Skocz do zawartości
egon290

TVSAT - problemy, montaż, ustawienia, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

JAk bedziesz miał to dawaj :)

Dzieki z góry za wyczerpujące odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na litość boską, wypadła mi nazwa totalnie z głowy. Powiem Ci więcej, masz możliwość wymiany w nim głowic, dysków, napędów i nawet może robić za odtwarzacz BR płyt. Po sieci możesz wrzucać na niego filmy, czyli odtwarzacz sieciowy, odtwarza z usb i dysków zewnętrznych ma możliwość przeglądania YT i innych serwisów. Muszę przestać myśleć to może mi się przypomni. Sam miałem taką zabawkę sobie kupić, i nie wiem czy tego nie zrobię.

 

Jupiii !!!

 

DREAMBOX DM 8000 HD PVR DVD!!! 4 gniazda na głowice. Miejsce na napęd (BD Combo, DVD-R inne) miejsce na HDD itp :] Jest na linuxie ;) Czyli jak coś działa emulacja (jak poczytasz to się dowiesz co to emulacja ;) )

 

Polecam dekoder doposażyć w HDD , BD-COMBO (ngrywarka DVD i z odtwarzaczem BLU-RAY) WiFi, i głowicę DVB-T (można 2 sztuki) Ew. DVB-C czyli tuner telewizji kablowej ;)

 

http://www.sklep-tvsat.com/Dreambox_8000_HD_PVR_Najlepszy-12.html Tylko jak mówiłem CENA!! Ale warto !!

 

http://www.satwell.com/lista.php?id=115&l=2&w=1 DOSTAWCA BEZPOŚREDNI :)

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rugby13,Patrick wielkie dzięki za pomoc-już jest dla mnie wszystko jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam Polszmata nie paruje kart z dekoderami i można zastosować każdy dekoder.

Oj chyba się mylisz Polsat paruje kartę z dekoderem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To spróbuj połączyć inaczej, tv ze sloneczkiem przez scard, a sloneczko z dvdr za pomocą hdmi.

Tu coś nie gra z tym hdcp:

http://telewizor.eu/hdcp.html

send from htc d s

 

Po podłaczeniu Polsatu z DVDR przez HDMI - nie ma obrazu Czyli jest zakodowane :(

Ale zauważyłem że w dekoderze polsatu z tyłu jest wejscie USB i pomyslałem że

podłacze pendriva i będę mógł na niego nagrywać Lecz po podłączeniu nie widzi mojego

pondriva (podłaczałem różne) i raczej zakupie taki dysk http://tvpolsat.info/news.php?readmore=3382&c_start=0

koszt około 250 zł i w tedy bede mógł nagrywac wszystko co bede chciał z dekodera :)

 

tylko teraz pytanie : Po co mi moje DVDR kiedy filmy oglądam poprzez PS3 , nagrywac nie mogę nawet z sygnału analogowego

bo juz u mnie go nie ma jest tylko cyfrowy W sumie nowy sprzęt i jest juz nie użyteczny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomyslałem że

podłacze pendriva i będę mógł na niego nagrywać Lecz po podłączeniu nie widzi mojego

pondriva (podłaczałem różne)

i nie zobaczy(usb działa od ok. 2 m-cy po aktualizacji oprogramowania dekodera), polsat dobrze zarabia na tych kiepskich dyskach , zbyt piękne aby każdy sam podłączył pendriva lub dysk

W sumie nowy sprzęt i jest juz nie użyteczny

juz nie taki nowy

, dekodery PVR są już dość dawno są dostępne na runku , teraz też możesz nagrywać połącz DVDR z dekoderem poprzez Scart(eurozłącze) i zależnie które gniazdo wykorzystasz nagrywając ustawiasz odpowiednio AV1 lub AV2 , trzeba zgrać połączenia przewodowe z ustawieniami w menu sprzętu

Edytowane przez rugby13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie w kwestii ustawienia anteny. Obecnie mam telewizję N, antenę 85cm, jeden konwerter i biały dekoder bez nagrywarki.

Problem polega na tym, że za cholerę nie mogę ustawić zasięgu. Tzn. ustawiam antenę "jakość" wskakuje mi na np. 60-70%, wszystko

przykręcam mocno i cieszę się, że mam co oglądać. Mija jakiś czas, bywa różnie (godzina, kilka godzin, dzień) i po włączeniu dekodera

mam "brak sygnału" na każdym kanale. Wchodzę w diagnostykę a tam "jakość - 0%". Nie wiem już o co chodzi. Dodam iż dzieje się

to niezależnie od warunków pogodowych a anteny nic nie zasłania (gołe niebo). Proszę o podpowiedź co zrobić lub co sprawdzić (i jak) ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw w dekoderze kanał na słabym transponderze (np Polsat HD), wejdź w setup. Następnie ustaw czaszę tak aby jakość była jak największa i dobrze dokręć, przyłóż się do tego żeby było jak najlepiej. A potem odkręć tą maleńką śrubkę co trzyma konwerter i najpierw znajdź punkt ogniskowania czaszy (regulacja przód-tył o ten 1cm) o którym ŻADEN laik nie wie a jest to główna przyczyna problemów z odbiorem TV, na koniec ustaw konwerter pod kątem 7,2* (kąt obrotu konwertera). Odnosząc się do wskazówek zegara ma konwerter patrząc ze strony satelity na antenę być obrócony o około 5 "minut" zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

 

I nie ma **uja, ma być 100%.

 

Problem polega na tym, że ustawiając 60% w czasie dobrej pogody tak naprawdę beznadziejnie jest ustawiona, bo w czasie deszczu czy śniegu tłumienie zbija sygnał do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaje, kat na samyk konwerterze, jest bardzo wazny :ok tez mialem podobny problem, po przekrecenu konwertera wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem ale była wina konwertera,bo pękła obudowa(chyba od mrozu) od strony czaszy i minimalnie musiało rozszczepiać bo zwykłe programy mi działały ale z HD był problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie - dzięki za poradę. Dzisiaj to sprawdzę.

Wczoraj już nic nie kombinowałem bo sygnał "sam się znowu odnalazł" (jakość 24% :dodupy ).

No, ale tak nie może być - jak mówiłem sprawdzę ten patent z przesunięciem konwertera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest żaden patent, to jest procedura ustawiania czaszy. Ludzie mając pojęcie o ustawianiu anten siatkowych gdzie trzeba było ją skierować "w stronę" nadajnika i było ok myślą, że jest podobnie w przypadku telewizji satelitarnej. A tu ****. Bardzo istotne w satelitkach jest ogniskowanie, czyli skupienie sygnału w jednym, maleńkim punkcie. I tym się też różnią rasowe anteny np Triax od tanich, krzywych, chińskich bubli sprzedawanych na lewo i prawo - na triaxie ustawisz 100% i nawet w czasie burzy masz 90% a jak masz szajs antenę, albo za małą - to mały deszczyk i już spada jakość do 70% a w czasie burzy możesz zapomnieć o oglądaniu TV.

 

Mam w domu czaszę założoną około 87 roku, 120cm średnicy. Ustawiona raz, do dzisiaj tajfun nie tajfun a 100% jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Próbowałem z odsunięciem/przybliżeniem konwertera.

Poprawa jest rzędu kilku procent nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście takie trywialne kwestie jak pole widzenia są ok? Nie masz drzewa czy o zgrozo linii wysokiego napięcia między czaszą a satelitą? Bo czasem ludzie potrafią zakładać anteny na blokach mieszkalnych podczas gdy satelita jest zasłonięty przez sąsiadujący budynek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloku póki co jeszcze nie ma (budują....).

Jedynie co, centralnie na linii anteny, stoi dźwig ..... kur....a (taki wysoki żuraw, jeśli dobrze się wyrażam).

Rozmawiałem z jednym z automatyków i mówił, że nie ma to praktycznie żadnego znaczenia.

Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z jednym z automatyków i mówił, że nie ma to praktycznie żadnego znaczenia.

Nie wiem.

 

Ja mieszkając na 2 pietrze po drugiej stronie ulicy mam 12 piętrowy wieżowiec i jakość na poziomie ok 70% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liście na drzewie znaczenie mają a co dopiero metalowy dźwig... Światło satelity musi być niczym nie przesłonione. Dwa razy w roku można to łatwo sprawdzić - słońce w konkretnym momencie staje w linii talerz - hotbird i można pięęęęknie stwierdzić po padaniu cienia czy cała czasza jest z satelity widoczna czy też nie. Nie wiem które to dni w tym roku, dopytajcie na forach tematycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronka z tematem ustawień anten ( słońce też pomaga) http://stud.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/czasaz.html

Do wszystkich trafnych uwag cervandesa dodam , ważna jest jakość wykonanej instalacji a tu wiele osób oszczędza na przewodzie , nagminnie instalatorzy wciskają stalową taniochę . Często też połączenia efki są robione byle jak , używamy łączników okiennych aby nie wiercić dziur i cały czas tracimy jakość sygnału. Na koniec istotne pytanie czym mierzymy poziom i jakość sygnału , napewno wskażniki dekoderów nie dają pewności dobrego ustawienia anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Gdańska był to w tym roku 1 marca, kolejny taki układ 12 października. Dzięki Rugby13 za linka, o to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności