Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie zależy ci na szybkim naładowaniu do pełna to ten prostownik jest bardzo chwalony i wygodny - podłączysz po południu i na rano powinno się naładować, bo przecież nigdy aku do zera nie wyładowujesz.

W instrukcji wyczytałem że naładowanie akumulatora do 80% zajmie mu około 15 godzin.

Jest też wersja MXS 7.0 ale już duuużo droższa.

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok...ale juz tymi ladowarkami nie naladuje aku od skutera? pojemnosc aku skutera to 12V 4ah....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w opisie aukcji masz instrukcje z której wynika że ma prostownik program ładowania do małych aku.

Jeśli zaś chodzi o tą MXS 7 to minimalny aku to 14Ah.

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest faktycznie ta wersja 5.0 jest program do malych aku...a ta wersja 7.0 juz tego nie ma ,nadaje sie tylko do duzych aku o pojemnosci od 14ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy akumulator o wymiarach wymiary: 315x175x175 (dł/szer/wys) wejdzie do b5 fl bez przeróbek ?

 

czy ktoś z was wymieniał akumulator przy założonej rozpórce górnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokości 175 mm nie masz sie czym martwić. Wejdzie jak w masło ;) U mnie 190 mm wszedł bez wiekszych problemów, ale wyjmować to go w pojedynkę nie zamierzam ;) Najlepiej jak są dwie osoby i ciepły dzień (ale kto by tam latem aku wymieniał :689:) - jedna osoba podtrzymuje do góry ten plastik podszybia, a druga siły nie żałuje i targa baterię lekko skosem do góry. Przy wkładaniu dokładnie odwrotna procedura, z tym że jest już o tyle łatwiej, że grawitacja jest naszym sprzymierzeńcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko dziś stwierdziłem że stojąc przodem do silnika z prawej akumulator już doszedł do końca i z lewej też półka sie kończy więc chyba szerokość 315 jednak nie podejdzie u mnie po prostu półeczka na to nie pozwoli , czytałem wcześniej że ktos ją zmieniał na większą ale chyba mija się to z celem i kupie standard ,

 

i tak jak piszesz widzę że będę musiał zdemontować rozpórkę bo skutecznie zablokuje akumulator przy pochylaniu w celu wyjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy akumulator o wymiarach wymiary: 315x175x175 (dł/szer/wys) wejdzie do b5 fl bez przeróbek

To ori wymiar akumulatora (przynajmniej u mnie).

 

tak tylko dziś stwierdziłem że stojąc przodem do silnika z prawej akumulator już doszedł do końca i z lewej też półka sie kończy więc chyba szerokość 315 jednak nie podejdzie u mnie po prostu półeczka na to nie pozwoli , czytałem wcześniej że ktos ją zmieniał na większą ale chyba mija się to z celem i kupie standard

Jakiej mocy miałeś ori akumulator ?

Moja Varta 80Ah miała 315cm długości. :ok

 

Najlepiej jak są dwie osoby i ciepły dzień (ale kto by tam latem aku wymieniał ) - jedna osoba podtrzymuje do góry ten plastik podszybia, a druga siły nie żałuje i targa baterię lekko skosem do góry. Przy wkładaniu dokładnie odwrotna procedura, z tym że jest już o tyle łatwiej, że grawitacja jest naszym sprzymierzeńcem

Wczoraj przy temp. 0'C mojego wymieniałem sam. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak mi powiedziałeś co siedzi u ciebie to poszedłem jeszcze raz sprawdzić i chyba wczoraj po pijaku to robiłem bo w szoku jestem faktycznie u mnie też jest 80ah i ma około 310cm dziwne że prąd rozruchu ma tylko 640A

 

a co na jej miejsce wstawiłeś ?

 

ja mylę o http://allegro.pl/akumulator-varta-silver-12v-85ah-800a-f18-lowicz-i4755194575.html

 

a ty masz u siebie rozpórkę górną bo nie pamiętam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dziś rano przy odpalaniu skończyło się na "zresetowaniu" więc chyba czas na nowy akumulator. Samochód mam niecałe dwa lata i jeszcze nie zmianiałem akumulatora obecnie mam taki: http://autolider.waw.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=343&virtuemart_category_id=38&Itemid=110

 

Czy sądzicie, że warto kupować coś innego czy kupić taki sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może najpierw czy nie masz za dużego poboru prądu, bo jeśli zresetował ci się licznik to naprawdę szybko bateria poszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z racji tego iż zima zapukała do drzwi chciałbym profilaktycznie podładować akumlator (z racji iż dawno tego nie robiłem) a wiadomo że od czasu do czasu lepiej to zrobić tym bardziej gdy pokonuję dziennie tylko 20km do pracy wydaje mi się iż aku nie podładuje się przez taki krótki odcinek. Stąd moje pytanie czy akumlator lepiej odłączyć od samochodu tzn wypiąć klepy na czas ładowania? czy wypiąć tylko minus (-) ? a może lepiej wyjąć całkiem i naładować w domu po czym ponownie zamontować?

Jakieś porady? Pozdrawiam

---

edit. tak w ogóle do paska b6 1.9 jaki fabrycznie powinien być? tzn jakie parametry? bo widziałem że u mnie jakiś Bosh 70 Ah siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chopy jak auto postoi z 2 tyg (taka prace mam ze mnie nie ma w chalupie) to prad znika

jeszcze jak cieplo bylo to cyferki w liczniku byly ale odpalic juz sie nie dawalo

a teraz podobno zima w kraju wiec obawiam sie ze nie bedzie nic pradu w aucie

akumulator wymienialem na nowy w marcu wiec on raczej nie bedzie mial winy

przedtem raczej nie bywalo problemow

 

do ilu mA jest dopuszczalny pobor pradu przez alarm (fabryczny jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa pokrowców/ocieplaczy na akumulator? Coś to daje?

znalazłem aukcje, tylko nie wiem czym one się różnią.

http://allegro.pl/pokrowiec-ocieplacz-na-akumulator-4-rozmiary-uniw-i4816703440.html

http://allegro.pl/pokrowiec-ocieplacz-na-akumulator-75-ah-i4801517194.html

A może macie jakieś aukcję z których korzystaliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie małe pytanko, zepsuł mi się prostownik z rozruchem, ale mam mały do 50Ah czy naładuję tym prostownikiem aku. 77ah jak będę długo ładował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy naładuję tym prostownikiem aku. 77ah jak będę długo ładował ?

 

Naładujesz akumulator dowolnej wielkości tylko będzie to dłużej trwało.

Ważne jest jaki maksymalny prąd jaki da taki prostownik.

Jak masz prostownik 5A i całkowicie pusty akumulator 77Ah to teoretycznie będzie się ładował 15 godzin, a praktycznie nawet do 50% dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tylko dziś stwierdziłem że stojąc przodem do silnika z prawej akumulator już doszedł do końca i z lewej też półka sie kończy więc chyba szerokość 315 jednak nie podejdzie u mnie po prostu półeczka na to nie pozwoli , czytałem wcześniej że ktos ją zmieniał na większą ale chyba mija się to z celem i kupie standard ,

 

i tak jak piszesz widzę że będę musiał zdemontować rozpórkę bo skutecznie zablokuje akumulator przy pochylaniu w celu wyjęcia

Witaj kolego. U mnie takie aku przychodzi bo mam taką półek. W paskach sa 2 rodzaje półek 278 i 315. Przy 278 też mozesz wsadzic wysoki na 175 bedzie łatwiej z montażem i demontażem, taki miałem w poprzednim pasku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naładujesz akumulator dowolnej wielkości tylko będzie to dłużej trwało.

Ważne jest jaki maksymalny prąd jaki da taki prostownik.

Jak masz prostownik 5A i całkowicie pusty akumulator 77Ah to teoretycznie będzie się ładował 15 godzin, a praktycznie nawet do 50% dłużej.

 

Dzięki za odpowiedź to zostawiam na noc aku pod prostownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy ktoś używa pokrowców/ocieplaczy na akumulator? Coś to daje?

Ja będzie porządna zima i slaby akumulator to pewnie i tak nic nie da. Zresztą w B5 jest tam przecież dość ciasno przy aku, przynajmniej jak jeszcze kiedyś miałem AVFa to ledwo sie aku mieścił we wnęce (fabryczny Varta). To gdzie jeszcze ten pokrowiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności