Skocz do zawartości
slawciol

b4 1.9TDi 1z kąt wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy warto brudzić się aby poprawić kąt wtrysku, powinien być około 50 a jest:

a1ba43e77fa2f86dm.jpg

e1113651e60ef1dem.jpg

502a67efaaa17e59m.jpg

Czy tak ustawiony kąt może być przyczyną ciężkiego odpalania jak silnik zimny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż rękawiczki i popraw kąt wtrysku i przy okazji sprawdź [ustaw] dawkę ,sprawdź świece żarowe mogą mieć już dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
załóż rękawiczki i popraw kąt wtrysku i przy okazji sprawdź [ustaw] dawkę ,sprawdź świece żarowe mogą mieć już dość.

 

dawka jest ok ( 3,8-4) świeczki ok, więc jutro za ustawianie pompy. Jak przestawię kąt na właściwy, to dawka mi się nie zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko rozgrzej silnik do minimum 80*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że się zmieni ustaw ok,50-65 w tych granicach:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto..warto...u mnie wygladał podobnie ,po korekcji inne auto...poprawiła się dynamika pod obciążeniem i ranne odpalanie zdecydowanie na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim kącie to trzeba pompe pchnąć do silnika czy do chłodnicy ? i czy najlepszym punktem jest niebieska linia czy troszkę nad czy pod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj tak na 53 delikatnie nad linią najlepiej włącz chmurkę i wypośrodkuj,do silnika przy spieszasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, w tygodniu wezmę się za to, sobota wypadła od wszelkich prac przy autku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio przy okazji robienia m.in. wtrysków sprawdziłem kąt wtrysku (VAG 704, tdi timing). Powiedzmy ,że był ok. Ale zaczęło mnie zastanawiać coś innego. Kąt cały czas pływał kilka stopni. Czy to jest normalne?

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kat wynosi 65-69 skacze hym ale sadze ze jest troche zle poprawic to bo auto klepie glosno i co sie zmieni jesli ustwie tak na 55?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec po polsku u mnie kat jest 67-69 chyba troche zbyt duzy?? jesli by go zmienic np na 55 co by sie zmienilo??

 

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

 

dodam ze kolega ma audi to mu fajnie miekko chodzi a moj klepie jak te stare silniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrzy się czy ma 50 czy 60 czy też 40 bo to zależy od temp paliwa , (nastawnik pompa itp) trzeba zajrzeć na wykres i ustawić na niebieskiej lini ja miałem trochę pod linią poprawiłem o 5 jednostek i jest idealnie na lini i w mrozy była odczuwalna różnica minimalna bo wcześniej i tak od razu odpalał ale po zmianie jeszcze szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po poprawieniu nie ma żadnej różnicy, jest teraz na niebieskiej lini, tak jak ciężko odpalał, tak dalej ciężko odpala, lecz problem jest u mnie chyba w rozruszniku (tulejki) bo i ciężko kręci i pewnie nie ma odpowiedniego kopa.

MARCINCZARNY po polsku to znaczy, że są literki takie jak: ą, ś, ć, ó, ż itp ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz dawkę paliwa ? to też może być przyczyną problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaką masz dawkę paliwa ? to też może być przyczyną problemów

 

Przy ok. 90st 3,8

Temat był tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=92176

Na razie odpuściłem, zrobiło się cieplej i jakoś kręci, z tym że rozrusznik według mnie jest temu winien, bo aku zmieniałem i dalej słabo kręci, momentami rozrusznik hamuje, więc raczej tulejki out

Edytowane przez slawciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale w BS 2 pozycja skacze mi 67-69 to jest kąt wtrysku i patrzylem go jak auto bylo dobrze rozgrzane czyli prawie 90 stopni wiec jest chyba wyprzedzony i chodzi mi tak twardo metalicznie jesli go cofne to bedzie lepiej tak okolo 50 czytalem gdzies ze idealnie jest 49-51 ale lepiej jest jak jest wyprzedzony???

 

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

 

a jeszcze pytanie ustawiajac kąt wtrysku przyspieszam pchajac pompe do silnika czy odciągając ?? i jeszcze jedno odkrecam 3 sruby na tym kole pompy i krece kolem bardzo delikatnie czy je przesowam nie krecąc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale w BS 2 pozycja skacze mi 67-69 to jest kąt wtrysku i patrzylem go jak auto bylo dobrze rozgrzane czyli prawie 90 stopni wiec jest chyba wyprzedzony i chodzi mi tak twardo metalicznie jesli go cofne to bedzie lepiej tak okolo 50 czytalem gdzies ze idealnie jest 49-51 ale lepiej jest jak jest wyprzedzony???

 

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

 

a jeszcze pytanie ustawiajac kąt wtrysku przyspieszam pchajac pompe do silnika czy odciągając ?? i jeszcze jedno odkrecam 3 sruby na tym kole pompy i krece kolem bardzo delikatnie czy je przesowam nie krecąc??

 

1.to jest dział B3, B4

2 Do silnika przyspieszasz, od silnika opóźniasz

3 luzujesz delikatnie pompę, nie koło

4 dbaj o język polski ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności