Skocz do zawartości
egon290

TVSAT - problemy, montaż, ustawienia, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu
pewnie ma 60-tkę ? z UK powinna pociągnąć, ale czy na pewno ??

Ja wolałbym wymienić talerz na ciut większy.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie ma 60-tkę ?
pewnie tak, ale glowy nie dam ;)

 

Ja wolałbym wymienić talerz na ciut większy.
dlatego pytam wczesniej, zeby sie pozniej nie okazalo ze... zonk i trzeba dosylac antene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie ma 60-tkę ?
pewnie tak, ale glowy nie dam
raczej standard.
latego pytam wczesniej, zeby sie pozniej nie okazalo ze... zonk i trzeba dosylac antene
konwerter, to spoko, a talerz w razie jak by co, to nie przesadzaj, ale za grosze dostaniesz na miejscu. Gorzej pewnie z ustawieniem .. ?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a talerz w razie jak by co, to nie przesadzaj, ale za grosze dostaniesz na miejscu.
tez prawda ;)

 

Gorzej pewnie z ustawieniem .. ?
zostawie to bez komentarza ;) ale kilka ku... polecialo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma polsat w Norwegii na standardowej misce także w UK problemów nie będzie ;)

 

Edit:

 

I pamiętaj przy ustawianiu anteny że kręcąc samym konwerterem w lewo/prawo na antenie, zyskasz jeszcze te 5% sygnału ;)

Edytowane przez puotec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kilka ku... polecialo
jak tunerka nie będziesz wymieniał, to druga osoba Ci się przyda, ustawisz kanał polsat i nie będzie więcej niż dwie ku... przy ustawianiu anteny ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz tez mam polsat :)

 

---------- Post added at 00:33 ---------- Previous post was at 00:32 ----------

 

dzieki panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja teraz tez mam polsat
dlatego napisałem, że ustawisz na polsat (podczas kręcenia anteną) ... (jeśli tuner zostanie)

w Cyfrze + polsat jest gratis, myślę, że w eNce też, no i dlatego wspomniałem o tym tunerku...

bez przyrządu skończysz na dwóch kur...ch :D

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro już o ustawianiu anten piszecie to dodam kilka słów od siebie, bo wiem że niektórzy nie mają o tym wystarczającej wiedzy:

 

ustawienie anteny to nie tylko prawo - lewo i dół - góra. Zwłaszcza w eNce która ma inne proporcje wykorzystania pasma ma znaczenie precyzyjne ustawienie samego konwertera. Przód - tył (ten 1cm do regulacji na obejmie) pozwala na znalezienie punktu ogniskowania sygnału, do tego należy ustawić idealnie polaryzację konwertera - czyli obrócić go w obejmie o właściwy kąt. Dla Gdańska przesuwa się o 7* w prawo - czyli patrząc na antenę od strony nieba dół konwertera należy ustawić w rejon godziny 7.

 

Dopiero preecyzyjne ustawienie pozwala na odbiór tv bez względu na warunki atmosferyczne przy czaszy 80. Na 60-tkach dekodery HD mogą mieć problemy podczas deszczu, opadów śniegu czy burzy, na 80-tce dopiero fest burza czy ulewa może powodować rwanie sygnału.

 

Z anten polecam Triaxa, nieco droższe niż tania chińszczyzna - ale wykonana idealnie, bardzo łatwa w regulacji i przede wszystkim wieczna. Tanie chińczyki dodawane do zestawów albo sprzedawane za 30pln to anteny często wykonane niezbyt precyzyjnie, przez co nawet przy średnicy 80cm czasem sygnał zanika - bo punkt ogniskowania jest nieostry ze względu na krzywiznę blachy.

 

Dla UK kupiłbym Triaxa 100, przecież UK jest zdecydowanie bardziej na północy niż PL, przez co sygnał tam dociera słabszy (satelity wszystkie są nad równikiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke na standardowej 60tce będziesz miał no problem. Mamy ten plus, że mieszkamy na południu-poszukaj mapki zasięgu hotbirda-nas ładnie ogarnia silnym sygnałem. Ja mam co prawda 90tkę, ale znajomi mają na 60tkach i żadnych problemów, a i sam widziałem działającą cyfrę na maleńkich antenkach ze Sky.

Co do MR to jesli chcesz wziąć w niedługim czasie to weź od razu i po problemie. Teraz niby można zamówić w czasie trwania umowy-bo jak wprowadzili to było tylko dla nowych klientów...

Mi się umowa kończy w grudniu i teraz się zastanawiam, czy domawiać MR i kontynuować umowę bez zmian, czy złożyć wymówienie i zobaczyć co zaproponują i nową umowę wziąć już z MR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Patryk :ok

co do nki to bede bral dopiero na poczatku przyszlego roku, bo trzeba mi najpierw zrezygnowac ze sloneczka, no nic, nad MR sie musze jeszcze dobrze zastanowic ;) czy aby w sypialni nie ma wazniejszych spraw jak ogladanie tv ;):lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. W moim przypadku tv w sypialni przydaje się bardzo bo córka sobie bajki ogląda, a i żona sobie cos obejrzy, a do tego muzyki można posłuchać z satelity bo mam wierzę podpiętą do tunera.

Do tej pory miałem pakiet cyfry, ale kończy się umowa i złożyłem już wymówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro już o ustawianiu anten piszecie to dodam kilka słów od siebie, bo wiem że niektórzy nie mają o tym wystarczającej wiedzy:

 

ustawienie anteny to nie tylko prawo - lewo i dół - góra. Zwłaszcza w eNce która ma inne proporcje wykorzystania pasma ma znaczenie precyzyjne ustawienie samego konwertera. Przód - tył (ten 1cm do regulacji na obejmie) pozwala na znalezienie punktu ogniskowania sygnału, do tego należy ustawić idealnie polaryzację konwertera - czyli obrócić go w obejmie o właściwy kąt. Dla Gdańska przesuwa się o 7* w prawo - czyli patrząc na antenę od strony nieba dół konwertera należy ustawić w rejon godziny 7.

 

Dopiero preecyzyjne ustawienie pozwala na odbiór tv bez względu na warunki atmosferyczne przy czaszy 80. Na 60-tkach dekodery HD mogą mieć problemy podczas deszczu, opadów śniegu czy burzy, na 80-tce dopiero fest burza czy ulewa może powodować rwanie sygnału.

 

Z anten polecam Triaxa, nieco droższe niż tania chińszczyzna - ale wykonana idealnie, bardzo łatwa w regulacji i przede wszystkim wieczna. Tanie chińczyki dodawane do zestawów albo sprzedawane za 30pln to anteny często wykonane niezbyt precyzyjnie, przez co nawet przy średnicy 80cm czasem sygnał zanika - bo punkt ogniskowania jest nieostry ze względu na krzywiznę blachy.

 

Dla UK kupiłbym Triaxa 100, przecież UK jest zdecydowanie bardziej na północy niż PL, przez co sygnał tam dociera słabszy (satelity wszystkie są nad równikiem).

 

to jest tylko teoria kolego ;) ale w temacie widze, że jesteś kumaty :) klepnij mi na PM na jakich forach sat siedzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egon a ja mam takie pytanie.

Teraz korzystam z Polsatu (jeden dekoder i taki też konwerter).

Teraz chcę kupić mulitirooma z Polsatu (dekoder HD + PVR + dekoder SD bo tak dają).

Wiem, że muszę zmienić konwerter (myślę o takim: http://allegro.pl/konwerter-quad-zinwell-gwarancja-tanio-i1901102885.html ) i teraz moje pytanie, czy ja go muszę ustawić równolegle do ziemi czy też jakoś go skosować? Teraz mam wszystko ustawione więc anteny nie będę ruszał tylko podmienię same konwertery.

 

edyta:

no dobra cofnąłem się o kilka postów i już wiem że konwerter również się ustawia.

cervandes fajnie opisał ustawienie dekodera dla Gdańska (7*) a podpowie ktoś jak to będzie dla Łodzi?

 

Do tej pory jakoś ustawiałem sam nie mając o tym pojęcia metodą prób i błędów i jakoś dało sygnał na poziomie 77 - 80%.)

Edytowane przez strus251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalkulator mówi dla łodzi 5,1 i nazywa się to kątem odchyłki polaryzacji.

 

w ramach sprostowania - te 7* podałem "na oko", według kalkulatora kąt ten dla Gdańska to... 4* :) Chodzi generalnie o to, że ustawienie konwertera idealnie pionowo jak robi wielu nie jest prawidłowe i utrudnia precyzyjne ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedzmy jak sobie go lekko przechylę (jak pisałeś w okolice godz 7:00) to będzie git (biorąc pod uwagę, że teraz talerz jest ustawiony ok)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował. Chwilę znajdę i idę na dach powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra Pany, ja troszkę z innej beczki, ale temat podobny ...

Jak poradzić sobie z telewizją naziemną cyfrową ?

Powiedzmy, że mam kilka odbiorników w domku i nie mają MPG4 (albo jakoś tak) i co wtedy ?

czy wystarczy jedne dekoder i jakiś rozdzielacz ?

Czy jednak dekoder na każdy TV ?

Macie jakieś doświadczenia, pomysły ?

Głównie chodzi mi o TV regionalną.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności