Skocz do zawartości
egon290

TVSAT - problemy, montaż, ustawienia, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, pomyliłem. w tym przypadku wystarczy antena telewizyjna, splitter i jeden stb. Jaka antena to już zależy jak daleko masz do najbliższego nadajnika. Siatkowa zbiera każdy syf, kierunkowe są dużo lepsze. Więcej informacji można znaleźć na stronie telewizja-cyfrowa.com. Moim zdaniem NTC to ciekawa alternatywa dla najtańszych pakietów w cyfrzeplus i polsacie. No ale abonament RTV wypadałoby płacić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak daleko masz do najbliższego nadajnika

ok 25 km - nadajnik Szczecin kołowo LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Korzystam z Fergusona 5018CI . Właśnie kupiłem Nbox BSKA Enigma2 w NAND i czy muszę zmieniać konwerter żeby mieć HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy muszę zmieniać konwerter żeby mieć HD.
Nie musisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z dreamsky - dekodera?

 

send from htc d s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem Chciałbym nagrywać programy z TV (cyfrowy polszmat)

Posiadam nagrywarke DVD Sony http://www.sony.pl/product/dvd-recorder/rdr-hx750

Dekoder "polszamatu" HD 5000 i nie wiem jak to podłaczyc by było ok :(

 

i drugie pytanie :

 

Mam TV (we Włoszech) tylko Cyfrową a sygnał analogowy zostal wyłączony i kiedys jak chciałem

cokolwiek nagrac to kabel antenowy miałem podłaczony do nagrywarki i od nagrywarki "szedł" do TV

A teraz się nie da po moja nagrywarka DVD nie ma wbudowanego dekodera MPG4 a

i nie mam pojęcia jak zrobic żeby móc nagrywać TV naziemna ale cyfrowy sygnał

 

Wie ktos jak to wszystko połączyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam TV (we Włoszech) tylko Cyfrową a sygnał analogowy zostal wyłączony i kiedys jak chciałem

cokolwiek nagrac to kabel antenowy miałem podłaczony do nagrywarki i od nagrywarki "szedł" do TV

A teraz się nie da po moja nagrywarka DVD nie ma wbudowanego dekodera MPG4 a

i nie mam pojęcia jak zrobic żeby móc nagrywać TV naziemna ale cyfrowy sygnał

pewnie trzeba bedzie zakupic boxa (cos ala dekoder).

u mnie tez przelaczali na cyfrowy sygnal, to powrzucali te "dekodery" do tv

 

Panowie mam taki problem Chciałbym nagrywać programy z TV (cyfrowy polszmat)

Posiadam nagrywarke DVD Sony http://www.sony.pl/product/dvd-recorder/rdr-hx750

Dekoder "polszamatu" HD 5000 i nie wiem jak to podłaczyc by było ok

a jak podłączysz z dekodera scardem do dvdR i dalej przez hdmi, to nie zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam.

Mam 3 telewizory w domu,planuję zakupić tv na kartę i chciałbym pod dekoder podłączyć te telewizory,ale tak żeby na każdym można było oglądać inny program :) Da się tak zrobić,czy na każdy tv muszę mieć dekoder? Aktualnie mam 2 tv podłączone jakoś pod jedną antenę i na każdym da się co innego oglądać,no i trzeci tv podłączony pod inną antenę.

Miał ktoś w ogóle jakiś kontakt z tą tv na kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 3 telewizory w domu,planuję zakupić tv na kartę i chciałbym pod dekoder podłączyć te telewizory,ale tak żeby na każdym można było oglądać inny program Da się tak zrobić,czy na każdy tv muszę mieć dekoder?

1 tv - 1 dekoder plus antena sat z konwerterm quad , plus urządzenie zwane spliterem z 3 kartami klienta

Aktualnie mam 2 tv podłączone jakoś pod jedną antenę i na każdym da się co innego oglądać

chyba masz antenę tv naziemnej

 

Miał ktoś w ogóle jakiś kontakt z tą tv na kartę?

Tv Na Kartę to tv satelitarna , różni się od pozostałych tym że nie miesięcznego abonamentu , mozna powiedzieć że to coś jak telefon na kartę , ile płacisz tyle oglądasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba masz antenę tv naziemnej

Tak,zwykła siatka i do niej podłączone 2 tv,ale każdy odbiera inny program.

 

1 tv - 1 dekoder plus antena sat z konwerterm quad , plus urządzenie zwane spliterem z 3 kartami klienta
Czyli będę mógł podłączyć te 3tv do jednego dekodera :),bo nie rozumiem tych pojęć technicznych ("konwerter quad,spliter z 3 kartami")?
Tv Na Kartę to tv satelitarna , różni się od pozostałych tym że nie miesięcznego abonamentu , mozna powiedzieć że to coś jak telefon na kartę , ile płacisz tyle oglądasz

Miałem nadzieję,że ktoś może korzysta z tego i wie jak to jest np. z tymi doładowaniami. Z tego co czytałem to doładowanie za 240zł jest na 2lata,a za np N,Cyfrę czy inne musiałbym tyle zapłacić za kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli będę mógł podłączyć te 3tv do jednego dekodera

nie , jeden dekoder - jeden telewizor , to daje możliwość oglądania na każdym tv innego programu

bo nie rozumiem tych pojęć technicznych

mam nadzieję że odróżniasz antenę naziemną od satelitarnej , konwerter to ten element na wysięgniku anteny , zbiera odbity sygnał i przekazuje kablem do dekodera

spliter ( tam wkładamy kartę "oryginał") służy do przekazywania uprawnień karty na pozostałe dekodery ( nawet 8szt) w których są karty klienta kupowane ze spliterem ( łączone jest to przewodami telefonicznymi 2 parowe wersja tańsza lub bezprzewodowo rozwiązaniezdecydowanie droższe)

Z tego co czytałem to doładowanie za 240zł jest na 2lata,a za np N,Cyfrę czy inne musiałbym tyle zapłacić za kilka miesięcy.

Niby tanio ale co jest za te 240zł , pewnie kilka podstawowych kanałów i trochę ogólnodostępnych niekodowanych , zapomnij o oglądaniu za tą kasę HBO czy Canal+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli będę mógł podłączyć te 3tv do jednego dekodera ,bo nie rozumiem tych pojęć technicznych ("konwerter quad,spliter z 3 kartami")?

 

Do tych dwóch telewizorów potrzebujesz dwóch osobnych dekoderów. Antenę sat montujesz jedną, ale do niej dajesz konwerter z dwoma wyjściami na kable, tzw twin, i wtedy każdy z dekoderów będzie nie zależnie odbierał sygnał z jednej anteny. Doładowujesz tnk za pomocą przelewów bankowych-masz normalne druczki do przelewów w zestawie (oczywiście możesz skorzystać z bankowości on line). Za ile doładujesz, na tyle masz. Możesz przelewać co miesiąc, a możesz na rok np 120 zł wpłacić, wtedy wychodzi po 10 zł miesięcznie, więc to się najbardziej opłaca. Tak bynajmniej było dwa lata temu, gdy brałem tnk rodzicom.

 

Możesz też wziąść sobie np cyfrę+ na abonament, masz wtedy zestaw na jeden tv, ale wystarczy, że dokupisz sobie jakikolwiek działający pod cyfrą dekoder (ceny są przeróżne, ale jeśli nie masz dużych wymagań, a raczej nie masz skoro chcesz tnk, to prosty dekoder nie zrujnuje Cię-zobacz sobie ceny np na Allegro), do tego spliter karty cyfry, plus znów antena sat i konwerter typu twin (na dwa kable) lub quad (na cztery jeśli planujesz mieć dekoder z nagrywaniem, lub więcej niż dwa dekodery) i już masz niezależne programy na drugim tv za jedną miesięczną opłatą abonamentową. Spliter to takie urządzonko, które prosto mówiąc kopiuje kartę dostępową/rozdziela jej sygnał na więcej dekoderów. Tylko w cyfrze da się to zrobić, chyba że coś się zmieniło, a nie wiem.

 

Możesz też wybrać sobie jakiś abonament telewizji N i wziąść do tego multiroom, czyli opcję na więcej pokoi. Za multiroom standard, który mam teraz, na jeden pokój płacę 10zł miesięcznie przez 15 miesięcy, potem będzie 15 zł miesięcznie. Mam drugi dekoder z drugą kartą w drugim pokoju, podłączone do jednej anteny z konwerterem typu quad czyli z wyjściem na 4 kable, bo z dwóch korzysta główny tuner, dzęiki temu w jednym czasie można oglądać jeden kanał i nagrywać drugi.

 

No to tak po krótce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie trzeba bedzie zakupic boxa (cos ala dekoder).

u mnie tez przelaczali na cyfrowy sygnal, to powrzucali te "dekodery" do tv

 

 

a jak podłączysz z dekodera scardem do dvdR i dalej przez hdmi, to nie zadziała?

 

teraz mam podłączone tak

TV z Dekoderem polsatu połączone HDMI

Deoder polsatu z DVDR połączone skart

i jak włącze nagrywanie to przez kilka minut idzie ok a nastepnie wyskakuje taki komunikat :(

 

10032012071.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz mam podłączone tak

TV z Dekoderem polsatu połączone HDMI

Deoder polsatu z DVDR połączone skart

i jak włącze nagrywanie to przez kilka minut idzie ok a nastepnie wyskakuje taki komunikat :(

 

[ATTACH=CONFIG]78531[/ATTACH]

 

To spróbuj połączyć inaczej, tv ze sloneczkiem przez scard, a sloneczko z dvdr za pomocą hdmi.

Tu coś nie gra z tym hdcp:

http://telewizor.eu/hdcp.html

send from htc d s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To spróbuj połączyć inaczej, tv ze sloneczkiem przez scard, a sloneczko z dvdr za pomocą hdmi.

Tu coś nie gra z tym hdcp:

http://telewizor.eu/hdcp.html

send from htc d s

 

jutro tak podłacze

Ale w tedy nie bede mial obrazu HD z polsatu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ciężko będzie to przeskoczyć. Kodowanie HDCP jest właśnie po to aby szyfrować i zabezpieczać sygnał cyfrowy przed powielaniem. Są do tego specjalne adaptery (dekodery łamacze) które potrafią emulować HDCP, ale dość kosztowna zabawka. Jedynie co mogło by Ci jakoś pomóc jest nagrywarka BR która posiada wejście HDMI i potrafi rejestrować z tego sygnału. Ale nie dam sobie uciąć głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli nie tak to może inaczej :

Mam u siebie TV z sygnałem tylko cyfrowym i też nia ma opcji nagrywać cokolwiek bo jak

podłącze kabel antenowy do DVDR (jak kiedys miałem gdy był sygnał analogowy) to nie ma sygnału bo DVDR nie ma wbudowanego dekodera który odbiera TV cyfrową

Czyli cos czuje że bedzie LIPA :(

A wszystko po to że jak czasami wychodze z domu to zawsze ustawiałem sobie żeby mi sie cos nagrało i wieczorem oglądałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup dekoder z PVRem wbudowanym. Masz satelitę czy DVB-T ? Zawsze można coś zrobic ;) Kwestia czasu i funduszy ;) Na bank coś poradzimy. Powiedz dokładnie co masz a ja Ci pomogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam we Włoszech i mam Satelite polsatu i jak miałem jeszcze rok temu zwykły dekoder posatu to wszystko mogłem nagrywac

Ale odkąd zminiłem na HD 5000 to lipa

To samo z TV cyfrowa Wprowadzili od pierwszego lutego i wyłączyli sygnał analogowy i tez lipa

Mam drugi TV "zwykły" i żeby oglądać cokolwiek musialem kupic odpowiedni dekoder i kupiłem z możliwością nagrywania od razu na Pendriwa

Ale wolałbym tak jak miałem kiedyś :)

A co to za dekoder z PVRem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVR to własnie takie nagrywanie na pendriva lub dysk wbudowany. Z tego co pamiętam Polszmata nie paruje kart z dekoderami i można zastosować każdy dekoder. Do cyfrowej telewizji DVB-T i satelity możesz mieć jeden porządny dekoder. Jest coś takiego na rynku które ma wbudowany HDD (dysk twardy) nagrywarkę DVD (napęd) i głowicę DVB-T i DVB-S czyli i satelita i cyfrówka. Wyleciała mi nazwa z głowy. Przypomnę sobię to Ci podam. Sprzęt w dodatku umożliwia streaming wideo z komputera itp. Ale uprzedzam cena ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności