Skocz do zawartości
egon290

TVSAT - problemy, montaż, ustawienia, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Panowie zmieniłem konwerter na nowy, zrobiłem na nowo kable - dalej mam to samo.

Oglądam przez jakiś czas np. 1 godzinę a później jak ręką odjął - Brak sygnału (0% jakości).

Nie mam zielonego pojęcia co jeszcze sprawdzić .....

 

W załączeniu fotka tego "dźwigu". Może wygląda to krzywo, ale naprawdę konwerter

jest ustawiony centralnie w kratownicę dźwigu.

 

P1160898.jpg

Edytowane przez pawelekm
Dodałem zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, dźwig na wprost czaszy a Ty zmieniasz kable, konwerter - to jeszcze dekoder dokup i abonament większy, może się poprawi :kciuki A, i telewizor jeszcze :)

 

Naprawdę nie rozumiesz, że niebo musi być bez żadnych przeszkód żeby oglądać TV satelitarną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy program nie zanika jak dźwig się "porusza" ? Ja miałem kiedyś podobny przypadek ale dźwig był o wiele bliżej, coś robili budowlańcy na bloku i był to chwilowy zanik. Wyjrzałem za oko i wszystko się wyjaśniło. Może i u Ciebie tak jest ? Akurat jak się porusza to przysłania talerz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy program nie zanika jak dźwig się "porusza" ? Ja miałem kiedyś podobny przypadek ale dźwig był o wiele bliżej, coś robili budowlańcy na bloku i był to chwilowy zanik. Wyjrzałem za oko i wszystko się wyjaśniło. Może i u Ciebie tak jest ? Akurat jak się porusza to przysłania talerz....

 

 

Dokładnie tak jest :)

W takim razie będę musiał przestawić antenę ..... ale nie wiem za bardzo gdzie .....

 

Ale dziwne jest to, że sąsiad, który mieszka na parterze (ja jestem na 1 piętrze) ma antenę ustawioną

dokładnie w tym samym miejscu co ja (tylko piętro niżej oczywiście ....), antenę ma chyba 60cm (bo widzę, że

sporo mniejsza od mojej) i jakoś wszystko ma OK ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dekodera cyfrowego polsatu. W piątek była burza rodzice nie wyłączyli swojego dekodera z sieci i sie delikatnie rzecz mówiąc "sfajczył". Dzwoniłem do punktu cyfrowego polsatu i Pan powiedział że mój już po gwarancji i nie wymieni a samego kupić nie mogę bo mi ze "stara" kartą nie zadziała. Oczywiście zaproponował nowy plus umowa na 36 miesięcy. Pytanie czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie dekodera cyfrowego polsatu. W piątek była burza rodzice nie wyłączyli swojego dekodera z sieci i sie delikatnie rzecz mówiąc "sfajczył". Dzwoniłem do punktu cyfrowego polsatu i Pan powiedział że mój już po gwarancji i nie wymieni a samego kupić nie mogę bo mi ze "stara" kartą nie zadziała. Oczywiście zaproponował nowy plus umowa na 36 miesięcy. Pytanie czy to prawda ?

 

tak, to prawda.

 

umowa na 36 miesięcy!!! najgorsza jakość obrazu, najgorsze dekodery... ja nie rozumiem co ludzi do polszmatu ciągnie... polszmat sport?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie dekodera cyfrowego polsatu. W piątek była burza rodzice nie wyłączyli swojego dekodera z sieci i sie delikatnie rzecz mówiąc "sfajczył". Dzwoniłem do punktu cyfrowego polsatu i Pan powiedział że mój już po gwarancji i nie wymieni a samego kupić nie mogę bo mi ze "stara" kartą nie zadziała. Oczywiście zaproponował nowy plus umowa na 36 miesięcy. Pytanie czy to prawda ?

 

Proponuję kupić sobie jakikolwiek dekoder z serii Ariva firmy Ferguson...będzie o niebo lepszy obraz niż na polszmatowskich dekoderach.

Ewentualnie Manta HD8000 lub HD 9000 która też jest robiona na bazie starszych fergusonów serii HD8800 i HD9000.

Osobiście mam Fergusona Ariva TT HD PVR i umowę w syfrze+ niedawno dostałem na przedłużenie umowy ich flagowy dekoder PACE PVR HD z dyskiem 500GB i po tygodniu im go oddałem...na ferdku dużo lepszy obraz no i ferdek dużo bardziej funkcjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
t ja nie rozumiem co ludzi do polszmatu ciągnie... polszmat sport?

Mnie właśnie to :(

Reszta to wielka lipa

ktos powie "laikowi" w kilku słowach jak moge zrobic żeby oglądac Cyfrowy Polszamt na dwóch TV bez kupowania dodatkowych dekoderów

posiadam dekoder HD5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję kupić sobie jakikolwiek dekoder z serii Ariva firmy Ferguson...będzie o niebo lepszy obraz niż na polszmatowskich dekoderach.

Ewentualnie Manta HD8000 lub HD 9000 która też jest robiona na bazie starszych fergusonów serii HD8800 i HD9000.

Osobiście mam Fergusona Ariva TT HD PVR i umowę w syfrze+ niedawno dostałem na przedłużenie umowy ich flagowy dekoder PACE PVR HD z dyskiem 500GB i po tygodniu im go oddałem...na ferdku dużo lepszy obraz no i ferdek dużo bardziej funkcjonalny.

Nie wiem czy tak zadziała z tego co się dowiedziałem karta przypisana jest do dekodera i z nim ma tylko działać. Karta od cyfry działa w każdym innym dekoderze do cyfry a polsat ponoć nie. Dekoder udało się wymienić dzięki podpowiedziom użytkownika z innego forum który miał punkt przez parę lat z polsatem.

"wszystko mają napisane w Biuletynie dla Dystrybutorów z dnia:

 

31.05.2011

 

"Rewolucja w Serwisowaniu dekoderów

 

– każdy uszkodzony elektrycznie dekoder wymieniamy od ręki w APS,

– APS nie zgłaszają dekoderów do Serwisu i nie wydają dekoderów zastępczych. "

Jak powołałem się w punkcie na te zapisy skończyła się gadka o umowach itd :)

 

 

umowa na 36 miesięcy!!! najgorsza jakość obrazu, najgorsze dekodery... ja nie rozumiem co ludzi do polszmatu ciągnie... polszmat sport?

bo jest tani a moim rodzicom wystarcza to co maja za 30zł ??

Edytowane przez Kijarasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich speców i mam pytanko ; mianowicie żonce zachciało się drugiego dekodera do sypialni i wybraliśmy opcje telewizji n czarny dekoder do salonu i mały biały do sypialni , i aby wszystko śmigało muszą być ze sobą połączone i tu moje pytanie ; czym i czy są opcje połączenia bez kucia i ciągnięcia kabla bo świeżo po remoncie i malowaniu , coś słyszałem o Home Plug , ale jak zadzwoniłem do sklepu z elektroniką to mnie zgieło , pan kszyknoł że na zamówienie coś takiego i cenowo 500 - 600 zł , załamka , może ktoś zna tańsze rozwiązania proszę o pomoce z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to home plug ale jeśli to coś jest bezprzewodowe to znaczy ze trzeba się od tego trzymać z daleka.

Moja matura ostatnio brała drugi dekoder i fachowca - wszystkie kable i robocizna ok 500pln, oczywiście kable puszczono pod listwami plus wiercenie jednego otworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czarny dekoder do salonu i mały biały do sypialni , i aby wszystko śmigało muszą być ze sobą połączone
bialego podlaczasz do routera a czarnemgo do akces pointa i po czym polacza sie ze soba ;)

ja tak mam polaczone i smiga bez wiekszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich speców i mam pytanko ; mianowicie żonce zachciało się drugiego dekodera do sypialni i wybraliśmy opcje telewizji n czarny dekoder do salonu i mały biały do sypialni , i aby wszystko śmigało muszą być ze sobą połączone i tu moje pytanie ; czym i czy są opcje połączenia bez kucia i ciągnięcia kabla bo świeżo po remoncie i malowaniu , coś słyszałem o Home Plug , ale jak zadzwoniłem do sklepu z elektroniką to mnie zgieło , pan kszyknoł że na zamówienie coś takiego i cenowo 500 - 600 zł , załamka , może ktoś zna tańsze rozwiązania proszę o pomoce z góry THX

 

Jeżeli szukasz bardzo taniego rozwiązania to tylko ciągnięcie kabla i wiercenie ściany...oczywiście jeżeli sobie sam to zrobisz bo jak widać kolega Michał słono zapłacił za taką usługę. Ja polecam rozwiązanie bezprzewodowe Clone+ ( http://www.cloneplus.com/pl/home.html ) u mnie śmiga od 3 lat i żadnych problemów. Jeden dekoder jest w salonie drugi w sypialni ,a pokoje oddzielone są kuchnią więc przez 2 ściany spokojnie daje radę. Producent podaje zasięg 150m ,ale to na wolnej przestrzeni bez przeszkód pewnie.

Na alldrogo do 400zł kosztuje taki zestaw. Dla pewności musisz się dopytać u sprzedawcy czy będzie działać z kartą telewizji n.

 

Szerze mówiąc 500zł za wywiercenie jednego otworu i pociągnięcie kabli to grabież w biały dzień.:wmorde

 

Ale z drugiej strony tak czy inaczej musisz ciągnąć kabel od anteny do drugiego dekodera więc jeden kabel w tą czy w tamtą nie robi różnicy. Ja nie musiałem bo w fazie budowania była zrobiona instalacja pod kable antenowe bezpośrednio z dachu do pokoi gdzie miały być tv.

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z drugiej strony tak czy inaczej musisz ciągnąć kabel od anteny do drugiego dekodera więc jeden kabel w tą czy w tamtą nie robi różnicy

 

nie tak jak mówisz kabelki od komina do każdego z pokoi koncentrykiem są zrobione , więc tu kucia nie będzie , ale widzę że wszystkie rozwiązania bez kucia i wiercenia to pare setek więc zostane przy ciągnięciu kabla tylko się muszę zastanowić czy nie skozystać z wetylacyjnego komina i z sypialni na piętrze spadnę kominem do piwnicy a tam sufitem wjadę pod salon na parterze i jestem w domu , serdeczne dzięki za podpowiedzi ;

pozdravwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz netgear wnc 2001 do dostania na allegro lub choćby w sklepie nki za ok. 100 zł zdaje się. Podłączasz do białego wciskasz przycisk na nim i na routerze i się łączą. Czarny do routera kablem i kłopot z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli szukasz bardzo taniego rozwiązania to tylko ciągnięcie kabla i wiercenie ściany...oczywiście jeżeli sobie sam to zrobisz

 

no i mam barana teraz ,bo podjęta decyzja, na prowadzenie kabla, atu mi pan na volumenie w wawie mówi że zwykly kabel komputerowy to ma ale do ''N '' to on niestety nie pasuje bo coś jest tam zamienione o co chodzi ku....lka

Edytowane przez RICKI 72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo. Takie kable są w dwóch wersjach: równolegle i skrosowane. N zdaje się musi mieć krosa. Kupujesz taki i już. Ale zamiast ciągnąć kabel wolałbym rozwiązanie które podałem Ci wyżej. Sam mam taki i sprawdza się świetnie. Oczywiście o ile masz wifi.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zamiast ciągnąć kabel wolałbym rozwiązanie które podałem Ci wyżej. Sam mam taki i sprawdza się świetnie. Oczywiście o ile masz wifi.
tez o tym wczesniej pisalem, rowniez posiadam i dobrze mi z tym ;)

co do wifi, to i tak lepiej by bylo jakis router kupic (jak go nie ma) niz kable ciagnac.

co prawda ja nie ciagnalem przewodu antenowego do bialego dekodera, ale i tak jest ok, bo da sie ogladac na obu w jednym czasie, z tym ze juz bez nagrywania na czarnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką dobrą antene pokojową polecacie do odbioru TV naziemnej

Szukam czegoś mocnego bo miejscowość jest w "dole" no i dom ma dość grube mury

Tą co mam teraz kupiłem na giełdzie za 20 zeta i masakra :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności