Skocz do zawartości
Marsal

Problemy po wymianie poduszek pod silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Passat B3 1.8 RP około miesiąc po wymianie dwóch poduszek pod silnikiem. Mechanik zostawił tylko przednią poduszkę starą, twierdził że jeszcze dobra. Po tej wymianie przenoszone są straszne wibrację na nadwozie i koło kierownicy. Nowe elementy gumowe powinny niby lepiej amortyzować wibracje silnika!? Myślałem że "się ułoży", ale już ponad miesiąc i się "nie ułożyło".

Dodatkowo auto drastycznie straciło na mocy. Wierzyć mi się nie chce aby wymiana poduszek pod silnikiem miała wpływ na moc, ale takie są moje obserwacje.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszki do mocy nic nie mają, ale te wibracje mogą być przez zły jakościowo materiał z jakich są wykonane. Poduszki pod silnik to albo oryginalne albo markowych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami te tanie, nowe poduszki są gorsze niż stare orginały, a do mocy nic nie mają;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam nie warto wkładać tanich poduszek. Mam u siebie przednią febi a lewą i prawą toprana. Wibracje przechodzą na nadwozie tak ze czuć w środku wibracje. Może ustąpi to z biegiem czasu jak zmiękną. Oby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie jak zmiękną to będą do d...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszcz

mozesz jeszcze sprubowac popuscic gluwne sruby od mocowania lap do poduch i odpal go na popuszczonych niech sie sam ustawi bo moga byc naprezone a co do mocy musisz szukac przyczyny gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy to czy masz jeszcze katalizator? może to on już się zapchał i przez to jest słabszy,kto wie.

Jak masz to radził bym sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo mam zamiar wymienić poduszki na silniku w VR6.

Jakiej firmy poduszki kupić? Podajcie sprawdzone przez siebie producentów.

Wole wymienić poduszki raz a konkretnie i nie wyciągać więcej silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat, bo mam zamiar wymienić poduszki na silniku w VR6.

Jakiej firmy poduszki kupić? Podajcie sprawdzone przez siebie producentów.

Wole wymienić poduszki raz a konkretnie i nie wyciągać więcej silnika.

 

Febi wylała mi się po 10tys, wsadziłem oryginał i jakoś lata... Moim zdaniem albo poduchy lema albo oryginał, innych nie ma co pchać bo będzie gorzej niż było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy takie same auto...

A co myślisz o pouliretanowych poduszkach pod silnik? Czy to dobry pomysł? Podobno są twarde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, są twarde ale co to da? Mniejsza amortyzacja i większe przekazywanie drgań na ramę? To jak z elementami zawieszenia z poliuretanu, niby ok bo są twarde i dłużej wytrzymują ale coś ich kosztem prędzej padnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w Audi mam 4maxa (nie było innych w sklepie, kupując ją schowałem sobie paragon :) ) i lata już 60tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Febi się nie sprawdza w vr6-ce bo silnik cięższy? Tak domniemywam bo u mnie Febi lata już kilkadziesiąt km i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja u siebie też założyłem Febi i jestem zadowolony. Zadnych problemów.

 

P.S. Do wymiany poduszek nie trzeba wyjmować silnika, przynajmniej u Mnie :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Do wymiany poduszek nie trzeba wyjmować silnika, przynajmniej u Mnie

w żadnym pasku nie trzeba wyjmować silnika...

 

Febi wylała mi się po 10tys,

Febi to Hurtownik.. produkują własne części ale również pakują towar kupiony od chińczyka.. dlatego jak kupujesz febi to zajżyj do pudełka i sprawdź czy ma oznaczenie VW audi i numer czy napis made in china

 

Może Febi się nie sprawdza w vr6-ce bo silnik cięższy?

febi się sprawdza, kolega swapa automat na manual zrobił 1,5 roku temu i wsadził febi (przeczytał tu na forum podobno coś o tym) do tej pory ma te same poduszki i są jeszcze w dobrym stanie.. a nalatał już 50 tys km.. głównie do rosji i zpowrotem.. Edytowane przez kobylak2206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka w temacie poduszek silnika:

http://www.clubgti.com/forum/showthread.php?t=194529

czy ktoś z kolegów miał poduszkę ruvilla??

założyłem ruville na przód bo akurat tylko taka buła z jakichś lepszych - ogólnie jest ok

najlepiej zachowuje sie przy niskich temperaturach, jak się robi ciepło to drgania zaczynają się przenosić na budę.. tak jakby poducha był trochę za miękka - nie wiem co by spróbować polepszyć... żeby było ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pod skrzynią Febi i taką założyłem, bo jak u mnie latała 80 tysi a u niemca nie wiem ile to myślałem że powinna trochę wytrzymać.

Ogólnie jest lepiej tylko czasem po ostrym hamowaniu zaczyna wibrować nadwozie.

Nie wiem czy te pozostałe też pasowało by zmienić czy poczekać aż się ułoży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności