Skocz do zawartości
snajper0001

LED do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy na zalonczonej Fotce orientuje sie ktos jakie LEDy w tym pasku sa zamontowane, czy to nie z Audi S6?

pasebiayjpg2jpg3jpg3jpgrm1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy na zalonczonej Fotce orientuje sie ktos jakie LEDy w tym pasku sa zamontowane, czy to nie z Audi S6?

 

z S6 wyglądają tak http://www.passatplus.de/umbauteile/audi-s6-tfl/index.htm

te zamontowane w Passacie są jakby nieco szersze,ale może mi się to tylko wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ładnie te ledy wyglądają, jakby ktoś wiedział co to dokładnie za ledy, to napiszcie. pzdr;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukige

Mnie bardzo podobają się te od S6. W innych postach odnosnie tych swiateł było napisane, że można je kupic na allegro za ok 1000zl. Mnie najtaniej udało się znależć za 1400 i zastanawiam się nad ich kupnem ale nie wiem czy będą dobrze świeciły -chodzi o jakis moduł? Było to opisane w innym miejscu na forum ale nie mogę się w tym połapać. Jak ktoś potrafi mi pomóc lub podać link do tych świateł ale w fajnejszej cenie to z góry serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie bardzo podobają się te od S6. W innych postach odnosnie tych swiateł było napisane, że można je kupic na allegro za ok 1000zl. Mnie najtaniej udało się znależć za 1400 i zastanawiam się nad ich kupnem ale nie wiem czy będą dobrze świeciły -chodzi o jakis moduł? Było to opisane w innym miejscu na forum ale nie mogę się w tym połapać. Jak ktoś potrafi mi pomóc lub podać link do tych świateł ale w fajnejszej cenie to z góry serdeczne dzięki.

 

Kompletne są niestety drogie,od 1200 w górę,można kupić podróby za jakieś 480 zeta,ale nie mogę znaleźć nigdzie tego linka.Chyba jest u mnie w opisie Passata,zerknij tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dasz takie LED-y to odłaczysz chalogeny. Mozna wtedy podłaczyc to pod halogen i zakodowac Bordnetza zeby uzywał halogenów jakos świateł do jazdy dziennej. Wszystko zostaje jak w ORG. Przy 8 ledach (czy ile ich tam jest) pobór pewnie bdzie jak przy 30W zarówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, trochę odświeżę temat. Może coś takiego? http://www.eltak.pl/?p=productsMore&iProduct=539

I jak to ma się do obowiązujących przepisów? Nikt się nie doczepi?

 

W tej cenie nic mądrego nie kupisz.Gwoli przypomnienia-muszą załączać się dopiero po odpaleniu silnika-więc odpadają,chyba że dokupisz moduł sterujący,pełno ich na alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwoli przypomnienia-muszą załączać się dopiero po odpaleniu silnika

 

Nie mąć kolego - wg przepisów, światła do jazdy dziennej muszą się włączać, gdy urządzenie uruchamiające silnik (kluczyk, a właściwie stacyjka) znajdują się w pozycji umożliwiającej jego pracę.

Jest to jednoznaczne - przekręcasz kluczyk na "ON" - światła muszą się włączyć.

 

Światła muszą być na kloszu ozaczone w sposób trwały:

 

Symbolem homologacji w kraju europejskim, np. E20 (Polska) i symbolem RL00 (światła do jazdy dziennej) z numerem homologacji.

 

Żadne DRL; 00RL i temu podobne!

Wielu sprzedawców na Allegro w żywe oczy kantuje z homologacjami robiąc właśnie fotki na zbliżeniu jakichś DRL-i itp. w opisie fabrycznym, a na fotce znaku homologacji widać np E13 i obok A02 - czyli światła i owszem, z homologacją, ale jako postojowe!

Pobór mocy dziennych na LEDach to jest min. 4,8W / lampa, więc jeśli ktoś opisuje że sprzedaje dzienne i pisze że pobór mocy 0,5W, to można zapomnieć że to są dzienne - taką moc pobierają postojówki - wiąże się to z wymogami co do światłości lamp uzyskujących homologację, nie da się wytworzyć odpowiedniego strumienia świetlnego z 0,5W.

 

Najtańsze, jakie mi się udało znaleźć z prawdziwą homologacją kosztowały 159PLN.

Edytowane przez neurojarre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Koledzy a jak jest z lampami typu DAYLINE.

Dziś widziałem B6 z takim wynalazkiem, włączony był tylko pasek diodowy i widać go było świetnie z daleka.

Chciałbym u siebie zamontować coś w tym stylu:

http://allegro.pl/lampy-reflektory-przed-vw-passat-3c-b6-dayline-led-i1497895589.html

Co Wy na to, czy mam się bać w razie kontroli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem

Koledzy a jak jest z lampami typu DAYLINE.

Dziś widziałem B6 z takim wynalazkiem, włączony był tylko pasek diodowy i widać go było świetnie z daleka.

Chciałbym u siebie zamontować coś w tym stylu:

http://allegro.pl/lampy-reflektory-przed-vw-passat-3c-b6-dayline-led-i1497895589.html

Co Wy na to, czy mam się bać w razie kontroli?

 

Wyglądaja ciekawie ale te paski LED nie mają nic wspólnego ze światłami do jazdy dziennej.

 

 

 

 

Wszystko :ok możesz brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy były już omawiane na forum.

Ledy działają jedynie jako postojówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności