Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem co jakiś czas do kabinie wdaje się smród spalin, pojawia się on nieregularnie, pojawia się ona zarówno podczas jazdy jak i podczas postoju. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ? :niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia całego układu wydechowego wraz z katalizatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny probelm tylko u mnie nie czuć zapachu w środku tylko na zewnątrz. jak sie zatrzymuje np. ma światłach to na około mnie , smród........:niekumam:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pasacik to w ogóle ma dziwny zapach jak się stoi z tyłu samochodu. Ale bardziej martwi mnie że w kabinie czasami czuć,

 

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

 

Zacznij od sprawdzenia całego układu wydechowego wraz z katalizatorem.

już raz był sprawdzany układ i było wszystko w porządku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wywnioskujemy, że to taka przypadłość B6. Choć to nie powinno mieć nic z tym wspólnego ale sprawdź w jakim stanie jest filtr przeciw pyłkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz wywnioskujemy, że to taka przypadłość B6. Choć to nie powinno mieć nic z tym wspólnego ale sprawdź w jakim stanie jest filtr przeciw pyłkowy.

Filtr był wymieniany jakieś 5tyś kilometrów temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr był wymieniany jakieś 5tyś kilometrów temu.

 

 

 

to sprawdz czy jest dobrze zamontowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie również czasem czuć w środku ale bardzo żadko.

ale ten zapach na zewnątrz.... ogólnie bym się tym nie przejmował - ale trochę wstyd......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zewnętrznego z DPF-em tak śmierdzą spaliny, szczególnie w korku otwarte okno to wtedy wlatuje to do środka.

Co do środka na pewno nie jest to normalne ,że w czasie jazdy czujesz ten "zapach". Podjedź do mechanika niech Ci sprawdzi cały spód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec że to normalne??

przecież dewiza DPF`u jest taka że niemal czyste powietrze ma lecieć z ruru wydechowej... :)

 

znajomy ma Nissana X-xtrail z podobna jednostką 2.0 TDI ( chyba silnik renault ) i tez z DPF i mozna "oddychac" powietrzem wylatującym z rury...:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu masz dogrzewacz którego rurka spalin wylotowa jest zaraz za przednia osia, na wysokości poczatk udrzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łącznik elastyczny, jeśli Ci wlatuje do kabiny. Miałem kiedyś podobny problem, tylko że nie w pasku. W kabinie śmierdziało spalinami, przy czym wydech wcale nie brzmiał inaczej, gdzie najczęściej przy jakimś przepaleniu, zaczyna "pyrczeć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to masz co chodzi ci o taki biały dymek ?? bo u mnie jest i go czuć

 

---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:40 ----------

 

no dokładnie bo mam taką sytuacje jadę se na stacje paliwową rano tankuje do pełna

podjeżdżam po chleb wysiadam po pięciu minutach wracam i zapala sie kontrolka od spalin ta zółta pojechałem na vaga usunęli i objaw wrócił A za autem taki dymek ktoś coś takiego miał nie moge se stym poradzic czy co szwankuje w kompie nie wiem:(

 

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź łącznik elastyczny, jeśli Ci wlatuje do kabiny. Miałem kiedyś podobny problem, tylko że nie w pasku. W kabinie śmierdziało spalinami, przy czym wydech wcale nie brzmiał inaczej, gdzie najczęściej przy jakimś przepaleniu, zaczyna "pyrczeć".

Chyba od tego zacznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w moin tylko rano gdy załącze ogrzewanie i stoje w miejscu ale dlatego że załancza sie ogrzewanie postojowe a wylot spalin ma koło prawego przedniego koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w pasku, ale w innych autach czasami problemem zapachu we wnętrzu był wysmyczony wężyk od pochłaniacza par paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do zewnętrznego z DPF-em tak śmierdzą spaliny, szczególnie w korku otwarte okno to wtedy wlatuje to do środka.

Co do środka na pewno nie jest to normalne ,że w czasie jazdy czujesz ten "zapach". Podjedź do mechanika niech Ci sprawdzi cały spód.

W moim aucie jak silnik nie jest dobrze rozgrzany, to na zewnątrz spaliny śmierdzą strasznie, taka gryząca woń że można się zadusić. Po jeździe i nagrzaniu silnika ten przykry zapach ustępuje i można prawie że oddychać spalinami z rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim aucie jak silnik nie jest dobrze rozgrzany, to na zewnątrz spaliny śmierdzą strasznie, taka gryząca woń że można się zadusić. Po jeździe i nagrzaniu silnika ten przykry zapach ustępuje i można prawie że oddychać spalinami z rury.
ale masz dpf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaliny u mnie czuc jak wsiadam a wiatr wieje z tyłu może to byc również przyczyna dmuchawa chodzi bierze powietrze z zewnątrz a spalinki są wtedy pod całym autem jest to moje skromne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr był wymieniany jakieś 5tyś kilometrów temu.
Wymieniony na jaki? jeżeli zwykły to zmień na filtr z węglem , przy zwykłym czuć właśnie spaliny zaciągane z zewnątrz przez dmuchawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności