Skocz do zawartości
mrozuf

wybrzuszenie podlogi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zauwazylem wybrzuszenie podlogi przed fotelem pasazera zaraz przy progu. Wczesniej nie zwrocilem na to uwagi, ale wydaj mi sie ze podloga byla plaska...

Czy tam znajduje sie "cos samochodowego" co wczeniej umknelo mojej uwadze?

 

Czytajac watki o wodzie w aucie naszla mnie sugestia, ze dostala sie tam woda na dywanik/ podloge i podczas mrozu zamarzla wysklepiajac podloge... sluszna teoria?

 

W tej kwestii mam jeszcze jedno pytanie? czy jak bede wyciagal akumulator zeby wyczyscic odplywy, to bede musal kodowac radio po ponownym podlaczeniu? Czy tez obejdzie sie bez (kodu jak to zwykle "u niemca" brak :/:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej kwestii mam jeszcze jedno pytanie? czy jak bede wyciagal akumulator zeby wyczyscic odplywy, to bede musal kodowac radio po ponownym podlaczeniu? Czy tez obejdzie sie bez (kodu jak to zwykle "u niemca" brak

 

Raczej obejdzie się bez, musiałbyś kodować jeżeli podłaczyłbyś w innym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod/przed fotelem pasażera masz pod wykładziną wypełniacz styropianowy, możliwe że woda przymarzła i uniosła styropian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko odepniesz klemę to na 100% będziesz musiał wpisać kod do radia , chyba że masz nie oryginalne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko odepniesz klemę to na 100% będziesz musiał wpisać kod do radia

nie prawda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą nawigację i każde odpięcie klemy powoduje rozkodowanie radia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm u mnie również nic nie trzeba kodować. Po podłaczeniu aku po chwili już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam poczciwa BETE - to w koncu trzeba kodowac czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne Rhapsody i kodu nie muszę wpisywać po odpięciu aku., ale po odpięciu samego radia już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku z tego wynika jeden wniosek ! Dobrze gdybyś posiadał kod do radyjka może się przydać , wpisanie czterech cyfr to żaden problem oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś BETA i radio się samo rozkodowywało tylko trzeba było chwile poczekać. Jak byś chciał podłączyć w innym aucie to już będzie potrzebny kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tam znajduje sie "cos samochodowego" co wczeniej umknelo mojej uwadze?

 

U mnie pod fotelem pasażera znajduje się identyczna pucha jak pod fotelem kierowcy. Z tym że pod fotelem kierowcy jest układ komfortu, a pod pasażera jakiś tam automat. Nie bardzo w sumie wiem co to ani czemu służy... Kiedyś dopytam mądrzejszych. Niemniej jednak pucha jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis zauwazylem wybrzuszenie podlogi przed fotelem pasazera zaraz przy progu.

 

Miałem też takiego garba, ale powiązałem to z wgniecioną podłogą o krawężnik. Garb dostał z pięty i jest już płasko. Mam nadzieję, że nie trafiłem w

pod [fotelem] pasażera jakiś tam automat.
no ja mam poczciwa BETE - to w koncu trzeba kodowac czy nie?

Jak radio opuściło fabrykę w twoim samochodzie, to samo się rozkoduje. Jak jest z innego auta, trzeba podać kod ręcznie. U mnie po podłączeniu akumulatora pojawia się na chwilę napis SAFE, po czym znika i radio zaczyna działać, ale to już OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, w wikent bede walczyc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pod fotelem pasażera znajduje się identyczna pucha jak pod fotelem kierowcy.

 

Już wiem - jak ktoś ma skrzynię automatyczną to tam właśnie jest sterownik od niej. W manualach tam nie ma nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już wiem - jak ktoś ma skrzynię automatyczną to tam właśnie jest sterownik od niej. W manualach tam nie ma nic.

 

W manualach tam jest klocek styropianowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam BETE i wymienialem akumulator dzisiaj i po rozlaczeniu klem i wymianie akumulatora wsiadam do paska i ku mojemu zdziwieniu nie musialem kodowac radia ale i zostaly poprzednie ustawienia climatronika i komputera pokladowego,jedyne co mi sie skasowalo to licznik kilometrow dziennych-WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A licznik km dzienny przypadkiem sam sie nie zeruje po ok 4h niejezdzenia? Moze jak rozlaczasz aku to sie zeruje od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyne co mi sie skasowalo to licznik kilometrow dziennych-WTF?

 

Norma. Kasuje się i dzienny w zegarach i 1 i 2 pamięć w fisie.

 

Nawet jak ci pada akumulator i zakręcisz deska piszczy. I w tym momencie licznik dzienny się także kasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po rozlaczeniu klem i zalozeniu nowego aku to nawet zegarek mi sie nie skasowal wartosci na fisie byly takie same jak przed wymiana akumulatora-czyz bym mial jakas dodatkowa baterie do pamieci? bo sam jestem w szoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności