Skocz do zawartości
kebab18

Naciąganie opon w trapez

Rekomendowane odpowiedzi

jaką dać na przód 9cali

 

ja bym coś takiego wrzucał ale bardziej do 205 bym się przekonywał by lepszą trackcję mieć

195/45/17

lub

205/40/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to będzie przy poponach 225/45 na tyle 10 cali? 205/40 bedą mniej wiecej równe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, to się wtrącę :pardon

Nigdy nie zastanawiałem się nad naciągiem opon, ale jako że mam zamiar zmieniać felgi (na 18") to chciałbym zadać pytanie. Jak to jest z eksploatacją takiego cudu, chodzi mi o "średni" naciąg, bez żadnego hardcoru. Wiem, że trzeba jeszcze bardziej uważać na felgi, ale jak to jest z wytrzymałością tychże opon. Mają dużo krótszą żywotność?

 

P.S. krystian25-90 niedość, że mamy tak samo na imię, jesteśmy z tego samego rocznika, to na dodatek oboje z Wrocławia :drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. krystian25-90 niedość, że mamy tak samo na imię, jesteśmy z tego samego rocznika, to na dodatek oboje z Wrocławia

 

heh ciekawy zbieg okoliczności ;) ja jestem z okolic wrocka a dokładniej z oleśnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak to będzie przy poponach 225/45 na tyle 10 cali?
powinno to wyglądać bardzo podobnie jak tutaj, może troszkę delikatniej :)

http://tyrestretch.com/cache/10_225_45_R18/10_225_45_R18_Hankook_Ventus_595.jpg

a z przodu 205 coś jak tutaj

http://tyrestretch.com/cache/9_205_40_R17/9_205_40_R17_Toyo_T1R_2_595.jpg

 

wszystko zależy od opon, opona oponie nie równa, jedne bardziej się naciągają , inne mniej

 

Naxus

Opona bez naciągu, czy z naciągiem tak samo się zużywa, lecz prawdopodobieństwo uszkodzenia felgi lub boku opony wzrasta, przy naciągu troszkę więcej trzeba nadmuchać powietrza (o 0,3bar przy średnim, przy hardcore dmuchają by w kole było koło 3/3,2 bara) komfort na harcorowym naciągu z dużą ilością powietrza w kole spada.

Naciąg jest tylko dla oka, praktycznych właściwości nie zauważam :) ale polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naciąg jest tylko dla oka, praktycznych właściwości nie zauważam ale polecam.

spalanie mniejsze jest na wąskiej oponie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też przypuszczałem, ale wolałem się upewnić. Dzięki za odpowiedź :kciuki

 

A co do krystian25-90 to jeszcze jedno pytanie. Co oznacza 25 w Twoim nicku :D? Bo ja urodziłem się 25 kwietnia, jeśli to też jest dzień Twoich urodzin to chyba padnę :hehe

Normalnie jak klony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie urodzilem sie 25 kwietnia :) przypadkowa liczba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i banalne pytanie ale ja nie wiem wiec pytam Was. Czy na takie felgi da rade naciagnac opony w trapez?

1462371816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na takie felgi da rade naciagnac opony w trapez?
pewnie że da ;)

tylko zależy jaką mają szerokość te felgi,bo żeby był jakiś naciąg to opona musi być węższa od felgi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie troche:P Mam pyatnie jaka oponke powieniem posiadac na feldze? Otoz posiadam na tyle kola 18 9/5 i oponke 235/35 a na przdzie mam felgi 8/5 i posiaam opone 225/40 przodzy mam calkiem łyse musze i chce wymienic najlepiej na weższa moje pytanie to czy przy takim zestawieniu musi byc jakis konkretny rozmiar bo inaczej opona mi sie szybko zjedzie czy moge wstawic inna wezsza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie że da

tylko zależy jaką mają szerokość te felgi,bo żeby był jakiś naciąg to opona musi być węższa od felgi

 

Normalnie zalozone mam na nich opony 225/55 R17, rozmiaru felgi nie znam. Wiec jaka opone na to naciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalnie zalozone mam na nich opony 225/55 R17, rozmiaru felgi nie znam. Wiec jaka opone na to naciagnac?
pierwsze co trzeba zrobić to sprawdzić jaki masz rozmiar felgi,szerokość (J) bez tego ani rusz ;) drugie to zależy jaki to ma być naciąg :?:

polecam stronkę http://www.tyrestretch.com/index.php

tu można zobaczyć jak wygląda dana opona na danej feldze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję lekko kotleta :)

 

Jestem zmuszony w moim Pasku B5 zrobić opony w trapez na przodzie. Niestety ostatnimi czasy wydało się sporo pieniędzy, a jak wiadomo "niestandardowe" rozmiary opon są troszkę droższe.

 

Mam możliwość kupna "po znajomości" nieużywanych opon, lecz wyprodukowanych w 2007 roku. Co sądzicie o takim cudzie? Opony są firmy Toyo Tires. Znalazłem takie również na alledrogo:

http://moto.allegro.pl/toyo-px4-205-40r18-i1589257063.html

 

Chodzi o taki własnie rozmiar - 205/40 na felgę 18x8 co daje lekki naciąg. Czy takie opony zdadzą egzamin? Proszę o opinie.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciekawy naciąg, niski komfort podróżowania, uważaj na felgę bo już nie wiele będzie ją chronić, ja mam ciut szerszą bo 215/40 R18 i dość dobrze czuć wszystkie nie równości, chcesz naciąg to polecam, a sama opona pewnie też godna uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie ciekawy naciąg, niski komfort podróżowania, uważaj na felgę bo już nie wiele będzie ją chronić, ja mam ciut szerszą bo 215/40 R18 i dość dobrze czuć wszystkie nie równości, chcesz naciąg to polecam, a sama opona pewnie też godna uwagi :)

Czy chce to sam nie wiem, ale jak nie poszerze nadkoli to nie bede mial wiecej opcji zeby mi przód nie obcieral przy glebie :P wiec jeszcze sie zastanawiam co wybrać, najgorsze to to, ze nie wiem czy napewno trapez pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acham

Czy chce to sam nie wiem, ale jak nie poszerze nadkoli to nie bede mial wiecej opcji zeby mi przód nie obcieral przy glebie wiec jeszcze sie zastanawiam co wybrać, najgorsze to to, ze nie wiem czy napewno trapez pomoże

acham, zapomniałem dodać, że przy naciągu trzeba troszkę więcej powietrza dmuchną w koło, jeśli masz mega sztywną glebę to pomoże, ale jak potrafi bez problemu zabujać przodem dobre kilka centymetrów...

Nie wiem jak dużo wystaje Ci koło z przodu, ale zawsze jeszcze jest opcja klepania błotników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felga 8 cali z ET35 przy oponie 225 i wystaje pare mm ale niestety na gwincie MTS ktory jest prawie jak seria. Wiec skok jest duży. Najgorzej jest na dziurach przy skreconych kołach bo nawet małe nierówności i potrafi dobić do nadkola. Podnioslem juz paskuda ale jeszcze potrafi przytrzec. Nie mam pojęcia co z tym zrobic, poszerzył bym nadkole o 1cm ale wiem ze jest ryzyko zniszczenia lakieru, a autko ma blachę i lakier w stanie idealnym...

 

Jak sie wku... to zdejmuje gwint, zaloze same sprezyny -35 i bede mial koze ale przynajmniej blachy nie zniszcze.

 

---------- Post added at 11:54 ---------- Previous post was at 11:52 ----------

 

Artur, jak orientujesz sie w tym temacie to odwiedź mojego paska i zobacz co i jak :P moze mi cos poradzisz. Byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Link w podpisie \/ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 225/40 przy mojej glebie przód ocierał o nadkola , przy 215/35 nie ma tego problemu już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Felga 8 cali z ET35 przy oponie 225 i wystaje pare mm ale niestety na gwincie MTS ktory jest prawie jak seria. Wiec skok jest duży. Najgorzej jest na dziurach przy skreconych kołach bo nawet małe nierówności i potrafi dobić do nadkola. Podnioslem juz paskuda ale jeszcze potrafi przytrzec. Nie mam pojęcia co z tym zrobic, poszerzył bym nadkole o 1cm ale wiem ze jest ryzyko zniszczenia lakieru, a autko ma blachę i lakier w stanie idealnym...
Zaryzykowałbym z naciągnięciem 205/40 powinno wystarczająco pomóc, a dla bezpieczeństwa by opony nie pociąć oddaj do kogoś co umie klepać błotniki (by zagiąć wewnętrzną krawędź błotnika, i nie będzie opcji by coś przycierało), szkoda, że ten gwint MTS taki miękki jest, ja kupiłem amorki ta-technix i również okazały się miekkutkie jak i MTS, jednak gwinty KW,Eibacha, H&R, Weiteca biją te tańsze łeb na szyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności