Skocz do zawartości
Gość djzygiel

Kasowanie Inspekcji Serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

a ja się tego naszukałem dopiero angielskie forum mi pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie, bo w Audi mogłem w każdej chwili zobaczyć na wyświetlaczu ile mam jeszcze do wymiany. Czy w Pasku jest taka opcja ?

 

Mam 1/2 fisa z komuterem pokładowym i tylko zegarek po lewej stronie pod obrotomierzem. Wyświetla mi się komunikat kiedy mam przykładowo 3000 to serwisu, ale pytanie czy można to zobaczyć wcześniej za pomocą jakiejś kombinacji przycisków na konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można to zobaczyć wcześniej za pomocą jakiejś kombinacji przycisków na konsoli ?

Niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sam to robiłem, zgodnie z waszą instrukcją w B5FL 3BG 2003r

 

[ame]

[/ame]

 

wybaczcie amatorskie słownictwo, ale nie do końca przebiegało to po mojej myśli, nie pojawił się komunikat w prawym oknie licznika bo serwice jetzt już miałem od kilku dni ( podobno ma się pojawiać stąd moje zaskoczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie amatorskie słownictwo, ale nie do końca przebiegało to po mojej myśli, nie pojawił się komunikat w prawym oknie licznika bo serwice jetzt już miałem od kilku dni ( podobno ma się pojawiać stąd moje zaskoczenie)

Wiesz co, kasowałem to już kilka razy u siebie i nic, poza komunikatem {"service now" (service jetzt po Niemiecku)} na środkowym wyświetlaczu, nie pojawiło się.

PS

Nie trzeba odpalać silnika. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cuszek81

Dzięki koledzy. poczytałem troszkę wasze wypowiedzi no udało mi się skasować service.

Czyli jednak domowy sposób się sprawdził. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a mógłby ktoś opisać jak przez VAGa można zmienić odstępy pomiędzy wymianą oleju? Jeśli oczywiście można.

 

Wydaje mi się że przypomnienie pojawia się co 30tys, natomiast ja wymieniam olej co 10tys. Niby niepotrzebny pierdół ale chętnie bym to w autku przestawił aby komunikaty "OIL" zbiegały się z faktycznymi wymianami.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

Steuergerät Anpassung

 

STG 17 (Kombiinstrument) auswählen

STG Anpassung -> Funktion 10

 

-> Kanal 10 ("OIL" Meldung) (bis Mj. 1999/2000)

Der neue Anpassungswert lautet "00015" für Inspektion alle 15.000km, Angabe erfolgt in 1000km (15x1000=15.000km).

 

-> Kanal 11 ("INSP 01" Meldung) (bis Mj. 1999/2000)

Der neue Anpassungswert lautet "00030" für Inspektion alle 30.000km, Angabe erfolgt in 1000km (30x1000=30.000km).

 

-> Kanal 12 ("INSP 02" Meldung) (bis Mj. 1999/2000)

Der neue Anpassungswert lautet "00036" für die Jährliche Inspektion, Angabe erfolgt in 10er Tagen (36x10=360 Tage).

 

-> Kanal 43 (Wegstrecke) (ab Mj. 1999/2000)

Dieser Wert gibt die maximale Wegstrecke bis zum nächsten Service an.

 

15 - Zeit oder Laufleistungsabhängiger Service (kein Motoröl nach VW-Norm 503 00 (Benziner) bzw. VW-Norm 506 00 (TDI))

30 - LongLife Service - Benzinmotoren (Motoröl nach VW-Norm 503 00)

35 - LongLife Service - 6-Zyl.-TDI-Motoren (Motoröl nach VW-Norm 506 00)

50 - LongLife Service - 4-Zyl.-TDI-Motoren (Motoröl nach VW-Norm 506 00)

 

-> Kanal 44 (Zeit) (ab Mj. 1999/2000)

Dieser Wert gibt die Zeit bis zum nächsten Service an.

 

00360 - kein Long Life (12 Monate)

00720 - Long Life Service (24 Monate)

 

-> Kanal 45 (Ölqualität) (ab Mj. 1999/2000)

Je nach Motor und Serviceart muss hier die entsprechende Ölqualität eingestellt werden.

 

1 - Zeit oder Laufleistungsabhängiger Service (kein Motoröl nach VW-Norm 503 00 (Benziner) bzw. VW-Norm 506 00 (TDI))

2 - LongLife Service - Benzinmotoren (Motoröl nach VW-Norm 503 00)

3 - LongLife Service - 6-Zyl.-TDI-Motoren (bis 10.11.2000 - Motoröl nach VW-Norm 506 00)

4 - LongLife Service - 4-Zyl.-TDI-Motoren (Motoröl nach VW-Norm 506 00)

4 - LongLife Service - 6-Zyl.-TDI-Motoren (ab 10.11.2000 - Motoröl nach VW-Norm 506 00)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam od nie dawna pasacika i mam w jezyku włoskim komunikaty!!!!! może ktoś wie jak zmienić na jezyk polski ?? z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam od nie dawna pasacika i mam w jezyku włoskim komunikaty!!!!! może ktoś wie jak zmienić na jezyk polski ?? z góry dzieki

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1453&highlight

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=664&highlight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do adams !!!! wiesz jestem w tych sprawach nowicujeszem i powiedz mi co to jest skrót VAG ! czy to można zmienić recznie ten język włoski na polski czy poprostu jakis program na kompa :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do adams !!!! wiesz jestem w tych sprawach nowicujeszem i powiedz mi co to jest skrót VAG ! czy to można zmienić recznie ten język włoski na polski czy poprostu jakis program na kompa :zeco

 

VSG to jest taki program do diagnostyki auta i można nim zmienić język wyświetlany na komputerze, ale na 100% nie zmienisz na polski bo takiego tam nie ma. Ręcznie też nie zmienisz języka, tylko przez kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ci dziekuje :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś może z komunikatem "fail" na wyświetlaczu podczas kasowania inspekcji olejowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle fail oznacza problem z wsadem licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, właśnie kilka razy kasowałem juz u siebie inspekcje a od jakiegoś czasu przestała się pojawiać. Wszedłem więc metoda przycisków x y w listę komunikatów i wtedy się fail pojawił. Tak sobie myśle że może ten komunikat fail pojawił się ponieważ chciałem skasować insp która się jeszcze nie wyświetliła? Wsad licznika mógł się zepsuć sam od siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z siebie nie, może była jakaś nieudolna korekta zrobiona i stąd te jajca. Odepnij klemę, być może licznik wróci do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności