Skocz do zawartości
Gość djzygiel

Kasowanie Inspekcji Serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam passata z 2003 , jak go kupiłem to wymieniłem olej ale czytałem na forum że są dwie opcje informacji o wymianie

1:ustawiona ilość kilometrów

2:komputer sprawdza lepkość oleju i informuje kiedy należy go wymienić

Ja nie wiem co mam ustawione w moim samochodzie i czy wogóle jest coś ustawione , powiedzcie jakto sprawdzić

O... jaką lepkość, kto nagadał takich bzdur? Stację meteo już mamy w passkach, a tu proszę laboratorium chemiczne ktoś nam dodatkowo zafundował :6:57:

1. przebieg

lub

2. czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam jedno pytanko. Jezdze juz paskiem jakies 40.000km, wymienialem olej juz 2 razy i nie mialem zadnego komunikatora "OIL" czy "SERVICE"- czy cos takiego. Czy to normalne?.Czy moze nie we wszystkich modelach to sie pokazuje?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, kasujac podanym sposobem z tymi X i Y jak mam to zrobic zeby ustawic kolejny przeglad na za 15k kilometrow z czujnikiem lepkosci? Prosilbym o odpowiedz, Pasek 2005r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie, kasujac podanym sposobem z tymi X i Y jak mam to zrobic zeby ustawic kolejny przeglad na za 15k kilometrow z czujnikiem lepkosci?

Nic nie musisz ustawiac. Po skasowaniu komunikatu, liczy ci od nowa. Oczywscie tyle, ile jest ustawione w module komfortu, bo mozesz miec ustawione na przyklad na 10 lub 30 tkm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie ?

 

Piszecie o komunikatach na wyświetlaczu komputera a może ktoś mi wyjaśnić co one oznaczają. To znaczy co trzeba zrobić gdy zapali się komunikat "SERWIS za 3000 km"

 

Czy oznacza to że mam wymienić olej czy coś jeszcze?

 

Czym się różni servis od inspekcji

 

czy serwis za 3000 km to to samo co servis oil

 

Posiadam Passata 1.8 T 2001r przebieg 190856 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis za 3000 km komunikuje ci, że podchodzi wymiana oleju bądź serwis roczny. Nie pamiętam teraz, czy olej wyswietla sie jako "SERVIS OIL 3000" czy samo "servis 3000". a gdy juz nadejdzie TEN czas, to bedziesz miał komunikat "SERVIS JETZ" bądź "SERVIS NOW" jeśli zmieniłes sobie jezyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45

U mnie niestety ten sposób nie działa a może robię coś żle po ponownym włączeniu zapłonu znów jest komunikat service Pomóżcie proszę pozbyć się tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. może coś podpowiem.kiedyś wsiadam do pasia, zapłon i komunikat "service now" ku.....a prawie zawał. o co chodzi. żadna kontrolka nie świeci wszystko ok. z podniesionym ciśnieniem myślę albo teraz coś sie spier....li albo wszystko ok. godzina jazdy i nic ale jazdy na prawdziwym bucie) poszperałem na forum i chyba chodzi o serwis. tak sobie to kminie kupiłem paska 3 miesiące temu wymieniłem olej i inne duperele ale serwisu nie skasowałem. ale....... ja nim zrobiłem 2000 km czyli poprzedniemu właścicielowi musiał się wyświetlić komunikat serwis 3 lub 2 tyś nie wiem czy wymienił ale serwisu nie skasował i teraz po przejechaniu 3 lub 2 tyś km. ( nie wiem ile wcześniej pojawia się komunikat) teraz po przejechaniu tej drogi wywaliło serwis now czyli chyba przejechałem te 3 lub 3 tyś. poczytałem na forum skasowałem serwis i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie niestety ten sposób nie działa a może robię coś żle po ponownym włączeniu zapłonu znów jest komunikat service Pomóżcie proszę pozbyć się tego

Dokładnie tak jak mówisz :hyhy: Poczytaj raz jeszcze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45
Dokładnie tak jak mówisz :hyhy: Poczytaj raz jeszcze....

 

No dobra może i żle coś robię ale mógłbyś napisać jak to zrobić poprawnie a nie się wymądrzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra może i żle coś robię ale mógłbyś napisać jak to zrobić poprawnie a nie się wymądrzać

Ale to już było napisane w tym i innych wątkach z "pińcet" razy, więc nikt się nie wymądrza.

:eek:

Inni jakoś skasowali.

Poczytaj dokładnie cały wątek i próbuj stosować się do wytycznych.

Ot i cała rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co ci mogę więcej napisac? Wszystko masz opisane. Naciskasz razem oba przyciski na liczniku, trzymasz je i jednocześnie włączasz zapłon. Po włączeniu zapłonu puszczasz przyciski i wtedy pokrętłem od zegarka, czyli tym z lewej strony - przekręcasz w prawo (bądź w lewo - popróbuj bo nie pamiętam) i pokazuje ci się po prawej stronie "----". Następnie przekręcasz raz w prawo przycisk pod licznikiem kilometrów - przewijając na kolejny komunikat i znowu obracasz lewy przycisk. no i tyle w tym temacie. Dalej czegoś nie rozumiesz? :cool:

 

EDIT//

A skoro masz rocznik 2002 to po prostu zniknie ci napis SERVIS. Bo te "----" pokazują się tylko w modelach 3B. W tym tygodniu dwóm kolegom w 3BG to pokasowałem i jakoś działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi post na pierwszej stronie tego tematu.

hha napisał tak prosto ja się da.

Danek75 z punktów zrobił opis, więc masz jeszcze łatwiej.

Wystarczy stosować się do wytycznych.

A poza tym próba nie strzalba.

 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w kasowaniu.

bez tytu?u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszek1234

Przepraszam jstem nowy wiec witam wszystkich i gdyby to już gdzieś było to prosze sie nie denerwować :) Ale wiecie może czy można wyświetlić na żądanie ilośc kilometrów do przeglądu ? jeśli tak to jak to zrobić ? bo Kupiłem Passata i nie wiem kiedy bedzie ten przegląd ! A interesuje mnie to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz to lepiej wymien olej paki rozrzad itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszek1234

Olej zmieniony pasek też wiec samochud sam śmiga ;) ale nie wicie może czy można to jakoś sprawdzić ? bo z ciekawości chciałbym wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej zmieniony pasek też wiec samochud sam śmiga ;) ale nie wicie może czy można to jakoś sprawdzić ? bo z ciekawości chciałbym wiedzieć :)

 

 

:eek::eek::eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dvb

Witam. Ten napis gnębił mnie od jakiegoś czasu więc postanowiłem go zlikwidować. Mam passata z 2000 roku kombi 1.9tdi i pierwszym sposobem w 2 poście tego tematu nic nie zdziałałem. Licznik mam chyba ten starszy bo mam pod obrotomierzem zegarek cyfrowy a pod prędkościomierzem licznik przebiegu. Miałem sam napis SERVICE i zlikwidowałem go w ten sposób:

 

1. Wyłącz zapłon

2. Trzymaj przycisk X

3. Włącz zapłon

4. Puść X

5. Naciśnij i puść X

6. Pokrętłem Y kręć kilka razy w prawo(nie pamiętam ile razy) aż zniknie napis SERVICE i pojawi się przebieg

7. Wyłącz zapłon

 

I po sprawie u mnie żadne kreski żadne inne napisy typu "service now" przy kręceniu pokrętłem Y się nie pojawiały. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra może i żle coś robię ale mógłbyś napisać jak to zrobić poprawnie a nie się wymądrzać

 

Dałeś sobie już z tym radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafalek31

Panowie uważajcie bo niektóre passaty mają wydłużone okresy obsługiwań. Serwis LongLife. Jeżeli masz wydłużone okresy serwisowania to możesz "domowym sposobem " wyzerować okresy międzyobsługowe tylko do 15 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności