Skocz do zawartości
Mazziii

Uszkodzenie turbiny oraz jej regeneracja

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba i u mnie turbina zaczyna dawac znac o sobie. Od jakiegos czasu zauwazylem ze po dluzszym postoju zaczyna kopcic na niebiesko po odpaleniu. Jeszcze jakies pol roku temu puscil dymka tak tylko symbolicznie, ale teraz jest go znacznie wiecej. No i zuwazylem tez zwiekszone zuzycie oleju. Podczas jazdy nie kopci wogole. Dzis zdjalem rure od intercolera i w srodku jest mokro od oleju, a w zakamarkach na metalowych koncach rur stoi olej. W intercolerze nie ma oleju ale tez jest mokro. Autko ma dopiero 150 tys km przebiegu i narazie wykluczam uszczelniacze. Cos lipne te auta robia teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo z tym ze 200 tys ma przejechane.olej bierze odkąd go posiadam ale podobno w normie sie miesci. ale rano wstyd troche odpalac... w norwegii to raczej chyba nie bedziesz tego robił co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie, zrobie to u tu u siebie w warsztacie ale zakupie w polsce, tak jak mase innych rzeczy. Tu turbina nowa ori to koszt ok 4500 zl, a na Allegro patrzylem wczaraj to mozna juz wyrwac za 2300 zl. Planuje przez zime jeszcze przejezdzic a pozniej bede musial zakupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Allegro patrzylem wczaraj to mozna juz wyrwac za 2300 zl.

 

zapytaj sprzedawce czy to przypadkiem nie jest turbo z Chin albo Rumunii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba i u mnie turbina zaczyna dawac znac o sobie. Od jakiegos czasu zauwazylem ze po dluzszym postoju zaczyna kopcic na niebiesko po odpaleniu. Jeszcze jakies pol roku temu puscil dymka tak tylko symbolicznie, ale teraz jest go znacznie wiecej. No i zuwazylem tez zwiekszone zuzycie oleju. Podczas jazdy nie kopci wogole.

 

Takie objawy to wcale nie musi być turbo. Może to być przez pogarszającą się drożność odmy (częsty przypadek w 1.9TDI, gdzie jest ona nieco skopana już w samej swojej budowie).

 

zapytaj sprzedawce czy to przypadkiem nie jest turbo z Chin albo Rumunii

 

Nie koniecznie musi być z Chin (choć i tam też mają swoje oficjalne fabryki) U mnie taka wychodzi podobnie cenowo...a nawet deko taniej ;) i są to oryginalne turbiny od autoryzowanego dystrybutora.

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie objawy to wcale nie musi być turbo. Może to być przez pogarszającą się drożność odmy (częsty przypadek w 1.9TDI, gdzie jest ona nieco skopana już w samej swojej budowie).

 

Ale o co dokladnie chodzi z tą odmą. Moze kolega opisac problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale o co dokladnie chodzi z tą odmą. Moze kolega opisac problem?

 

Może tak będzie łatwiej ;)

http://forum.vw-passat.pl/threads/14582-ODMA-W-AVF-AWX?highlight=odma

http://forum.vw-passat.pl/threads/15570-Odma-separator-oleju-pocenie-sie-oleju?highlight=odma

http://forum.vw-passat.pl/threads/104890-Czy-to-odma-czy-turbina-Passat-b6?highlight=odma

i jeszcze kilka innych wątków. Także polecam lekturę, bo to może tylko to...

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest odpowietrzenie odmy przytkane to olej lubi trafiać do dolotu , tak słyszałem. a wracając do turbiny to ja naprzykład nie mam żadnych niepokojących dżwięków, ale mam problem bo czasem nie mam mocy i musze zgasić silnik i odpalić , czasem parokrotnie i wyskakuje błąd silnika i emision workshop czy coś takiego. nie wiem czy to ma coś wspólnego z tą turbiną .wcześniej traciłem moc w trakcie depa i to byla wina kierownic w turbo ale podobno(tak twierdzi machanik ) juz sie nie zacinają. a z tym brakiem mocy meczę sie już ze dwa lata i nie wiem co to bo przeładowania nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jest odpowietrzenie odmy przytkane to olej lubi trafiać do dolotu , tak słyszałem.

 

Moim zdaniem to chyba zle slyszales. Jesli odma jest przytkana to olej nie trafi do dolotu. Wtedy oznaka jest pocenie sie silnika, najczesciej z simmeringow. A tak wogole, to dzis zdjalem odme i wszystko jest ok. Na jakis czas wprowadzilem ją do butelki a otwor w dolocie zatkalem. Zobacze ile oleju sie nazbiera i czy bedzie sucho w IC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jest odpowietrzenie odmy przytkane to olej lubi trafiać do dolotu , tak słyszałem. a wracając do turbiny to ja naprzykład nie mam żadnych niepokojących dżwięków, ale mam problem bo czasem nie mam mocy i musze zgasić silnik i odpalić , czasem parokrotnie i wyskakuje błąd silnika i emision workshop czy coś takiego. nie wiem czy to ma coś wspólnego z tą turbiną .wcześniej traciłem moc w trakcie depa i to byla wina kierownic w turbo ale podobno(tak twierdzi machanik ) juz sie nie zacinają. a z tym brakiem mocy meczę sie już ze dwa lata i nie wiem co to bo przeładowania nie ma.

 

Miałem to samo wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania wraz z przepływką i po problemie z odcinaniem turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czujniki kupowałeś nowe czy z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czujniki kupowałeś nowe czy z allegro

 

Czujnik nowy bo używanych się nie opłaca.

Napisz do kolegi Weso on ci załatwi nowy w bdb pieniądzach oczywiście ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z regenerowaną turbiną.Problem wygląda następująco turbo załącza sie przy 3 tys obrotów na vag-u nie pokazuje żadnych błedów przepływka ok,mapsensor ok,węże całe (uklad szczelny).Co może być przyczyną zle zregenerowana turbina? bo juz nic mi do głowy nie przychodzi.. 1.9 131 avf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam problem z regenerowaną turbiną.Problem wygląda następująco turbo załącza sie przy 3 tys obrotów na vag-u nie pokazuje żadnych błedów przepływka ok,mapsensor ok,węże całe (uklad szczelny).Co może być przyczyną zle zregenerowana turbina? bo juz nic mi do głowy nie przychodzi.. 1.9 131 avf

 

Kamil oddawaj turbo do reklamacji, miałem we wcześniejszym samochodzie to samo.

Dlatego lepiej zaryzykować i kupić używkę albo dozbierać do nowej turbinki niż regenerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj zobaczę zawór n75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dzisiaj zobaczę zawór n75.

Dokładnie tak zrób, a następnie przydałyby się logi dynamiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby się troche odmulił ale na 1 biegu za wysoko łapie około 3 tyś obrotów ale na innych biegach od dołu sie kreci.Niby one tak maja ze na jedynce nie ma szału.Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiles cos z tym N75 czy sam jakos sie odmulil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wymieniłem i jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moja turbina zrobiona.wirnik po goracej stronie wyszczerbany przez kierownice i oczywiscie zatarte kierownice .koszt 950 z demontazem i montazem turbiny.

niestety karetka i sowa jak byly tak sa nadal.

dodatkowo podziekowania dla wozny83 za podpowiedz odnosnie czujników. wymienilem czujnik cisnienia doladowania i problem znikl. wczesniej sprawdzil mi koles vagiem i był błąd niewiarygodny odczyt cisnienia doladowania. przeplywki nie wymienialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności