Skocz do zawartości
vw-passat

[B6] 2.0 FSI - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

To proszę bardzo spalanko przy jeździe nie przekraczającej 120 km/h.

dafota.2.slt1364314144s.jpg.smIMAG0896.jpg&th=3469

 

Dodam jeszcze ze po kupnie passata w niemcowni zrobiłem na pełnym zbiorniku 900km i z prędkościami min. 150 a max 240 km/h wiec nie wiem jak Ty jeździsz kolego ze masz takie spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam bardzo podobnie. :) A jak sporo kilometrów jechałem płynnie w granicach 90-110 km/h to nawet z pełnym bagażnikiem, dwiema dorosłymi osobami i jednym dzieckiem wyszło mi równe 7 l./100 km. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

To inaczej, co mam zepsute/co mam sprawdzić? To jest awykonalne, by była aż taka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temperaturę masz ok. Możliwe ze termostat jest walnięty lub czujnik temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem jak to robicie, że tak mało wam spala.

Emeryci z was!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura sztywno na 90 stoi. Vcds żadnych błędów nie pokazuje. Powiedziałbym, że mamy z Ciapciakem w Trójmieście lewe paliwo, ale to samo było na zagramanicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wiem jak to robicie, że tak mało wam spala.

Emeryci z was!! :P

 

Nie wciskaj pedału do podłogi jak przyśpieszasz i zmieniaj biegi na wyższy przy ok. 3 tys obrotów oraz hamuj silnikiem.

 

Potwierdzam spalanie kolegów .. do 130 km/h w granicach 7 -7,5 l/100 , w mieście bez korków , w duzym ruchu mozna zejść do 9,2 l/100 tyle najmiej udoło mi sie osiagnąć nie zwalniając ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wciskaj pedału do podłogi jak przyśpieszasz i zmieniaj biegi na wyższy przy ok. 3 tys obrotów oraz hamuj silnikiem.

 

Potwierdzam spalanie kolegów .. do 130 km/h w granicach 7 -7,5 l/100 , w mieście bez korków , w dużym ruchu można zejść do 9,2 l/100 tyle najmiej udoło mi sie osiagnąć nie zwalniając ruchu

 

Potwierdzam co piszą inni. Moje auto przy 100 km/h , jazda bez zbędnych przyśpieszeń i hamowań komputer pokazywał 6,6 l/100. W mieście oczywiście jak są duże korki spalanie wychodzi ponad 10l/100. Dalej uważam,że Passat z tym silnikiem to dostojne auto którym nie trzeba zapier..... 200 km/h żeby poczuć się królem drogi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wciskaj pedału do podłogi jak przyśpieszasz i zmieniaj biegi na wyższy przy ok. 3 tys obrotów oraz hamuj silnikiem.
Rozmawiamy o stałej prędkości na autostradzie. Szósty bieg i tempomat na 130.

Zasady jazdy ekonomicznej znam. Fabią 1.2 tsi potrafię robić dane producenta. Passat mi od roku pali jak w stopce - wracam więc do pytania co może być w takim razie zepsute?

Przy emeryckiej jeździe też mi 6,4 potrafi spalić, ale to z max prędkością 90km/h.

6,4.jpg

Edytowane przez kower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na postoju Ci pali tyle ile na zdjęciu? :zeco:D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL...

 

Najlepiej róbcie zdjęcia nie ze średniego spalania, tylko z pozostałego dystansu, kilometrów przejechanych (licznik dzienny) i wskazówki baku. Przecież licznik się zeruje po postoju, więc jak ruszymy, to po chwili i tak nam pokaże średnie 12l/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko kolego Endrju czemu nie zrobisz zdjecia w czasie jazdy i co jest z tą datą na liczniku...

 

Dla mnie to spalanie jest nie osiagalne i tez wszystko vagiem sprawdzone, błędów brak.

Biegi zmieniam co 2000 -2500 i ni huhu nie moge zejsc...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patefoniq, po to masz dwa wskazania, tymczasowe (1) i dłużejtrwałe (2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to to dłużej trwałe też się resetuje. U mnie pokazuje 12l/100km, a jakimś cudem powyżej 1/4 zbiornika mam już najechane 450km i do przejechania jeszcze 170-240km. No z matematyki orłem to ja nie byłem, ale nijak nie pasuje mi to na 12l/100km.

 

---------- Dodano o 12:13 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:12 ----------

 

Niestety, ale pod tym względem fiat to lepiej rozwiązał. I nie resetuje samoczynnie licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pełnym baku zatankowanym po krawędź wlewu mam dystans ...670km którego nigdy nie zrobiłem.

(Nie mialem okazji tak dlugiej trasy, zawsze miasto)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci 2 resetuje chyba po 9999km lub 9999h jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój samochód ma dwa tryby spalania...miasto i trasa....z ta różnicą, że w mieście jeżdżę jak "kapelusznik" i zejście poniżej 8l/100km nie jest problemem...na trasie z Rki wychodzi szatan i zejście poniżej 10l/100km jest praktycznie nie do osiągnięcia...

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu Ci 2 resetuje chyba po 9999km lub 9999h jazdy.
Kasuje te wskazania (1 lub 2) na których był licznik gdy zostawiło się auto bez ruchu do czasu resetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, u mnie często zostaje na 2 i nigdy nie zresetowało (sam resetuje przy tankowaniach). Rano zawsze 1 jest czysta. Jak znajdę w instrukcji, to potwierdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, że 1 co 3h postoju się resetuje, a 2 bije w opór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności