Skocz do zawartości
Gość djzygiel

Kasowanie Inspekcji Serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki za informacje

 

skoro wypas to poczekam i zobacze:)

 

jutro jadę do znajomego do warsztatu to wezmę od niego kompa i sobie do vaga podepnę i poszukam czy z poziomu kompa można pozmieniać

jak znajdę coś ciekawego to napisze

 

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

 

 

coś mi nie wyszło z cytowaniem, na drugi raz się poprawie :)

109 post tego wątku :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
109 post tego wątku :dobrze

 

No wiedziałem że gdzieś blisko - tak czułem w kościach :kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy dowiedziałem się że mam przekładnie kierowniczą do regeneracji to już w vagu nie patrzyłem na możliwość zmiany w inspekcji..lżejszy teraz będę o kilka stówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej i wczesniej kasowałem inspekcję olejową licznikiem na ---- i mam pytanie czy podczas kasowania inspekcji da sie ustawić swój własny stan przy którym ta inspekcja olejowa zapali sie ponownie , interesowało by mnie 10000 km, a nie jak chyba o ile tak jest w standardzie 15000 km.

 

I teraz moje pytania:

1. Czy da się to ustawić licznikiem ? - jak tak to jak

2. Czy trzeba to zrobić przez kabelek ? - jak tak to jakie wartości i gdzie trzeba zmieniać :)

3. Co wogóle oznaczają przy kasowaniu ---- (że inspekcja wogóle się nie zapali ???) , co bedzie jak np ustawie 5000 ( to będzie info 5000 przed wymianą ?? )

 

nie moge znales konkretniej odpowiedzi na forum ne te pytania, albo przylamowałem :P

PLEAS HELP ME chodzi o PASSKA '99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem olej i wczesniej kasowałem inspekcję olejową licznikiem na ---- i mam pytanie czy podczas kasowania inspekcji da sie ustawić swój własny stan przy którym ta inspekcja olejowa zapali sie ponownie , interesowało by mnie 10000 km, a nie jak chyba o ile tak jest w standardzie 15000 km.

 

I teraz moje pytania:

1. Czy da się to ustawić licznikiem ? - jak tak to jak

2. Czy trzeba to zrobić przez kabelek ? - jak tak to jakie wartości i gdzie trzeba zmieniać :)

3. Co wogóle oznaczają przy kasowaniu ---- (że inspekcja wogóle się nie zapali ???) , co bedzie jak np ustawie 5000 ( to będzie info 5000 przed wymianą ?? )

 

nie moge znales konkretniej odpowiedzi na forum ne te pytania, albo przylamowałem :P

PLEAS HELP ME chodzi o PASSKA '99

1.Nie

2.Spójrz na odpowiedź dwa posty nad twoim

3.Oznacza że skasowałeś bieżącą inspekcję i następna zaświeci się 3000km przed kolejną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma możliwości ustawienia na 10 tys km. Masz do wyboru 15 tys (standardowa wymiana) lub Long Life, czyli co 30 tysięcy. Zmiany dokonujesz kablem i VAG-COMem. Przy kasowaniu ---- oznacza, że skasowano bieżącą inspekcję (przegląd lub olejową).

Zmiany dokonujesz tak:

Steuergerät Anpassung

 

STG 17 (Kombiinstrument) auswählen

STG Anpassung -> Funktion 10

 

-> Kanal 10 ("OIL" Meldung) (bis Mj. 1999/2000)

Der neue Anpassungswert lautet "00015" für Inspektion alle 15.000km, Angabe erfolgt in 1000km (15x1000=15.000km).

 

-> Kanal 11 ("INSP 01" Meldung) (bis Mj. 1999/2000)

Der neue Anpassungswert lautet "00030" für Inspektion alle 30.000km, Angabe erfolgt in 1000km (30x1000=30.000km).

 

-> Kanal 12 ("INSP 02" Meldung) (bis Mj. 1999/2000)

Der neue Anpassungswert lautet "00036" für die Jährliche Inspektion, Angabe erfolgt in 10er Tagen (36x10=360 Tage).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... na pewno nie da się ustawić na 10tys? Zdaje się że u siebie tak właśnie ustawiłem z tym że jeszcze mam kilka tys do wymiany.

 

Na bank da się ustawić tak np w Audi A4 2002, bo tam po ustawieniu, w każdej chwili da się sprawdzić ile jeszcze pozostało km do wymiany. Przestawiłem, sprawdzałem i działa.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm... na pewno nie da się ustawić na 10tys?

Nie, żartujemy sobie...

Na bank da się ustawić tak np w Audi A4 2002, bo tam po ustawieniu, w każdej chwili da się sprawdzić ile jeszcze pozostało km do wymiany.

Ale jeździsz Passatem, nie zapominaj i masz inny licznik.

Przestawiłem, sprawdzałem i działa.

Cieszymy się... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Kanal 10 ("OIL" Meldung) (bis Mj. 1999/2000)

Der neue Anpassungswert lautet "00015" für Inspektion alle 15.000km (A JAK TU USTAWIMY 10.000, ALBO MOZE "00010" ZAMIAST 00015 TO, TO NIE ZADZIAŁCZY TO ??), Angabe erfolgt in 1000km (15x1000=15.000km). (TO BĘDZIE 10X1000=10.000km)

 

TO WTEDY NIE BEDZIE WSKAZYWAĆ CO 10 TYSI ??

 

i co bedzie jak zamiast ---- wpiszemy np 5000 to bedzie co 10.000 względem standardu 15.000 (tylko z napisem pozostało do oila 5000 tysi, dobrze kumam ??

 

pzdr all

Edytowane przez Grzes_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu kolorowy, skoro Ci mówię, że nie ustawisz, to się nie da. Nie przyjmie Ci wartości 00010. Ot po prostu. Można ustawić tylko 00015 i 00030 i TO WSZYSTKO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak twierdzisz Skarbeńku to może żeczywiście tak jest :)

a co do ---- kresek to jak ustawie je na np 6000 to przypomni mi 15000-6000=9000 tysi ???

i

dziś podczas grzebania VCDS wywalił mi dziś błąd czujnika:

"00534 - Czujnik tem. oleju (G8)

30-10 - Przerw/zwarcie z plusem - Sporadyczny"

 

mam motor 1,6 ben i on ma taki czujnik ?? nigdzie nie mogę tego znaleść, w ASO VW powiedzieli mi że te motory 1,6 ben '99 tego nie miały, więc z kąd ten błąd wywaliło, Pan w ASO wzruszał tylko ramionami, wiec co boli mojego VałWeja ??

 

pleass help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniktempoleju16.gif

 

Czujnik temperatury oleju ma oznaczenie 1H0 919 563. A tak w ogóle, to sprawdź instalację biegnącą do tegoż czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do ---- kresek to jak ustawie je na np 6000 to przypomni mi 15000-6000=9000 tysi ???

i

Spróbuj ustawić taką wartość i wszystko stanie się jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za glupie pytanie "VAG MoD", to jest zdjątko schemaciku od silnika 1.6 benzyny '99 ??

 

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

 

a to nie jest przypadkiem to ?? ma troche inne oznaczenie niz podałeś :)

 

http://imageshack.us/photo/my-images/863/czujnikb.jpg

 

tylko ze tu nie ma oznaczenia mojego motoru :(:dolamam

mam silnik 1.6 ARM benze

Edytowane przez Grzes_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazałeś na dokładnie ten sam czujnik... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można w ogóle Vagiem zlikwidować na zawsze komunikaty inspekcji serwisowej ,servisu i oleju by na fisie niewyskakiwały tego typu komunikaty ja sam wiem kiedy mam wymieniać olej i inne rzeczy serwisuje auto sam i jest mi to zbędne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy można w ogóle Vagiem zlikwidować na zawsze komunikaty inspekcji serwisowej ,servisu i oleju by na fisie niewyskakiwały tego typu komunikaty ja sam wiem kiedy mam wymieniać olej i inne rzeczy serwisuje auto sam i jest mi to zbędne ?

Nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie można.

Chyba, że edycja epromu. Może kolega rosiek coś podpowie. Lubi dłubać w epromach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności