Skocz do zawartości
SKUB

Czyszczenie skóry i alcantary w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem.

Jakimi środkami czyścicie swoje skóry w B6???, ja mam skóre z alcantarą w kolorze JASNY BEŻ i po miesiącu od zakupu autka trzeba już ją wyczyścic, najgorsze jest to że od granatowych jeansów robią mi się ciemne odbarwienia!!!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką samą tapicerkę, czyściłem Tutrle waxem do skór (alcantary nie musiałem) ale jest tutaj temat, w którym znawcy podają profesjonalne środki do czyszczenia. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem polularnego plak pianka do tapicerek skórzanych tania i dobra myje i nablyszcza a do alcantary to najlepszy jest vanish do prania recznego ,robisz piane nanośisz gąbeczką i wcierasz na koniec wycierasz do sucha recznikiem lub firanka aby brud wśiąknol to najepiej dzialalo w pasku nie stosowalem bo mam welur ale 5 autach co miałem to było najlepsz za 2-3 tygodnie zakladam skore i to samo bede stosowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKUB - gdzieś ty kupił te jeansy ;))) Ja też mam beżową skórę i alcantarę i jeszcze nigdy (jeżdże od płtora roku) nie czyściłem bo jest czysta (dodam że pasażerm jest równiez dziecko). Sama skóre czyszcze specjalnymi chusteczkami mokrymi do skóry. Alcantary nie było potrzeby czyścić ale jak będzie trzeba to tak jak kolega wyżej napisał - z jakiegoś delikatnego środka należy "ubić" pianę i wyczyścić pianą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli się ma podgrzewane fotele to taka piana nie zaszkodzi ?? na moje oko nie powinna ale wole zapytać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi prałem kilka razy w scenic i laguna tylko poczejaj z właczaniem do wyschniecia mozesz podsuszyc suszarką lub opalarką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym myjecie alkantare ?? ja kupilem specjalnie ta szczotke http://sklep.lederzentrum.pl/szczoteczka-do-skory-p-21.html i powiem szczerze ze przetarlem kawalek na przednim siedzeniu i zostawilem. Kupilem od nich takze specjalny plyn do czyszczenia alkanatry i poprostu zmechacilo mi fotel w miejscu ktorym przetarlem, wiec olalem sprawe. Wczoraj pytalem kumpla co robi w volvo na myjce czym oni takie cos myja i mowi ze normalnie gabkami i pozniej odkurzaczami nadmair wody wyciagaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy zwykła gąbka do zmywania i vanish potem recznikiem lub firanką a jak masz odkurzacz piaracy to jeszcze lepiej odesesz wode i bedziesz miał czyste i pachnace , metoda prosta i sprawdzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem od nich takze specjalny plyn do czyszczenia alkanatry i poprostu zmechacilo mi fotel w miejscu ktorym przetarlem

 

 

Ja miałem tez z mechacony fotel, i pomogła taka pilarka na baterie do swetrów. Pomogło ze aż nowy fotel jest...... Warto to użyć !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodnie to Levis'y.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tez miałem kiedys ten problem, z tym, ze u mnie nie ma skóry tylko gówniana derma-skóra ekologiczna, szukałem na różnych forach, pytałem tu i tam, i alcantary nie ruszałem bo najgorzej pierwszy raz ja wyprać, to potem będzie już gorzej, a skóre ekologiczna czyściłem chusteczkami bambino nawilżającymi, (takimi do dupki dziecka), wszystko schodzi super i jest nawilżone, a teraz kupiłem sobie pokrowce za 200 zł z all.... i nie martwie się o tapicerke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alcantara to trochę upośledzony materiał i wymaga szczególnej pielęgnacji, minimum raz na dwa tygodnie przecieranie wilgotna gąbką, a raz na pół roku gruntowne czyszczenie i nie jakimiś vanishem, tylko srodkami ku temu przeznaczonymi, osobiscie polecam środki lederzentrum do alcantary(trzeba je użyć z głową, bo jak ktos wyżej wspomniał mechaci sie alcantara po nizbyt umiejetnym użyciu), jezeli alcantara nie jest mocno zabrudzona to dobra jest pianka sonax do alcantary

po czyszczeniu alcantare nalezy zabezpieczyc impregnatem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam odkurzacz piorący i środki do alcantary lub tkanin.

 

Jamal_2005 może wystarczy ją przeczesać. Jelśi w trakcie czyszczenia zbiłeś włosie, albo zostawiłeś płyn i wysechł Ci na powierzchni, włoski się posklejały i wtedy nastąpiło zmechacenie podczas użytkowania to rzeczywiście problem.

 

Jeśli macie jakikolwiek problem ze środkami, piszcie dzwońcie do nas. Po to jesteśmy, aby pomagać w ich stosowaniu.

 

Jeśli chodzi o przebarwienia, marka nie ma niestety znaczenia. Czasem te najdroższe puszczają kolor. Stosujcie dobre impregnaty. Zawsze wtedy przy czyszczeniu łatwiej pozbyć się przebarwienia. Jeśli środek konserujący stworzył warstwę ochronną ściągniecie przebarwienie razem z środkiem konserwujacym mocniejszym środkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamal_2005 może wystarczy ją przeczesać. Jelśi w trakcie czyszczenia zbiłeś włosie, albo zostawiłeś płyn i wysechł Ci na powierzchni, włoski się posklejały i wtedy nastąpiło zmechacenie podczas użytkowania to rzeczywiście problem.

 

Calkiem mozliwe ze tak sie stalo, nie przecze. W kazdym razie delikatnie sie przestraszylem i reszty nie robilem. A czym to dokladnie przeczesac ??? Mozna uzyc tej samej szczotki co do mycia tylko na sucho ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupilem skorzane fotele do passata b6 lecz sa bardzo zaniedbane,jak je wyczyscic by ich nie uszkodzic oraz czy moge je podlaczyc by grzaly wczesniej nie majac tej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej zdjęcie foteli. Napiszę Ci co da się z tym zrobić. Ze skórą nie powinieneś mieć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podpinam się do tego wątku, bo nic bardziej zbliżonego nie znalazłem?

Już ponad tydzień temu moje dziecko zwymiotowało mi się w samochodzie :dupablada. Zabrudzeniu uległo krawędź tylnej kanapy która wystawała z pod fotelika oraz spory fragment wykładziny w około wycieraczki. Niestety paw był pokaźny i przelał się również przez wycieraczkę wpływając pod spód. Na szybko wyczyściłem to jakimś środkiem do prania dywanów, dzięki czemu nie widać żadnych zaplamień. Niestety sporo wsiąknęło do środka i pozostał bardzo nieprzyjemny zapach :swirus, który nie bardzo chce się ulotnić, mimo że regularnie wietrzę samochód. Nadmieniam, że mam kremową tapicerkę (skóra + alcantara) i takież wykładziny. Czy ktoś ma jakiś pomysł czym usunąć tez zapach? Ewentualnie jaka firma w okolicach Krakowa - Wieliczki mogła by to zrobić? Nie interesuje mnie pranie całej tapicerki a jedynie zabrudzonego fragmentu.

Z góry dziękuję za pomoc?

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy z innego forum mieszka w krakowie i niedawno kupił sobie georga- odkurzacz do prania tapicerki, może chciałby się tego podjąć za przysłowiową flaszkę ;) Zapytam i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianka Sonax do alcantary,zabieg prosty i szybki,ładnie czyści i odświeża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności