Skocz do zawartości
lofi

Dlaczego tak sporo TDI w sprzedaży ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie :\

Dlaczego tak wiele samochodów szczególnie Passatów B5 i B5FL oferowanych do sprzedażny to TDI ..??? kto ma jakie pomysły ??

:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedną teorię ale w kilku podpunktach dlaczego tak jest.

 

- Od kiedy pamiętam to mówiono że VW z TDI pali 5 litrów na setkę co można łatwo

potwierdzić przeglądając ogłoszenia a w nich wyczytamy że pali od 4.4 do max 5.8

na sto kilosów .

- Części bardzo tanie zwłaszcza na szrotach

- Tanie paliwo (dawne czasy) no chyba że się kupuje gdzieś po 2 złotki za literek

z tym że pochodzenie bliżej nie znane o jakości nie wspomnę

- Bo duży procent z nich ma dość spory przebieg (to znaczy niski przebieg i wytartą

kierownicę i fotel + obowiązkowo książka serwisowa rodem z Chin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód jest chyba taki: mianowicie najwięcej pasków kupuje się "do pracy" czyli są to z reguły woły robocze a do takich zadań TDI jest najalepszy - stąd też większość Pasków to TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja swoim ciągne 2 osiową przyczepkę załadowaną nieraz do ok 1t plus masa przyczepki ok 350 kg i ciągnie jak czołg ( nieraz na jedynce bez gazu sam idzie na równej drodze :) Do roboty tylko TDI! Choć i w trasie na pusto daje radę przy wyprzedzaniu choć to tylko 101 kucy. Moim zdaniem kombiaki najlepiej sie sprawdzają w TDI natomiast sedany (gdzie nie trzeba za duzo wozić) lepsze w benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to teorie taką:

 

- bo chcemy jeździć tanio, przez co kupujemy klekota który pali ile pali

- diesel ma tyle o ile koni i jest w miarę dobry do przemieszczania się z ptk A do B ( i tu znów aspekt ekonomiczny się pojawia)

- części do niego spotykane wszędzie w różnych przedziałach cenowych

- łatwy do modzenia tzn. programy chipy etc etc

- można go (tdi) naprawić wszędzie z różnym skutkiem :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to przeciez auto dla ludu miało byc :bleble

-w miare tanie czesci

-nawet oszczedny jak sie muli

-same plusy

-bo sie utarło ze passek tdi jest nie do zajeb......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tak wiele samochodów szczególnie Passatów B5 i B5FL oferowanych do sprzedażny to TDI ..???

 

Bo tak DUUUUŻO ich wyprodukowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najważniejszy jest moment obrotowy. W automacie nie do przecenienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo tak DUUUUŻO ich wyprodukowali.

 

Taki popyt byl/jest :)

 

 

- Od kiedy pamiętam to mówiono że VW z TDI pali 5 litrów na setkę
:)

 

Mi pali 4,7l :) No i nie kazdego stac na jazde benzyna, a tak to sie nie zastanawiam, gdzie kiedy i jak mam jechac tylko wsiadam i jade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w USA sytuacja odwrotna, tam 99% Pasków 3b/3bg to 2,8 V6 lub 1,8t, ( jest tez trochę W8) a TDi to ze swiecą szukać, ale wiadomo dlaczego, skoro benzyna ponad 2x tansza jak u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie - TDI bo ludziska na zachodzie kupowali je do pracy i do dojazdów do pracy na długich trasach. Po kilku latach sprzedali a handlarze cofają liczniki i wystawiają u nas.

 

Co do spalania to owszem 4,9 l/100 km ale trasa. Normalna moja jazda (krótkie trasy i miasto) to 6,7 l/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie u niemców aut na gaz prawie niema bo i stacji LPG jak na lekarstwo czyli brak alternatywy ,to i stąd większość to diesle, a ciekawe jak wygląda % sytuacja sprzedaży salonowych passatów w polsce .

-pewnie się nie dowiemy , wiadomo ogólnie że i unas od jakiegoś czasu rośnie sprzedaż aut z motorem diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A B6 procentowo to chyba jeszcze więcej diesli aniżeli benzyny. Ostatnio przeglądałem ebay.uk pod względem passata B6 kombi w benzynie to wiecie ile było? 10. Tak 10, a diesli ponad 500...No ale co się dziwic, jak to auto powstawało w czasie mody na diesla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dobre, trwałe i w miarę oszczędne silniki... Szkoda że większość jest już wyeksploatowana. Ale jest popyt, to jest i podaż. Choć ja osobiście bym nie kupił. Chyba że do roboty. W żadnej osobówce nie miałem diesla i mieć nie będę.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest problem że jest tak dużo TDi, chciałbym benzynę ale wybór jest tak mały, że nie ma w czym przebierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym benzynę ale wybór jest tak mały, że nie ma w czym przebierać...

 

Wiec może warto ściągnąc zza oceanu, tam duży wybór a dolar słabo stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec może warto ściągnąc zza oceanu, tam duży wybór a dolar słabo stoi.
hmm słabo??? słabo to minimum 2.30 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczytałem, że B7 1.6TDI CR średnio spalal na jakimś tescie 4,4l/100km... Hmm. Mój średnio mi wział 5,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio wyczytałem, że B7 1.6TDI CR średnio spalal na jakimś tescie 4,4l/100km... Hmm. Mój średnio mi wział 5,2

Stary masz B7...?:zeco Gdzie dorwałeś? Masz jakiegoś wujka w kierownictwie VW...?:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności