Skocz do zawartości
Radoo

Stukające i skrzypiące przednie zawieszenie w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od niedawna jestem w posiadaniu Passata B6 kombi i ku mojemu zdziwieniu strasznie przy pokonywaniu np. garbów na ulicy skrzypi mi przednie prawe zawieszenie :(. Tu nasuwa sie moje pytanie co wymienić lub ewentualnie przesmarować aby objaw ustąpił?? Z góry dziękuję za podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od niedawna jestem w posiadaniu Passata B6 kombi i ku mojemu zdziwieniu strasznie przy pokonywaniu np. garbów na ulicy skrzypi mi przednie prawe zawieszenie . Tu nasuwa sie moje pytanie co wymienić lub ewentualnie przesmarować aby objaw ustąpił?? Z góry dziękuję za podpowiedź
Jeżeli skrzypi to zapewne tuleje wahacza do wymiany najlepiej wymienić komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tulejach powstała rdza i dlatego tak skrzypi. Z tego co czytam na forum to częstą przyczyną tego skrzypienia są zużyte tuleje wahacza. Będzie potrzebna do tej wymiany prasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Radoo wpisz w szukajke "tuleje" i znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania. Były co najmniej trzy obszerne wątki na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto wspomnieć o drążku stabilizatora, również może skrzypieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać ale zacznij od preparatów penetrujących WD-40 itp. Miałem to samo w golfie i po kilku razach pomogło. Stosowałem spray z Den Braven do uszczelek - też straszyli mnie od razu wymianą a pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę się wymądrzać ale zacznij od preparatów penetrujących WD-40 itp. Miałem to samo w golfie i po kilku razach pomogło. Stosowałem spray z Den Braven do uszczelek - też straszyli mnie od razu wymianą a pomogło.

Pomysł dobry ale niestety może się okazać chwilowy. Tym bardziej, że idzie zima.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w przeszłości w oplu miałem podobny problem ze skrzypieniem. Nie jeden mechanik zakładał bezradnie ręce nie mogąc zlokalizować skrzypienia. Po wielu wizytach u mechaników razem z bratem weszliśmy do kanału- jeden telepał autem a drugi nasłuchiwał. Ku naszemy zdziwieniu przyczyna była prozaiczna- na jednym z wahaczy w zakamarku był wcięty kamyk i to właśnie on tarł o wahacz i mocowanie wahacza w nadwoziu.

 

Moim zdaniem warto zerknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim !

Nie będę otwierał nowego tematu, bo skoro o zawieszeniu mowa to się podepnę.

W trakcie zmiany opon na zimówki zauważyłem, że amortyzator z przodu od strony pasażera zaczyna przeciekać. Więc czas najwyższy na wymianę.

A moje pytanie jest takie jaką grubość amortyzatora mam zainstalować?

Znalazłem dwa rodzaje "fi" 50 i 55 od czego to zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Passat B6 2009r Skrzypi w przednim zawieszeniu szczególnie przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające-jak stara szafa. Gdy jest zimno skrzypi mocniej, w cieple mało. Luzów żadnych nie ma -sprawdzałem. Przebieg 40tys,bez wypadku,mam od nowości.Co to może być i jak to usunąć?Mieszkam w Warszawie . Może polecicie dobry warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też skrzypi jak stary tapczan. Wymieniłem tuleje i efekt żaden. Kilka stacji diagnostycznych i kilku mechaników nie stwierdziło luzów w zawieszeniu. Trzeba się przyzwyczaić. Nie mniej jednak w aucie za takie pieniądze nie powinno być takich efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne przeboje ze skrzypieniem. Okazało się, że winny był przedni czujnik położenia xenon'ów. Skorodował i wydawał takie dźwięki... Nowsze roczniki mają tylko jeden czujnik, z tyłu, także nie dla wszystkich będzie to jakiś trop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że po długiej (pół roku!) i nierównej walce z hałasami z przodu. głównie na progach zwalniających i wydaniu u kilku mechaników "aż" po 20 złotych od łepka za sprawdzenie o co chodzi, znalazłem w końcu winowajcę, którym okazało się... pęknięte prawe nadkole :hunter

Od tego czasu cisza:plaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też skrzypiało i znalazłem ostatnio co to. Linki zmiany biegów delikatnie stykały się z aluminiową osłoną nad tłumikiem w komorze silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze sprawdzić gumy na drążku stabilizatora.. do 2010 kupuje się je oddzielnie po 10 (tak jak u mnie) wprasowane są na stale w drążek.. koszt 700zł..

ja zauważyłem że u mnie tak się dzieje ale tylko w okresie zimowym jak auto stoi kilka dni.. po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów przechodzi do momentu aż auto znowu odstawie na półeczke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem, że skrzypienie ustaje podczas deszczu. Czyli ewidentnie coś o siebie ociera i wydaje takie dźwięki, a po "nasmarowaniu" wodą cisza. Zastanawiałem się nad jakimś penetratorem i spryskać wszelkie połączenia metalowo-gumowe(wahacze, stabilizator) ale zastanawiało mnie jaki może być wpływ tych środków na gumę i czy nie pogorszę sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności