym ciąć swojej ori, a wyjmowanie pinów z wtyczki to jakas udręka .

 

dzieki z góry!

Edytowane przez fusse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagon nei wdaje sie dyskusje z toba wiecej bo szkoda czasu a i temat nie ten . zwykłe zasmiecanie tematu

poza Arwamem nei znalazłem wiekszego debasciaka w kazdej dyscyplinie .pewnie nawet w układaniu glazury jestes najlepszy.

filmu nie zadasz bo pewnie nie masz sie czym chwalic a mi piszesz - słabo .

pokaz lepiej

golf 2 wazy 900- max 1000kg (bez wersji syncro i vr6) golf 3 jest ciezszy srednio 50-100kg .(dane techniczne odszukaj sobie w google) mój nie ma tapicerek i inny zbiornik reszta 100% seria czyli teraz ok 900kg z kpl foteli .

.skoro po twoich modach nie masz lepszego wyniku to wnioski wyciagnij sobie sam czy znasz sie na robocie czy nie

kupiłem nowa fale de 143 i ja bede montował a de 643 jest nieco gorsza (krótsze duration) wiec nei widze powodu by ja zakładac skoro mam lepsza .

masz de 643 to sobie montuj jak jestes ciekaw a nie szukaj frajera który to zrobi za ciebie . nawet pomiaru nie chciało ci sie zrobic dla de 143 ....

ja umiem sobei odczytac wykres fali i swierdzic to dobre to złe

gwarantuje przy wszystkich ze filmu nei zamiescisz bo nei masz co pokazac poza czczym paplaniem

ot takakie jałowe opowiesci z tytułu bajki ezopa .

 

film zadaj i madrz sie dopiero .

 

Cipek,pokaż tego loga 001+008 i raz na zawsze zamkniemy ten temat.Zdobędziesz się na taki gest,czy potrzebujesz dopingu?

 

Cipka to sobie poszukaj wiesz gdzie ....

moze kpl logów ci dac a najlepiej z gotowym programem ?

Edytowane przez ciepek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakas fala o wzniosie 3.3mm? oprocz de143

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak de143 to nie ma, ta jest najwyzsza, omawiana wlasnie fala de643 jest podobnie wysoka lecz o innym kształcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak de143 to nie ma, ta jest najwyzsza, omawiana wlasnie fala de643 jest podobnie wysoka lecz o innym kształcie.
i wlasnie oto mi chodzi jaka ma wysokosc de643 tyle samo co de143?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De643 jest znakominta alternatywa dla de 143 aczkolwiek tak jak powiedzial Ciepek ma mniejsze duration ale z powodzeniem mozna montowac napewno bedzie lepsza niz de110 albo de015 trzeba tylko dobrac kat ;)https://imageshack.com/i/g9fala643j

Edytowane przez tomogolf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
De643 jest znakominta alternatywa dla de 143 aczkolwiek tak jak powiedzial Ciepek ma mniejsze duration ale z powodzeniem mozna montowac napewno bedzie lepsza niz de110 albo de015 trzeba tylko dobrac kat ;)https://imageshack.com/i/g9fala643j

czyli to tylko teoria a na kakretne pytanie odnosnie wzniosu de643 nie ma:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam dokaldnie ale napewno ma mniejszy niz 3,3mm.

Edytowane przez tomogolf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam dokaldnie ale napewno ma mniejszy niz 3,3mm.

w jakich silnikach siedzi pompa z fala643? to sam sprawdze wznios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron temu ktoś pisał. że fala de643 ma wznios 2,25mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc dalej walcze z ta pompa

Juz ktorys raz z koleji wyjałem ta pompe co chodzi dobrze ale ma troche luzu na wałku , wyjołem z niej sekcje i fale i włozyłem do innego korpusu 983 do tego ciensz podkładka 2,3 mm zamiast 2,4 co była w tej z luzem na wałku. nastawnik zmieniony na ori z agr tak samo n108 i timing 028. Efekt taki ze auto takie mao zrywne i dawka zamiast 5mg to jest 3,8mg ale i tak jest zamulone nie mieli kolami na 2 biegu. Nie wysterowało kata , ale podbiłem cisnienie do 14 bar na 4000obr i juz ok , troszke zrobiło sie zwawsze ale i tak nie jest to co wczeniej. Takze juz nie wiem przełozyłem prawie wszystkie czesczostał tylko korpus rolki i inny nastawnik tłoczek.

Musze jeszcze zmierzyc połozenie tłoka , Innej mozliwosci nie ma cisnienie na wolnych ok7 bar po podbiciu , ale nie wielo to wplyneło na moc tylko zniklo dymienie. Nastawnik jest słabszy bo z agr , ale i tak powinno byc wieksze kopniecie. Brakuje tego dołu do 3000obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka stron temu ktoś pisał. że fala de643 ma wznios 2,25mm.

jak tak to gdzie te atuty i jak to mozna porownac do de143 3.3 mm

czyli same teorie co by bylo gdy by bylo

Edytowane przez krzysiek1606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma wznios 2,25mm.

ma wiecej,cos kolo 3,0mm, ktos kto podał te dane chyba nie mial w rekach de643

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde ale się machnąłem, miałem na myśli 3,25mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pilna sprawa. czy ma ktos z was rozpiskę pinów przy przekladaniu lub przelutowaniu kostki od nastawnika? z nowego typu ahh,na stary afn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przewodach od nastawnika jest numeracja i tak samo na kostce można to przełożyć bez problemu ja przynajmniej tak robiłem jak przekładałem nastawnik z afn'a do wtyczki nowej ASV.

 

 

sagon pokażesz nam film jak Twoje mk3 jedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym z checia zobaczył wypociny na filmie :) To jakie masz max napiecie na nastawniku? z opisu widze ze 4,25v? czyli masz jeszcze duze pole manewru z dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności